سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » کاتوزیان: قیمت برق تا 5 برابر گران می‌شود / دولت تخلف کرده و مجلس نگران است...

کاتوزیان: قیمت برق تا 5 برابر گران می‌شود / دولت تخلف کرده و مجلس نگران است

چکیده :قيمت برق نسبت به مدت مشابه سال گذشته ميزان 4 الی 5 برابر رشد خواهد داشت. اين قبض‌ها خيلی زياد است و مردم تحت فشار هستند و كميسيون انرژی از صدور چنين قبض‌هايی نگران است. دولت در بحث آزادسازی حامل‌های انرژی خلاف نظر مجلس عمل كرده است، قيمت‌گذاری دولت در اقلام نفت، گازوئيل و برق فشار فزاينده‌‌ای رابر مردم تحميل كرده است....


رئيس كميسيون انرژی مجلس با اشاره به قيمت برق در مناطق گرمسير در فصول گرم نسبت به سال گذشته، تصريح كرد: قيمت برق نسبت به مدت مشابه سال گذشته ميزان 4 الی 5 برابر رشد خواهد داشت.

به گزارش آفتاب، نماينده تهران با شاره به صدور قبض گاز، تاكيد كرد: اين قبض‌ها خيلی زياد است و مردم تحت فشار هستند و كميسيون انرژی از صدور چنين قبض‌هايی نگران است.

وی تصريح كرد: كميسيون به‌دنبال راهكاری برای كم كردن فشاری كه بر دوش مردم است، دعوت‌های مكرری از دولتی‌ها به‌عمل آورده است.

كاتوزيان با بيان اينكه دولت در بحث آزادسازی حامل‌های انرژی خلاف نظر مجلس عمل كرده است، گفت: قيمت‌گذاری دولت در اقلام نفت، گازوئيل و برق فشار فزاينده‌‌ای رابر مردم تحميل كرده است كه از دولت می‌خواهيم اين روش را اصلاح كند.

عضو فراكسيون اصول‌گرايان اضافه كرد: اگر دولت در قيمت‌گذاری اقلام فراورده‌های نفتی تجديدنظر نكند پيشنهاد می‌دهم نمايندگان مجلس قانون هدفمند كردن يارانه‌ها را اصلاح كند؛ به‌طوريكه مجلس دولت را موظف كند سالانه فقط 20% افزايش قيمت داشته باشد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

11 پاسخ به “کاتوزیان: قیمت برق تا 5 برابر گران می‌شود / دولت تخلف کرده و مجلس نگران است”

 1. حسن گفت:

  صبح شما به خیر جناب کاتوزیان.نکند هنگام تصویب قانون هدفمندکردن یارانه ها در مسافرت خارج از کشور بودید؟برادرعزیز
  دولت برآمده از کودتا بدون قانون هرکاری دلش می خواهد می کند حالا جنابعالی در پی آنیدکه دولت راازاجرای قانونی که
  خودتان تصویب کرده اید بازدارید؟برادرمن آن موقع که آقایان نمایندگان به نظراقتصاددانان خبره درمورد ایرادات قانون هدفمندکردن
  یارانه ها توجه ننموده وجهت حفظ کرسی خود در مجلس نهم نهایت مماشات رابادولت به عمل آورده وخواسته های دولت
  را بدون کم وکاست قبول نمودندباید منتظر عواقب آن ازجمله سیر صعودی قیمت حامل های انرژی می بودند.بیچاره ملتی که دل بدان
  خوش کرده اند که درمجلس نمایندگانی دارندکه در وفا به سوگندی که هنگام تحلیف ادا کرده انددرپی حفظ حقوق آنان می باشند
  خدای متعال خود به فریاد این مردم مظلوم که جز توفریادرسی ندارند برس.آنان جز تو ملجا وپناهی ندارند.یامجیب الدعوات.

 2. ناشناس گفت:

  راديو امريكا در سال 58 تير ماه يعني انقلاب 5 ماه بيشتر نداشت گفت 30 سال بعد دلار را بالاي هزار تومان و تمام اجناس را گران و ملت را بي غيرت ميكنم پس امريكا از استين همين حاكميت ميباشد

 3. ناشناس گفت:

  آقای نماينده، اونوقت که تحت عنوان مصلحت انديشی و دفاع از چه و چه ….. هرچی احمدی نژاد ديکته کرد ، با خواری و ذلت گفتی بله، بايد فکر الان رو ميکردی. آخرشم که دولت …و گفت که ديگه در راس امور نيستيد. پس الان هم …. بهتر است.

 4. ناشناس گفت:

  ey kash in harfa tartibe asar dade besheeeeeeeeeeeeeee

 5. مینو گفت:

  اقای نماینده ی مردمهمچین بامنت میگویی ازدولت میخواهیم که انگاردولت ازجیبش بدهد این حق مردم است که حقشان را بگیرند

 6. ناشناس گفت:

  وای بر شما که اسم خودتونو گذاشتین نماینده مردم

 7. tamara schocker گفت:

  ما که نداریم بیایید برقمان را گازمان را قطع کنید………دورود بر شما که اینقدر به فکر مردم خود هستید………..شدیم بدبخت و بی پول با اینهمه ثروت مثلا ملی

 8. ایرانی گفت:

  قیمت برق تعرفه کشاورزی 8 برابر شده یعنی 800% و سوخت کشاورزی هم ده برابر از پانزده تومان به یکصدو پنجاه تومان رسیده که این یعنی پایان کار کشاورزان در ایران و رونق کسب و کار در کشور دوست و برادر کمونیستی چین من فکر میکنم نمایندگان کشور ما حقوق بگیر دولت چین هستند چون با این کار فقط باعث رونق کسب و کار در کشور چین شدند.

 9. کشاورز گفت:

  من سال 1384 جو را قیمت 430 تومان میفروختم این در حالی است که سال 1389 قیمت جو 320 تومان بوده گندم هم همین طور بوده

 10. حیران گفت:

  وال…دروغ چرا تا قبر آ آ آ آ . ما که از شما ها موقع تصویب این طرح خانمان بر انداز شنیدیم که دولت در مدت 5 سال مردم را بیچاره خواهد کرد . ولی میبینیم که یک ماهه کرد .

 11. رضاخوشنویس گفت:

  جناب آقای کاتوزیان!جناب آقای توکلی!جناب آقای مطهری!جناب آقای نادران!یادم می آید درسالیانی دور روی دیوارمدرسه امان فرمایش حضرت امام(ره)حک شده بودبه این مضمون”فرزندان دانش آموز من اگر نخواهند یانتوانند درس بخوانند حرام است درمدرسه بمانند”.باری!باشماسخن می گویم که احساس میکنم اندازه ای ازشرافت در شماهنوز باقی است!وگرنه با امثال آقایان….بگذریم!باری .اگر به گفته خود اعتقاد دارید خوب اگر شده همانند مرحوم مدرس ولو یک نفری هم شده ازحقوق ملت دفاع کنید!ولی اگر به گفته آقای لاریجانی معتقد هستیدکه همانند اخوی گرامیشان درقوه قضائیه مجلس رانه متعلق به مردم بلکه متعلق به شخص خاصی میدانند….پس خواهشا”دیگر برای ما ادا درنیاورید(باعرض پوزش)!!!!اگر هم معتقدهستیدنمیشودکاری کرد پس لااقل ننگ ایزار ظلمه شدن رانپذیریدومرد ومردانه برای حفظ شرافت خودتان هم که شده (قبل ازآنکه به بی بصیرتی متهم شویدوردصلاحیت شوید)بکشیدکنار!من خودم همیشه ازتبدیل شدن به موجودی طفیلی بیرار بوده وهستم….عزت زیاد!