سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دانشگاه آکسفورد، ادعاهای مطروحه علیه مهدی هاشمی را رد کرد...

دانشگاه آکسفورد، ادعاهای مطروحه علیه مهدی هاشمی را رد کرد

چکیده :سر پیتر نورث (مسئول تحقیق در مورد ادعاهای مطرح شده در مورد هاشمی)، اتهامات وارده در مورد نحوه پذیرش دانشجوی دکترای مورد نظر را بررسی کرده و مبنایی نیافته است که دانشگاه آکسفورد بر اساس آن اقدام قانونی علیه این دانشجو انجام...


انشگاه آکسفورد روز چهارشنبه ششم آوریل- ١٧ اسفندماه اعلام کرد که برای ادعاهای مطرح شده علیه مهدی هاشمی، این دانشگاه مبنایی نیافته است.

به گزارش سرویس خبری بی بی سی، در بیانیه کوتاه این دانشگاه آمده است: “سر پیتر نورث (مسئول تحقیق در مورد ادعاهای مطرح شده در مورد هاشمی)، اتهامات وارده در مورد نحوه پذیرش دانشجوی دکترای مورد نظر را بررسی کرده و مبنایی نیافته است که دانشگاه آکسفورد بر اساس آن اقدام قانونی علیه این دانشجو انجام دهد”.

بر اساس این گزارش، همزمان با انتشار بیانیه دانشگاه آکسفورد، مهدی هاشمی نیز، با انتشار بیانیه ای توضیحاتی را در مورد اتهامات وارد شده به خود ارائه کرد و خاطرنشان ساخت “هدف از مطرح شدن این اتهامات، آلوده کردن نام خانواده هاشمی بوده و اتهامات توسط کسانی مطرح شده است که فلسفه وجودی خود را در توهمات و بهتان به دیگران می بینند”.

مهدی هاشمی همچنین اعلام کرد که پس از گذراندن یک پروسه طولانی و ۹ ماهه، شامل بررسی مدارک تحصیلی و پروپوزال (طرح پایان نامه) و همچنین “چندین مصاحبه با اساتید مربوطه” موفق به دریافت پذیرش دانشگاه آکسفورد شده است.

لازم به ذکر است طی هفته های اخیر، فردی بنام کاوه موسوی، گفته بود که مهدی هاشمی شرایط ادامه تحصیل در این دانشگاه را نداشته و از جمله فاقد تسلط لازم بر زبان انگلیسی و سوابق علمی و کاری مرتبط و کافی است.

در همین راستا، دکتر همایون کاتوزیان، استاد و محقق ایران‌شناسی در دانشگاه آکسفورد نیز، هفته گذشته طی یادداشتی کوتاه، شرحی درباره‌ پرونده‌ پذیرش تحصیلی مهدی هاشمی رفسنجانی به‌عنوان دانشجوی دکترای شرق‌شناسی در دانشگاه آکسفورد ارائه کرد و خاطرنشان ساخت از آنجا که وی به‌عنوان یکی از داوران طرحنامه‌ پژوهشی (پروپوزال) دکترای مهدی هاشمی بوده، یقین دارد خبرنگار گاردین سخن او را درست منعکس نکرده و گفت:

“درحالی‌که مقامات ذی‌صلاح در دانشگاه آکسفورد از مسیر درست دانشگاهی مشغول بررسی موضوع احتمال تقلب در درخواستنامه (application) ارائه شده از سوی مهدی هاشمی برای کسب پذیرش دکتری و به‌ویژه اعتبار طرحنامه‌ی پژوهش دکتری او هستند، من این یادداشت توضیحی را برای رفع سوءبرداشتی می‌نویسم که ممکن است در ذهن دانشجویان ما در اثر گزارش غیرمسئولانه‌ی گاردین درباره‌ی این «طوفان در فنجان چای» به‌وجود آمده باشد؛ گزارشی که به‌رغم گفت‌وگوی یک‌ساعته‌ی تلفنی بنده با خبرنگار گاردین، دست‌کم در نقل گفته‌های این‌جانب، رعایت دقت، انصاف و امانت را نکرده است.”

همایون کاتوزیان تصریح کرد “پرونده و طرحنامه‌ی پژوهشی(پروپوزال) او به‌نظر من خوب بود و من نظر مثبت خود را به کمیته‌ی پذیرش تحصیلات تکمیلی اعلام کردم. من ملاقاتی با آقای هاشمی نداشته‌ام چون او اصلا عضو کالج سنت آنتونی هم نیست. موضوع دانشجویی مهدی هاشمی در دانشگاه آکسفورد اولین بار در ماه نوامبر گذشته مورد توجه قرار گرفت، هنگامی که خود او در نامه‌ای عمومی به آن اشاره کرد. اذعان می‌کنم که وقتی دوستان مرا از موضوع مطلع کردند کمی طول کشید تا به‌یاد آورم که به کدام پرونده اشاره می‌کنند.”

لازم به ذکر است مقاله روزنامه انگلیسی گاردین نوشته بود “فردی بنام کاوه موسوی که ایرانی می باشد، شبهاتی را پیرامون روند اخذ مدرک دکترای مهدی هاشمی مطرح کرده و مدعی شده است كه هاشمی با كمك عوامل دانشگاه توانسته مراحل پذیرش خود را كامل كند.”Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.