سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » شلیک پلیس یمن به سوی معترضان / صدها مجروح در صنعا و تعز...

شلیک پلیس یمن به سوی معترضان / صدها مجروح در صنعا و تعز

چکیده :حمله خشونت‌آمیز پلیس و نیروهای امنیتی یمن به تظاهرکنندگان ضددولتی در صنعا و تعز، صدها مجروح بر جا گذاشته است....


حمله خشونت‌آمیز پلیس و نیروهای امنیتی یمن به تظاهرکنندگان ضددولتی در صنعا، پایتخت این کشور، و نیز شهر تعز، صدها مجروح بر جا گذاشته است.

خبرنگاران در صنعا می گویند پلیس محل برگزاری تظاهرات را محاصره کرده و مانع از رفت و آمد به منطقه می شود.

از شهر تعز نیز خبر می رسد که پلیس به سمت تظاهرکنندگان آتش گشوده؛ به طوری که دست كم ۱۴ نفر مورد اصابت گلوله قرار گرفته و زخمى شده اند و سیصد نفر نیز بر اثر استنشاق گاز اشك آور نيازمند دريافت كمك هاى پزشكى بوده اند.

همزمان یورونیوز از قطع حمایت آمریکا و عربستان از علی عبدالله صالح در پی رد طرح کشورهای منطقه برای کناره گیری مسالمت آمیز از قدرت، خبر می دهد.

یمن در هفته های گذشته شاهد تظاهرات گسترده ضدحکومتی و برخورد خشونت آمیز نیروهای امنیتی با مخالفان بوده است و بیشتر از 120 نفر در ناآرامی های ضدحکومتی در یمن کشته شده اند.

به گزارش بی بی سی، تظاهرکنندگان از شلیک تک تیراندازان مستقر بر بام های اطراف محل تظاهرات به سوی مخالفان خبر داده اند.

همزمان، دولت یمن از احضار سفیر خود در قطر خبر داده است. سفیر یمن در حالی به صنعا فراخوانده شده است که این کشور پیشنهاد شورای همکاری خلیج فارس برای کناره گیری علی عبدالله صالح از ریاست جمهوری را رد کرده است.

شیخ حمد بن جاسم آل ثانی، نخست وزیر قطر گفته است که شش کشور عضو این شورا امیدوارند که با یمن برای کناره گیری آقای صالح از قدرت در ازای اعطای مصونیت قضایی به توافق برسند. ولی آقای صالح در یک سخنرانی این پیشنهاد را رد کرد و آن را دخالت در امور داخلی یمن دانست.

موضع گیری شدید علی عبدالله صالح به پیشنهاد شورای همکاری خلیج فارس خوشبینی نسبت به پیدا شدن یک راه حل صلح آمیز برای پایان دادن به خشونت در یمن را کمرنگ کرده است.

دیپلمات های خارجی می گویند اعضای خانواده آقای صالح که بسیاری از آنها دارای مناصب دولتی هستند به او فشار می آورند که کناره گیری نکند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.