سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سطح هشدار نیروگاه فوکوشیما به سطح فاجعه چرنوبیل رسید...

سطح هشدار نیروگاه فوکوشیما به سطح فاجعه چرنوبیل رسید

چکیده :مقامات ژاپنی از افزایش سطح هشدار بحران هسته ای نیروگاه فوکوشیما از پنج درجه به هفت درجه خبر دادند. فاجعه چرنوبیل وحشتناک‌ ترین فاجعه تکنولوژیک انسانی در تمام تاریخ به شمار می‌آید که در در اثر آن قریب به ۵ میلیون نفر آسیب دیدند....


مقامات ژاپنی از افزایش سطح هشدار بحران هسته ای نیروگاه فوکوشیما به 7 درجه خبر می دهند که معادل سطح هشدار داده شده در فاجعه چرنوبیل در سال 1986 است.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات ژاپنی صبح امروز (سه شنبه) از افزایش سطح هشدار بحران هسته ای نیروگاه فوکوشیما از پنج درجه به هفت درجه خبر دادند.

البته منابع خبری تاکید دارند که این سطح هشدار به معنای افزایش تشعشعات هسته ای نیست بلکه بیانگر سطح احتمال وقوع فاجعه و رخدادهای مخاطره آمیز در نیروگاه فوکوشیما است.

یک مقام هسته ای ژاپن در این باره اظهارداشت: البته افزایش سطح هشدار در نیروگاه فوکوشیما بنا بر داده های اولیه ارزیابی شده و باید توسط آژانس بین المللی انرژی هسته ای تایید نهایی شود.

فاجعه چرنوبیل وحشتناک‌ ترین فاجعه تکنولوژیک انسانی در تمام تاریخ به شمار می‌آید که در در اثر آن قریب به ۵ میلیون نفر آسیب دیدند و حدود ۵ هزار مرکز مسکونی در جمهوری روسیه سفید، اوکراین و فدراسیون روسیه با ذرات رادیو اکتیو آلوده شدند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “سطح هشدار نیروگاه فوکوشیما به سطح فاجعه چرنوبیل رسید”

  1. رزمنده دفاع مقدس گفت:

    بنام خدای خمینی(س)
    پس آنچنان هم که میشنویم این انرژِی پاک است، واقعا پاک نیست هر چند داشتن آن واقعا ضروری است ولی با این وضعیت نیم بند علمی ما و تکنولوژی روسیه واقعا باید گفت خدا بخیر کند!!