سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تهمينه ميلانی خواستار استعفای فريدون جيرانی شد...

تهمينه ميلانی خواستار استعفای فريدون جيرانی شد

چکیده :کارگردان فیلم‌های "دو زن" و "یکی از ما دو نفر" در بخش دیگری از یادداشت خود نوشته: جالب است همه این اتفاقها در شرایطی روی داده که 35 سینما در اختیار اخراجی‌هاست و همه تیزرهای سینمایی و زیرنویس‌های تلویزیون به این فیلم اختصاص داده شده است. اما انگار این تبلیغات کافی نبوده است....


تهمینه میلانی کار گردان مطرح سینمای ایران، در واکنش به برخورد تبعیض‌آمیز برنامه 7، خواستار استعفای فریدون جیرانی از این برنامه شد.

پیش از این قرار بود این کار گردان سینمای ایران در برنامه 7 حضور داشته باشد و به صورت زنده حرف‌های خود را با مخاطبان تلویزیونی بزند ولی مسعود ده‌نمکی شب گذشته جایگزین تهمینه میلانی شد.

تهمینه میلانی در یادداشتی که در شماره روز شنبه شرق منتشر شده، در واکنش به این اقدام برنامه 7 خواستار استعفای جیرانی شده است.

برنامه 7 که اجرای آن را فریدون جیرانمی برعهده دارد تا کنون با انتقادات تند کار گردانان مطرحی چون رخشان بنی‌اعتماد، مسعود کیمیایی، میر باقری و… مواجه شده است.

خانم میلانی در یادداشت خود نوشته که از پیش از عید قرار بوده در اولین برنامه 7 در سال جدید حضور داشته باشند تا اینکه یک روز پیش از پیش از تاریخ وعده داده شده، یعنی در روز پنج‌شنبه 18 فروردین فریدون جیرانی به او اطلاع می‌دهد که مسئولان تلویزیون مسعود ده‌نمکی را جایگزین او کرده‌اند. من همانجا به جیرانی پاسخ دادم که دود این سیاست‌های غلط هنری بی‌شک به چشم همه مردم ایران به وی‍ژه جامعه هنری مستقل می‌رود. وقتی آقای جیرانی به من گفت بدون تمایل قلبی ایشان، نام من از برنامه حذف شده است، از ایشان خواهش کردم برای احترام به سینمای ملی استعفا دهد.

کارگردان فیلم‌های “دو زن” و “یکی از ما دو نفر” در بخش دیگری از یادداشت خود نوشته: جالب است همه این اتفاقها در شرایطی روی داده که 35 سینما در اختیار اخراجی‌هاست و همه تیزرهای سینمایی و زیرنویس‌های تلویزیون به این فیلم اختصاص داده شده است. اما انگار این تبلیغات کافی نبوده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

17 پاسخ به “تهمينه ميلانی خواستار استعفای فريدون جيرانی شد”

 1. مانی افشار گفت:

  آخه جالب اینجاست که ملت فیلم جدایی نادر از سیمین رو مشاهده میکنه.
  آخه جالب اینجاست که با تمام تبلیغات ننگینه رسانی میلی و… جیرانی از اخراجی های 3 که مضحکترین فیلم تارخی سینمای ایران است، ولی جدایی نادر از سمین در رنکینگ بهترین فیلم های دنیا که بین 250 فیلم می باشد، جدایی نادر از سیمین اکنون با رایی که آورده، رتبه 107 رو به خود اختصاص داده است..http://top250.info/movie/?1832382
  من واقعا متاسفم از اینکه هنرمندان شریف و خوب سینمای ایران بخوان به برنامه مسخره … بروند.
  اصلا ملت سبز ماهها میشه که رسانه میلی رو تحریم کرده.
  وقتی استاد جعفر پناهی با این همه محبوبیت نه تنها در سینما ایران بلکه در میان سینمای دنیا چنین محبوبیتی رو کسب کرده است، دیگه اوباش چاقو کشی چون ده نمکی باید برود پی همان کار سابقش..

  زنده باد هنرمند واقعی.

 2. majid* گفت:

  نظام تک صدایی یعنی همین …

 3. ناشناس گفت:

  خانم میلانی
  کاش شما که لالایی بلدید خوایبتان هم ببرد، کاش به جای سفارش استعفا قدری هم به امکان اعتراض می اندیشیدید، چرا باید آقای جیرانی استعفا بدهد و از امکان داشتن درآمد صرفنظر کند آیا شما حاضرید از امکان داشتن درآمد صرفنظر کنید؟ (یه سوزن به خودتون بزنید یه جوالدوز به دیگران).
  آیا شما حاضرید حرکتی در این ابعاد انجام دهید ؟
  آیا حاضرید در اعتراض به حبس جعفر پناهی اعتراض کنید؟

 4. کامران گفت:

  شخصا ازعدم حضورخانم میلانی در برنامه 7 بسیارخوشحالم.لیاقت این برنامه همان حضور ده نمکی وهم پالکیهایش می باشد نه
  هنرمند ارزنده وآزاده ای مانند خانم میلانی.

 5. حامد گفت:

  چرا فیلم اخراجی ها خوب می فروشد؟ چون مردم ما به دیدین این فیلم مضحک میروند.
  چون ما ملتی متحد نیستم. باید ار ملتهای به پا خاسته دیگر بیاموزیم. باید هزینه بدهیم تا پیروز شویم.

 6. رزمنده دفاع مقدس گفت:

  سرکارخانم تهمینه میلانی
  باسلام
  برای شما عدم حضور در سیمای این کشور که همه برنامه هایش در پرده دروغ و تزویر و سانسور است باید افتخار باشد و اصلا گلایه نفرمائید. اینان میترسند شما حرفی بزنید که برای این آقایان گران آید و چون طاقت هیچ انتقادی را ندارند شما را دعوت نمیکنند
  بر صندلی که مسعود ده نمکی جلوس نماید همان بهتر که شما بر آن ننشستید
  آقای ده نمکی با فیلم اخراجی های یک و دو بزرگترین توهین را به جامعه رزمندگان ایرانی نمودند .برای نمونه کدام رزمنده است که در زیر تانک نتواند : بوی بمبهای شیمیائی را با باد معده تشخیص ندهد؟ همان قسمتی که آقای اکبر عبدی ایفا نقش نمودند
  آقای ده نمکی قبلا هم پاچه خواری و زشتی خود را به نمایش گذاشته بود
  اما سوالی از آقای ده نمکی
  شما که انتخابات سال گذشته را سوژه فیلم خود را نمودید. میشود بگوئید آیا وجدان دارید که از کشته های آن وقایع تلخ در فیلمتان (اخراجی های 3) هم اپیزودی بسازید؟
  آیا شما میتوانید فیلمی طنز از فجایع زندان کهریزک و مرحوم روح الامینی و خودکشی دروغین پزشک وظیفه زندان کهریزک و چشم پوشی و تغییر پست آقای قاضی مرتضوی بسازید؟
  آیا شما میتوانید فیلمی طنز در خصوص بی سوادی آقای کردان و دفاع آقای احمدی نژاد از ایشان در مجلس یا بقول شما خانه ملت بسازید؟
  آیا شما میتوانید فیلمی طنز در خصوص تحریمها و مصاحبه با تجار و ایرانیان خارج از کشور و مدیران ارشد بانکها و هواپیمائی ایران ایر وووو در خصوص بی اثری تحریمها بسازید؟
  آیا شما میتوانید فیلمی طنز در خصوص چرا وقتی در مصر و بحرین و سایر کشورها طوفان مردمی به پا میشود و کشته های آنان را شهید و ما آنان را انقلابی و زمانی که مردم خودمان در کشورمان اعتراضی میکنند آنان را مزدوران خارجی خطاب میکنیم و با گلوله جوابشان را می دهیم و صدائی از تعداد تلفات آن در نمی آوریم و اگر کشته ای دهیم آن را بسیجی خطاب می کنیم (شهید صانع ژاله) که خانواده آنها این موضوع را تکذیب میکنند بسازید؟
  آیا شما میتوانید فیلمی طنز در خصوص فحاشی آقای سعید تاجیک در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی در شهر ری بسازید که به خانمی که ناموس کسی ( چه خوب چه بد) که پدرش از رجال این کشور باشد و رکیک ترین فحشها را به او بدهند و از مجلس و حضرات اعظام و مدیران ارشد این کشور آن را ببینید و تائید نکنند ولی آب از آب تکان نخورد و آن آقا باز فحشهای ناموسی و زشت جدید تری نثار کند. بسازید؟
  آیا شما قادرید فیلمی طنز مثلا از فحاشی شخصی بر فرض محال به ناموس خود بسازید؟
  به شما پیشنهاد مینمایم
  فیلمی مقایسه ای در خصوص بسیجیان زمان جنگ که آبرو و حیثیت این مردم و کشور را خریدند و اجازه ندادند قرار داد ترکمن چای و گلستان (البته نه از سوی برادران روس بلکه از سوی عراق) تکرار شود بسازید تا بدانید شیران دیروز جبهه های نبرد هرگز، امروز به سوی مردمشان قمه و قداره نخواهند کشید و این قداره بندان و یاران شعبان بی مخ کسانی هستند چون شما که نان را به نرخ روز میخورید ،بسازید؟
  آقای ده نمکی از بی تدبیری و بی لیاقتی این مدیران خیلی پولدار و سرمایه دار شدید دیگر بس است
  از اشکهای مردمی که فرزندانشان ماه هاست در زندانند و جوانی که کشته شدند و کسانی که در خانه شان حبس شدند خجالت بکشید و بروید طلب استغفار نمائید.

  در آخر سرکار خانم میلانی
  قرار گرفتن پشت چنین دوربین های کذائی جای گلایه ندارد و بگذارید کوه نمکی ( از ده نمکی گذشته ) در برابر دوربین قرار گیرد تا همه به ایشان بخندند
  با احترام
  رزمنده بسیجی لشگر 27 محمدرسول الله – استان تهران

 7. ناشناس گفت:

  البته انتقادهای بسیاری به خانم میلانی جهت ساخت فیلم ضعیف یکی از ما دو نفر وارد است و ولی به عنوان یک سینماگر مستقل نظرات شخصیشان کاملا قابل اعتناست

 8. ناشناس گفت:

  شما را سال پیش از هیات داوران جشنواره استعفا ندادید؟ جشنواره ای که غیر از شما هیچ سینماگری حاضر به داوریش نشد! کاش اون زمان یادتون بود که کار کردن با این دولت چه ثمره ای خواهد داشت خانم میلانی

 9. م گفت:

  شکی در بد بودن حرکت این برنامه نیست ..اما خانم میلانی فیلمتون خیلی بد بود خیلی پوشالی بود

 10. رضاخوشنویس گفت:

  ازرئیس فعلی سیمای ملی انتظاری غیرازاین نمی رود!!علاقمندان پیگیر اخبارهنری دوران وزارت ارشادمیرسلیم ومعاونت آقای ضرغامی رابخاطردارندکه بارای هئیت داوران جشنواره فجرفیلم سرزمین خورشید جایزه بهترین کارگردانی راکسب نمود.باری درروز اهدای جایزه بااجرای حماسی مجری وگزارشگرباسابقه تلویزیون (نظام اسلامی)ناگهان اعلام شدکه احمدرضادرویش جایزه اش رابه خانواده شهیدمحمدجهان آراتقدیم کرده است.گذرسالهاروزگار را به دوران خاتمی رساندواعتراف تلخ احمدرضادرویش که روز قبل ازاهداء جوایز بااوتماس گرفته اندکه شمابعنوان بهترین کارگردان شناخته شده ایدولی شما بایدجایزه خود رابه سرداران سپاه دوران دفاع مقدس اهداکنید(باید)!!!!!!!!!!!واحمدرضادرویش برای اینکه از اهدای اجباری جایزه خود رهایی یابد -جایزه -رابه خانواده شهیدمحمدجهان آرا اهداکرد!!!!آری !آقای ضرغامی همان آقای ضرغامی است!!!!
  ولی آقای ضرغامی امروز!آقای علی لاریجانی دیروز(برنامه چراغ وکنفرانس برلین و…)و صادق قطب زاده سالیان دور…..تاریخ هیچگاه سیاستهای فرهنگی شماراکه یادآور دستگاههای تله اسکرین رمان 1984جورج اوروول است راهیچگاه فراموش نمیکند!!!!باورنمیکنید…..!!!!!

 11. ارش گفت:

  فارغ از نامه خانم میلانی ,و فروش فیلم های عوام گرا ,قضاوت و نقد هنری در گذار از شرایط و زمان ارائه ان, منصفانه تر بنظر میرسد,حتی اگر رسانه های دولتی در کشورهایی مثل ایران ,یا رسانه های تبلیغی در کشورهای غربی با تحلیل و نقد سمبه ای بخواهند سوژه اه ای را برتر نشان دهند, با این مقدمه میتوان در این 3 ده , فیلم های تولید شده را بررسی کرد ,ایا بهترین تولیدات انهایی بوده که رژیم از مبلغین انها بوده یا اندسته از فیلمهایی که علیرغم سانسور و تضییع حقوق دست اندرکارانش در اذهان مخاطبین و نقادان ماندگاری دارد,اما در مورد فروش و گیشه , دو فیلم گاو و گنج قارون را دوستان قدیم بخاطر دارند,تنفر و انزجار خیلی ها از ده نمکی برای اینست که با استفاده ابزاری از اندیشه لمپنیسم وارد بازی سیاسی میشود ,بگونه ای مانند ورود شعبان بی مخ به میدان برای مبارزه با مصدقی که مدعی خود را در دادگاه لاهه محکوم کرد.

 12. رزمنده ی سبز خاک سرخ گفت:

  این یادداشت را پس از اکران اخراجی های 2 برای سایت تابناک فرستادم، ولی نمایش داده نشد!!
  بسم ربّ‌الشّهداء والصّدّيقين
  “در اين زمانه كه شرط حيات، نيرنگ است دلم براي رفيقـان بــي‌ريــا تنگ است”
  سال 76 بود و بعد از اتمام مراسم ختم مرحوم «امير شانه‌سازان»، طبق رسم معمول كه براي تسلاي خاطر بازماندگانِ متوفا به درِ منزل وي مي‌روند، داشتيم همراه جمعيت به سمت منزل «اميرِ» عزيز مي‌رفتيم و هر كس با كسي و يا كساني مشغول صحبت بود و من نيز با دو سه نفر از رفقا در حال صحبت بودم كه ناگهان صدايي مرا مخاطب قرار داد كه ديدم جناب «مسعود ده‌نمكي» است؛ خطاب به بنده (با لحني لات‌مآبانه و با صدايي بلند) فرمايش كردند: «فلاني، مي‌دوني مشكل نظام ما چيه؟» گفتم: «نه مسعود جان!!» فرمودند: «شماها!! شما طلبه‌هاي دانشگاه‌رفته!! شما روشنفكرها!!» با لحني تلخ گفتم: «خدا شرّ وجود امثال من رو از سر اين نظام كم كنه، تا به اين نظام كه ثمره‌ي فداكاري‌هاي امام و شهداست آسيبي نرسه!!»
  حال اين آقايي كه امثال مرا كه سوابق جبهه و تعهد اخلاقي، شرعي و انقلابي‌ام را مي‌دانست، تحمل نمي‌كرد و وي را مشكل نظام مي‌دانست، چگونه حضور جماعتي لُمپن و لات و معتاد را تحمل مي‌فرمايد و آن‌ها را به عنوان رزمندگان پاكدل و بي‌ادعا به نمايش مي‌گذارد تا جماعت دسته‌دسته و كرور كرور فيلم بي‌مانندش(؟؟!!) را به تماشا بنشينند و كِر كِر بخندند كه: «خيلي باحال بود! اَي خنديديم؟!»
  روزگاري به اين جماعت گفته‌ مي‌شد: «اين‌قدر شهيدان و به‌ويژه سرداران را قدسي و اسطوره نكنيد تا نسل بعد، آنان را دست‌نايافتني و غيرقابل الگوبرداري نپندارد و مأيوس نگردد؟!»
  درود رزمندگان، شهيدان والامقام و ما جاماندگان از آن كاروان عشق، بر اين فيلم‌ساز بزرگ(؟؟!!) كه به آن نقدها و نصيحت‌ها گوش فرا داد و رزمندگان را آن‌چنان دست‌يافتني نشان داد كه به ريششان، حركتشان، اخلاصشان و … بخندند؟؟؟!!!
  در جبهه طنز و شيرين‌كاري و شوخي بود، اما لات‌بازي و لُمپنيسم، هيهات!! حرف و خون دل بسيار است، اما……..
  با دو بيت از واگويه‌هاي دل رنجورم، درد دلم رو تموم مي‌كنم تا بيش از اين آزرده‌خاطر نشين:
  تنــــورستــــان ســــرهـا شـد دل مــن درخشــان شــد از آن آب و گِل مـن
  مبــــــادا خــــولـــی ِغفـلت بیــــایــد بـه نـامَحــرم سپـــارد حــاصـل من
  (خاك پاي رزمندگان مخلص: طلبه‌ي دانشگاه رفته‌ي مشكل نظام؟؟!!)

 13. راز گفت:

  ممنونم آقای رزمنده بسیجی لشگر ۲۷ محمدرسول الله – استان تهران
  حرف خیلی ها رو زدین
  ممنونم

 14. عبید سن خوزانی گفت:

  آفرین به تهمینه خانم میلانی. زنده باشی یک سری هم به این فیلم جدایی نادر از سیمین بزن هم فیلم خوبی است. هم تیراژ فروشش بالامی رود هم از اون یکی نمکی جلو می زند و دلمان خنگ می شود.

 15. ترانه سبز گفت:

  از رزمنده بسیجی لشکر 27 محمد رسول الله و از رزمنده سبز خاک سرخ سپاسگزارم حرف همه سبزها بود.
  خانم میلانی عزیز. شما هم بیا سه شنبه همین هفته با ما بریم سینما. فراره همه بریم فیلم جدایی نادر از سیمین یا یکی از ما دونفر رو خانوادگی ببینیم.

 16. ناشناس گفت:

  حالا ده نمکی اومد، اتفاق خاصی نیفتاد….
  فقط بی سوادیش به اثبات رسید …..

 17. بسیجی ملت گفت:

  بارها گفتم باز هم می نویسم . ده نمکی پروژه ای بوده و هست برای تغییر دیدگاه مردم به بسیجی . بسیجی محجوب و شریف تبدیل به موادکش و چاقوکش و الواط شد . چرا چون جنس انصار حزب الله او – صاحبان شعار حزب الله ماشاالله – از همین جماعت بودند. مردم با دیدن انصار حزب الله به شدت حیرت می کردند . چون آنها مشتی الواط قداره بند بودند که شباهتی با بسیجیان جبهه نداشتند . مردم و به ویژه بسیجیان واقعی هم حاضر به پیوستن به این جمعیت قلیل نبودند . اخراجی ها ساخته شد تا مردم از ظهور فرقه ای سرکوبگر و چاقو کش تحت عنوان بسیجی جا نخورند . شما نگاه کنید : اگر هر کس دیگری به جز ده نمکی اخراجی های یک و دو را می ساخت به اتهام توهین به رزمندگان پدرش را در می آوردند . بسیجی آژانس شیشه ای را که صبور و ساکت به هم رزمش می توپد و می گوید که ما از مردم طلبکار نیستیم ، کجا و الواطی که در جبهه هم به جای جنگیدن دنبال خوشگذرانی بودند ، کجا ؟ ده نمکی این هم پول را برای دست چین کردن ستاره های سینمای کشور از کجا آورد ؟ چه کسی داد و چرا داد ؟ و چرا ناگهان بدنه نظام از صدر تا ذیل از این هم بی حرمتی به بسیجی که در آن دوره معمولا در سطح رسمی تحمل نمی شد ، خشمگین نشد و واکنشی ندیدیم ؟ جوابش ساده است : بسیجیان تقلبی 18 تیر و پس از انتخابات را ببینید . با بسیجیان فیلمهای ده نمکی شباهت ندارند ؟ آیا امروز برخلاف گذشته ، در جامعه به چه کسانی بسیجی می گویند ؟ با آن کس که ” قبل از جنگ ، زمینی داشت و با تراکتور آن را می کاشت و پس از جنگ ، همان کار را ادامه داد ، منتهی بی تراکتور ” ؟ یا عنتربازها و لاتها و مواد فروشان به زور بسیجی شده ای که مردم را زیر ضربات و خیانتهای خود گرفته اند ؟ کمی فکر کنید ! حالا دست دولتیان در استخدام نیرو به عنوان بسیجی بازتر نیست ؟ یک نمونه را به شما می گویم :
  شخصی به من گفت عده ای از الواط محل برای ثبت نام در بسیج مراجعه کردند و من چون سابقه آنها را می دانستم ردشان کردم چون می دانستم در پی پولند . کمی بعد به من تماس گرفته شد و تاکید شد ، حق نداری هیچ کس را رد کنی . حتی اگر ” زن بدکاره ای ” هم آمد ، باید ثبت نام کنی ؟ این هم از برکات اخراجی ها که واقعا هم مردم آنها را اخراج کردند !