سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بازداشت رئیس مرکز حقوق بشر بحرین / اتهام: انتشار عکس یکی از معترضان که در زندان کشته...

بازداشت رئیس مرکز حقوق بشر بحرین / اتهام: انتشار عکس یکی از معترضان که در زندان کشته شد

چکیده :مقامات بحرين شب گذشته نبيل رجب، رئيس مركز حقوق بشر بحرين، را به دليل انتشار تصاويري از يكي از انقلابيون بحريني كه تحت شكنجه در زندان به شهادت رسيده بود، بازداشت كردند....


مقامات بحرين شب گذشته نبيل رجب، رئيس مركز حقوق بشر بحرين، را به دليل انتشار تصاويري از يكي از انقلابيون بحريني كه تحت شكنجه در زندان به شهادت رسيده بود، بازداشت كردند.

وزارت كشور بحرين در بيانيه‌اي كه در پايگاه اينترنتي اين وزارتخانه منتشر شده است، با تاييد خبر بازداشت نبيل رجب ادعا كرد كه وي تصاوير غيرواقعي از علي عيسي صقر، از کشته شدگان اعتراضات اخیر را در سایت تويتر منتشر كرده است.

علي عيسي صقر، 31 ساله، از معترضان بحريني بود كه از 13 مارس گذشته در بازداشت به سر مي‌برد و شنبه گذشته بر اثر شدت جراحات ناشي از ضرب و جرح از سوي نيروهاي زندان در بيمارستان به شهادت رسيد.

در بيانيه وزارت كشور بحرين ادعا شده است: تصاوير منتشر شده، با تصاويري كه از علي صقر پس از مرگش گرفته شد تا در اختيار پزشكي قانوني قرار گيرد، متفاوت است. مشاور معاون حقوقي وزارت كشور بحرين نيز خبر داد كه رئيس مركز حقوق بشر به دادستاني نظامي انتقال داده مي‌شود.

نبيل رجب در آخرين اظهارات خود كه ساعت 11:30 دقيقه شب گذشته در صفحه شخصي‌اش در سایت اجتماعي توئيتر نوشت، تاكيد كرد: “وزارت كشور بحرين همين اكنون مي‌خواهد مرا دستگير كند”؛ شاهدان عيني نيز گفتند در همين ساعت يك بالگرد بر فراز خانه نبيل رجب سرگرم گشت‌زني بود و نيروهاي امنيتي نيز منزل وي را محاصره كرده بودند.

نبيل رجب در ادامه نوشت: “برادران و خواهران من، من بازداشت شدم. اميدوارم شما تلاش‌ و فعاليت خود را مضاعف كرده و جاي خالي مرا پر كنيد و من شما و عقيده‌تان اطمينان كامل دارم.”

این فعال حقوق بشر در بحرين، ديروز يكشنبه در گفت‌وگو با شبكه العالم تاكيد كرد كه بيش از 800 نفر از انقلابيون بحرين در بازداشت به سر مي‌برند و مورد شكنجه شديد ماموران بازجويي هستند. وي تاكيد كرد كه دولت بحرين در اين امر جاهلانه رفتار مي‌كند و هيچ نشانه‌اي از تلاش دولت براي آرام كردن اوضاع وجود ندارد.

خبرگزاری فارس در حالی این خبر را منعکس کرده که در جریان اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 در ایران سایت تویتر نه تنها فیلتر بود، بلکه به عنوان یک سایت صهیونیستی معرفی می‌شد. اکنون مشخص نیست از دید خبرنویسان فارس، این فعال حقوق بشر بحرینی هم اسرائیلی است یا خیر!

دو روز قبل هم نیروهای امنیتی بحرین، عبدالهادی الخواجه، از فعالان سرشناس حقوق بشر در بحرین را پس از ضرب و شتم، بازداشت کردند. مریم الخواجه، دختر این فعال حقوق بشر بحرینی، گفت که ماموران در خانه را شکستند، الخواجه را به شدت کتک زدند و سپس او را خود بردند.

در روزهای فعالان حقوق بشری در بحرین به طور مرتب بازداشت می شوند و به دنبال ناآرامی های اخیر در بحرین، نیروهای امنیتی به سرکوب گسترده مخالفان روی آورده اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.