سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اولتیماتوم دولت عراق: گروه تروریستی مجاهدین خلق باید تا پایان 2011 بروند...

اولتیماتوم دولت عراق: گروه تروریستی مجاهدین خلق باید تا پایان 2011 بروند

چکیده :به دنبال درگیری های اخیر در اردوگاه اشرف، دولت عراق روز دوشنبه از ضرب الاجل برای تعطیل کردن این اردوگاه تا پایان سال جاری میلادی و همچنین انتقال ساکنان آن به خارج از عراق خبر داد....


دولت عراق به بقایای گروه رجوی در عراق هشدار داد که باید تا پایان سال 2011 این کشور را ترک کنند.

به گزارش مهر به نقل از رویتزر، به دنبال درگیری های اخیر در اردوگاه اشرف، دولت عراق روز دوشنبه از ضرب الاجل برای تعطیل کردن این اردوگاه تا پایان سال جاری میلادی و همچنین انتقال ساکنان آن به خارج از عراق خبر داد.

علی الدباغ، سخنگوی دولت عراق، در بیانیه ای ضمن تاکید بر تروریستی بودن گروه مجاهدین خلق (منافقین) اعلام کرد: دولت عراق تصمیم قبلی خود برای بستن اردوگاه اشرف را اجرا خواهد کرد و ساکنان این اردوگاه تا پایان ماه دسامبر فرصت دارند که عراق را ترک کنند.

علی الدباغ گفت : این سازمان باید با همکاری سازمان ملل متحد و دیگر سازمان های بین المللی و با استفاده از همه ابزارهای سیاسی و دیپلماتیک از خاک عراق خارج شود.

آسوشیتدپرس نیز به نقل از دباغ که پس از پایان جلسه دولت صحبت می کرد، می نویسد: عراق برای آنها گزینه‌ ای (برای ماندن) نیست.

در پی تلاش نیروهای عراقی در صبح روز جمعه 19 فروردین برای استقرار ایست بازرسی در اردوگاه اشرف، اعضای گروهک منافقین با آنها درگیر شدند که این درگیری ها تعدادی کشته بر جا گذاشت.

پلیس عراق می گوید: این درگیری پس از آنکه اعضای این اردوگاه به نیروهای پلیس حمله کردند صورت گرفته است؛ ادعایی که مورد قبول مجاهدین خلق نیست.

ارتش عراق می‌گوید نیروهای امنیتی در واکنش به اقدامات تحریک‌آمیز و سنگ پرانی ساکنان اردوگاه اشرف وارد عمل شدند.

در حالی که خبرگزاری رویترز از کشته شدن ۱۰ نفر در این درگیری خبر داد، رسانه‌های نزدیک به این گروه تعداد کشته ها ۳۴ نفر و مجروحان حادثه را صدها نفر اعلام کردند و این در حالی است که ارتش عراق نیز تعداد کشته ها را 3 نفر برآورد کرده و نمایندگان سازمان ملل متحد نیز گفته اند که هنوز نتوانسته‌ اند وارد اردوگاه شوند.

روز یکشنبه سرهنگ “بَری جانسون” سخنگوی نیروهای آمریکایی مستقر در عراق نیز گفت که ارتش آمریکا از دولت عراق خواسته تا اجازه دهد این ارتش به ساکنان اردوگاه کمک‌ پزشکی ارسال کند اما دولت عراق این درخواست را رد کرده ‌است.

ساکنان اشرف اعلام کرده اند که انتظار آنها از نیروهای آمریکایی بیش از ارائه کمک های درمانی است.

اردوگاه اشرف در عراق، محل اسکان حدود ۳۴۰۰ تن از اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

7 پاسخ به “اولتیماتوم دولت عراق: گروه تروریستی مجاهدین خلق باید تا پایان 2011 بروند”

 1. iran گفت:

  سازمان مجاهدین خلق ایران یک گروه تروریستی که باید ازاین کشور بره9 ونابود شود.

 2. ناشناس گفت:

  مجاهدین خلق باید نابود بشن

 3. ناشناس گفت:

  IRAN DIDBAN = KALAME

 4. ناشناس گفت:

  تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد.

 5. احسان سبز گفت:

  بابدمشون گرم-روکه نیست سنگه پای قزوینه…بیچاره دولت عراق خوب حق داره-میگه خاک اشغال شدمو پس بدین-اونوقت منافقین به جای تشکرکردن برای اینهمه سال زندگی…باسنگ جوابشون رومیدن وکنگرخوردن ولنگرانداختن ویه شهر واسه خودشون تو خاک عراق درست کردن…

 6. ناشناس گفت:

  دوستان خوبم اين جور ننويسيم حمله به هموطنان ما محكوم است تحت هر شرايطي. بياييد با محكوميت مسئولان مجاهدين كه خود در فرانسه با آرامش زندگي مي‌كنند و بسياري ز افراد نا اگاه و به گروگان گرفته شده را در اشرف نگاه داشته‌اند قدم مثبتي برداريم. قدم درست اول محكوميت سران است و بايد نسبت به بدنه مجاهدين ديد گذشت و مدارا داشته باشيم.

 7. یک دوست گفت:

  اولا مجاهدین نه و منافقین در ثانی جنایت های اینان در کمک به صدام و کشتار مردم ایران نباید فراموش شود اگر هم کسی فریب خورده یا گروگان است می تواند بر گردد و از اینان جدا شود. مرگ بر رجوی خائن