سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نماینده زنجان: مسئولان به جای برگزاری نشست‌ و سر دادن شعار برای برطرف کردن مشکلات ...

نماینده زنجان: مسئولان به جای برگزاری نشست‌ و سر دادن شعار برای برطرف کردن مشکلات کارگران اقدام کنند

چکیده :نصیری تأکید کرد: مسئولان به جای برگزاری نشست‌ها و سر دادن شعارهای حمایت از این قشر، حمایت اصولی داشته باشند و برای برطرف کردن مشکلات جامعه کارگری فورا اقدام...


نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس با بیان این که هم اکنون در سطح کشور حدود 40 هزار کارگر به علت خصوصی شدن مخابرات، از کار خود اخراج و یا تعلیق شده اند، گفت: دولت باید پاسخ‌گوی اشتغال و امرار معاش این قشر از مردم باشد.

“سعد‌الله نصیری‌ قیداری” در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، درباره اخراج کارگزاران روستایی در بخش مخابرات در سطح کشور و به ویژه استان زنجان، افزود: متأسفانه از آن زمانی که واگذار شدن شرکت مخابرات به بخش خصوصی اعلام شد، این اخراج و یا تعلیق کردن نیرو‌های خود را آغاز کرد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، افزود: تعداد زیادی از کارگزاران مخابرات روستایی در سطح کشور اخراج شده‌اند، که تعداد آن‌ها به چهل هزار نفر هم رسیده است.

وی درباره مشکلات دیگر کارگزاران مخابرات روستایی توضیح داد: آن کارگزارانی که مشکل اخراج ندارند با معضلات دیگر مثل بیمه روبه‌رو هستند، به عنوان مثال کارگزارانی هستند که 30 سال سابقه کار دارند اما هنوز بیمه نیستند.

نصیری تأکید کرد: مسئولان به جای برگزاری نشست‌ها و سر دادن شعارهای حمایت از این قشر، حمایت اصولی داشته باشند و برای برطرف کردن مشکلات جامعه کارگری فورا اقدام کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: تنها راه حل خصوصی سازی، اخراج کردن کارگزاران نیست، بلکه می‌توان با برنامه‌ریزی آن‌ها را به کاری مشغول کنند.

22 ماه هم از زمان ابلاغ قانون اصل 44، 58 ماه از زمان ابلاغ سیاست‌های کلی این موضوع و چندین ماه هم از ابلاغ قانون متعهد شدن واحدهای واگذار شده، به این که تا پنج سال بعد از واگذاری هیچ نیرویی را اخراج نکنند می‌گذرد، اما هنوز فعالان و مقامات کارگری ابراز نگرانی از این روند خصوصی‌سازی می‌کنند.

آنها معتقدند با این خصوصی‌سازی بیشترین قشر متضرر کارگران بوده‌اند که به راحتی و به علت نبود نظارتی از سوی دولت بعد از واگذاری از کار خود اخراج شده‌اند، اما از میان این کارگران نیز به طور قطع تهدید اخراج برای کارگران قراردادی بیشتر است، کارگرانی که طبق آمارهای وزارت کار 70 درصد جامعه کارگری کشور را شامل می‌شوند و با این ترفند که بعد از پایان قراردادشان دیگر با آنها قراردادی منعقد نمی‌شود، آنها را جزء اخراجی‌ها و بیکارشده‌ها هم به شمار نمی آورند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “نماینده زنجان: مسئولان به جای برگزاری نشست‌ و سر دادن شعار برای برطرف کردن مشکلات کارگران اقدام کنند”

  1. ناشناس گفت:

    فکر نمی خواد مگر این کارگرها دو تا کلیه ندارند؟ مگر نمی شود با یک کلیه زندگی کرد؟ خوب یکی از کلیه ها رو بفروشند. من خودم خریدارم با گروه خونی آ مثبت، ب، او، و…

  2. ناشناس گفت:

    تا کی صبر پس چه شد این اعلامیه همینجور مینشینیدو تماشا…………..