سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سه سال حبس برای جواد وفایی بصیر، فعال سیاسی...

سه سال حبس برای جواد وفایی بصیر، فعال سیاسی

چکیده :حکم محکومیت جواد وفایی بصیر، دبیر تشکیلات حزب جامعه مدنی، به سه سال حبس و هفتاد و پنج ضربه شلاق، به وی ابلاغ...


حکم محکومیت جواد وفایی بصیر، دبیر تشکیلات حزب جامعه مدنی، به وی ابلاغ شد.

به گزارش جرس، حکم محکومیت این فعال سیاسی به سه سال حبس و هفتاد و پنج ضربه شلاق، که در تاریخ هشت اسفند سال هشتاد و نه توسط قاضی قادری نسب رئیس شعبه دوم دادگاه انقلاب همدان تنظیم شده بود چهاردهم فروردین ماه سال جاری ابلاغ و تسلیم وی شد.

بر اساس این گزارش، حکم صادره بر اساس شکایت اداره اطلاعات همدان صادر شده و مواردی چون “اهانت به رهبری”، “اهانت به رئیس جمهور”،” دعوت از عناصر گروهک معاند جهت سخنرانی”، “تهیه و توزیع نشریه” و “نگهداری ماهواره” از جمله موارد اتهامی این فعال سیاسی است.

وفایی در پی بیانیه انتخاباتی سال ٨٨، به همراه سه تن از اعضای حزب جامعه مدنی محاکمه و به شش ماه حبس تعزیری و در دادگاه تجدید نظر به شش ماه حبس تعلیقی تا پنج سال، محکوم شده بود.

او در آستانه عاشورای سال هشتاد و نه نیز توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و پس از یک هفته با سپردن وثیقه از زندان مرکزی همدان آزاد شد، اما در هفتم اسفند ماه بدون ابلاغ قبلی با تماس تلفنی به دادگاه فراخوانده شد و به اتهام توهین به مقامات و هواداری از نیروهای ملی مذهبی و فعالیت انتخاباتی در ستاد میرحسین موسوی محاکمه شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.