سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هشدار درباره آغاز موج سوم انتقال ايدز به دليل رفتارهای پر‌خطر جنسی...

هشدار درباره آغاز موج سوم انتقال ايدز به دليل رفتارهای پر‌خطر جنسی

چکیده :دبير كميته پيشگيري و كنترل ايدز سازمان بهزيستي كشور با بيان اين كه ايران در كنترل شروع HIV در معتادان تزريقي موفق بوده است، در عين حال از آغاز موج سوم اين بيماري ناشي از انتقال ويروس HIV از طريق رفتارهاي پرخطر جنسي ابراز نگراني كرد....


دبير كميته پيشگيري و كنترل ايدز سازمان بهزيستي كشور با بيان اين كه ايران در كنترل شروع HIV در معتادان تزريقي موفق بوده است، در عين حال از آغاز موج سوم اين بيماري ناشي از انتقال ويروس HIV از طريق رفتارهاي پرخطر جنسي ابراز نگراني كرد.

دكتر مجيد رضازاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اين كه طي دهه هفتاد شروع ايدز در ميان معتادان تزريقي روز به روز افزايش مي‌يافت، عنوان كرد: بر اساس تازه‌ترين گزارش وزارت بهداشت، در سال‌هاي اخير چنين وضعيتي را در ميان افرادي كه داراي رفتارهاي پرخطر جنسي هستند، شاهديم.

وي آن دسته از زنان آسيب‌ديده اجتماعي كه به هر دليل ممكن است نسبت به رفتارهاي پرخطر جنسي اجباري يا اختياري مبادرت ورزند را در معرض ابتلا به HIV عنوان و اضافه كرد: سازمان بهزيستي به همه اين افراد دسترسي ندارد.

رضازاده ادامه داد: از آنجا كه كليه گروه‌هاي آسيب ديده اجتماعي همچون دختران فراري و زنان آسيب ديده چنين رفتارهايي ندارند، نمي‌توان آمار دقيقي از تعداد افراد در معرض HIV از طريق رفتارهاي پرخطر جنسي ارائه داد.

دبير كميته پيشگيري و كنترل ايدز سازمان بهزيستي كشور با بيان اين كه اين افراد اغلب از طريق مراجع قضايي به بهزيستي معرفي مي‌شوند، خاطرنشان كرد: عده‌اي از آنها نيز به صورت خودمعرف و يا با مراجعه به اورژانس اجتماعي شناسايي مي‌شوند.

وي ارائه آموزش از طريق گروه‌هاي همسان زنان و دختران در معرض HIV را يكي از مهمترين برنامه‌هاي كاهش آسيب سازمان بهزيستي براي اين دسته از افراد برشمرد و افزود: گروه‌هاي همسان پس از كسب آموزش‌هاي لازم نسبت به آگاه‌سازي زنان و دختران در معرض HIV شناسايي شده از سوي بهزيستي اقدام مي‌كنند.

وي در توضيح گروه‌هاي همسان، اظهار كرد: اين افراد از ميان زنان و دختران آسيب ديده‌اي انتخاب مي‌شوند كه رفتارهاي بهتري نسبت به ديگر زنان و دختران آسيب ديده دارند.

به گفته رضازاده، در مواقع لزوم اقلام بهداشتي نيز در اختيار اين گروه قرار مي‌گيرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

8 پاسخ به “هشدار درباره آغاز موج سوم انتقال ايدز به دليل رفتارهای پر‌خطر جنسی”

 1. 13 گفت:

  هیچ کاری هم نمیکنند

 2. کاوه آهنگر سبز گفت:

  با این وضع اقتصادی مملکت کسی ازدواج نمیکنه، نتیجش این میشه!

 3. ناشناس گفت:

  چي بگم_! همه چي مسه روز واسه همه روشنه

 4. سبز گفت:

  کاوه جون چی میگی،ما که الحمدلله بیکارنداریم بلطف دکتر وآمارهاش همه ملت سرکارند

 5. کاوه آهنگر سبز گفت:

  آره رفیق (سبز)، راست میگی یادم نبود، احتمالا منم ناخودآگاه فریب دول متخاصم را خوردم که همچین چیزی گفتم.

  یا حسین میرحسین

 6. یه کی مثه خودت گفت:

  همه چی آرومــــه……غصه ای ندارم……تو برس به داد من…….من گفتم خوبه،تو گفتی خوبه،اما یکی هستش که می دونه خوب نیستــــ

 7. دور اندیش گفت:

  متاسفانه مسئولین همیشه به درمان بیشتر از پیشگیری اعتقاد دارند و هنوز از به زبان آوردن کاندم خجالت میکشند

 8. ناشناس گفت:

  متاسفم