سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نماينده دير و كنگان: مسئولان وضعیت اسفبار محیط زیست بوشهر را پیگیری کنند...

نماينده دير و كنگان: مسئولان وضعیت اسفبار محیط زیست بوشهر را پیگیری کنند

چکیده :نماينده مردم دير و كنگان گفت: آنچه كه در عسلويه در حال رخ دادن است و تبعات آن تمام استان بوشهر را در بر مي‌گيرد يك آلودگي بسيار گسترده و فراگير بوده كه هم در زمينه دريا شاهد آنيم و هم در خشكي. در خشكي نیز حجم آلايندگي‌هايي كه بر روي منطقه ريخته مي‌شود بسيار زياد بوده و در حال حاضر بيماري‌هاي فراواني را در آنجا افزايش داده كه درخواست‌مان اين است كه به صورت جدي به اين موضوع توجه...


نماينده مردم دير و كنگان در مجلس شوراي اسلامي نسبت به آلودگي‌هاي مربوط به منطقه عسلويه تذكر داد.

به گزارش ايسنا، عسگر جلاليان در تذكري بر اساس اصل 50 قانون اساسي در مورد محيط زيست تذكر داد و گفت: در جمهوري اسلامي ايران در بحث حفاظت محيط زيست به دليل اينكه نسل امروز و نسل‌هاي بعد بايد حيات اجتماعي رو به رشدي را داشته باشند وظيفه عمومي تلقي مي‌شود.

جلاليان گفت: از اين رو فعاليت‌هاي اقتصادي و غير از آنكه با آلودگي محيط زيست يا تخريب قابل جبران ما ملازمه پيدا كند ممنوع است. لذا تذكرم در مورد محيط زيست در محدوده استان بوشهر خصوصا در شهرستان كنگان و عسلويه است.

نماينده مردم دير و كنگان در مجلس شوراي اسلامي، تصريح كرد: آنچه كه در عسلويه در حال رخ دادن است و تبعات آن تمام استان بوشهر را در بر مي‌گيرد يك آلودگي بسيار گسترده و فراگير بوده كه هم در زمينه دريا شاهد آنيم و هم در خشكي.

وي گفت: در خشكي حجم آلايندگي‌هايي كه بر روي منطقه ريخته مي‌شود بسيار زياد بوده و در حال حاضر بيماري‌هاي فراواني را در آنجا افزايش داده كه درخواست‌مان اين است كه به صورت جدي به اين موضوع توجه شود.

عضو كميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي، خاطر نشان كرد: پسمان‌ها و پساپ‌هايي كه وارد دريا مي‌شود كنترل و نظارت ندارد و بعضا گزارشاتي دريافت مي‌شود مبني بر اينكه ميگوي ساحل شهرستان‌هاي دير و كنگان و برخي ديگر از شهرها قابل استفاده نيست. لذا بر اساس اصل 50 قانون اساسي همه در قبال اين موضوع مهم احساس مسووليت كنند.

وي از رييس مجلس درخواست كرد راجع به تذكراتي كه ارايه مي‌شود، اظهارنظر كند تا نمايندگان بدانند نظر هيات رييسه در مورد تذكراتي كه داده مي‌شود، چيست؟

بنابراين گزارش، علي لاريجاني، رييس مجلس از جلاليان خواست اين مطالب را به هيات رييسه كتبا ارايه دهد تا پيگيري شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “نماينده دير و كنگان: مسئولان وضعیت اسفبار محیط زیست بوشهر را پیگیری کنند”

 1. سبزمشهد گفت:

  وضعيت اسفبار شمال ايران هم همينطور است .فاضلاب شهرهاي شمال واب گنداب جوي هاي شهري مستقيم وارد دريا ميشود وهر ثانيه
  ملياردها ميكروب وارد دريا شده وتمام رودهاي كه وارد دريا ميشوند پر از زباله ومواد پلاستيكي است .نمايندگان مزدور وشوراي شهروابسته
  به ولايت ومكتبي وشهرداران مزدور ومتتظاهر به اسلام ولي وجدان مرده انگار دغدغه اي در اين مورد ندارند؟

 2. بابلسر گفت:

  در با بلسر ايستگاه 4 اب وفاضلاب جوي شهر چند سال است مستقيم به دريا ميريزد اما مسئولين بهداشت وشوراي شهر خبر هم ندارند