سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نماینده نیشابور: احمدی نژاد هر چه زود‌تر تکلیف وزارت راه را مشخص کند...

نماینده نیشابور: احمدی نژاد هر چه زود‌تر تکلیف وزارت راه را مشخص کند

چکیده :عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار کرد: بعد از تعطیلات نوروزی در هر جلسه علنی یکی دو نفر از نمایندگان نسبت به بلاتکلیفی دو وزارتخانه راه و ترابری و ورزش و جوانان تذکر می‌دهند که به طور قطع بعداز تصویب بودجه ۹۰ سیر تذکرات شدید‌تر خواهد...


عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به نزدیک بودن پایان مهلت قانونی معرفی وزیر برای وزارت راه و ترابری، یادآور شد: تا پیش از بررسی لایحه بودجه در صحن علنی مجلس، تعیین تکلیف وزارت راه و ترابری ضروری به نظر می‌رسد.

“حسین سبحانی‌نیا” در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت، درباره فرجه قانونی رئیس دولت برای معرفی وزیر راه و ترابری به مجلس، گفت: این مهلت در ۱۲ اردبیهشت ماه به پایان می‌رسد چون طبق قانون رئیس جمهور تنها ۳ ماه می‌تواند یک وزارتخانه را به شکل سرپرستی اداره کند.

وی افزود: کمیسیون تلفیق مجلس هم اکنون مشغول بررسی لایحه بودجه ۹۰ است و تا چند وقت دیگر آن را نهایی و به صحن ارائه می‌کند در این فاصله تعیین تکلیف وزارت راه و ترابری ضروری به نظر می‌رسد زیرا اعتبار هر سازمان، دستگاه یا وزارتخانه در ردیفی هم نام با آن تعریف می‌شود که از این رو دیگران حق استفاده پیدا نمی‌کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار کرد: وزارت ورزش و جوانان نیز الان چنین وضعیتی را دارد و دیگر سازمان‌های تربیت بدنی و ملی جوانان نمی‌توانند پس از تصویب بودجه ۹۰ از دریف بودجه این وزارت خانه استفاده کنند. بنابراین رئیس دولت برای آنکه جلوی صدمه خوردن ورزش کشور را بگیرد باید وزیر پیشنهادی را در اسرع وقت به مجلس معرفی کند.

وی ادامه داد: بعداز تعطیلات نوروزی در هر جلسه علنی یکی دو نفر از نمایندگان نسبت به بلاتکلیفی دو وزارتخانه راه و ترابری و ورزش و جوانان تذکر می‌دهند که به طور قطع بعداز تصویب بودجه ۹۰ سیر تذکرات شدید‌تر خواهد شد.

“حمید بهبهانی” وزیر سابق وزارت راه و ترابری روز ۱۲ بهمن ۸۹ از سوی مجلس استیضاح شد و از آن تاریخ علی نیکزاد وزیر مسکن و شهرسازی سرپرستی این وزارتخانه را به عهده گرفت.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “نماینده نیشابور: احمدی نژاد هر چه زود‌تر تکلیف وزارت راه را مشخص کند”

 1. ناشناس گفت:

  تکلیفش معلومه آقای سعیدلو با حفظ سمت دو تا رو می رونه.

 2. احمد گفت:

  حرفایی میفرمایید جناب سبحانی نیا شما هنوز توجیه نشده اید که رییس دولت کودتا به این جهت اعلام کرد مجلس رادر
  راس امور نمی داند که دیگر شما زحمت نکشید برای ایشان خط ونشان بکشید.زیاد هم اصرار کنید شخصاورازارت راه
  سرپرستی می نماید.

 3. حسین شریعتمداریِ سبز گفت:

  جناب سبحانی، سلام
  دکترجان؛ اگه تا 12اردیبهشت هم ریاست دولت خودخوانده‌ی محمودی، به قانون تمکین نکرد، چی‌کارش می‌کنیم؟
  الف) آقایی امر می‌کنن، تمکین می‌کنه!
  ب ) آقایی مخفیانه اعلام نظر می‎کنن، محمودی هم آشکارا لج می‌کنن و بازی دودوزه می‌شه!
  ج مجلس برای حفظ جایگاه آن آقا؛ مستقلا وسط می‌آد و با اجازه از محمودخان، وزارت اطلاعات و سپاه و بسیج و ائمه جمعه و شورای نگهبان جنتی، دولت را استیضاح می‌کند!!! که چی؟ پاسخی بشنود و نان و تلیتی هم خورده‌باشند و قانون هم ترک نشود؟
  د ) مجلس جربزه دارد، مستقل است، شخصیت دارد، در رأس است، غیرت دارد، می‌فهمد و حکم عدم صلاحیت را قاطعانه اجرا می‌‎کند! پاسخ آقایی را چطور بدهد، از نگهبان جنتی خجالت نمی‌کشد! و …