سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » چیستا یثربی: هنرمندان تئا‌تر بلاتکلیف‌اند / خسته و دلشکسته شده‌ایم...

چیستا یثربی: هنرمندان تئا‌تر بلاتکلیف‌اند / خسته و دلشکسته شده‌ایم

چکیده :سیاست یک بام و دو هوا درباره تئا‌تر همه ما را عصبی کرده است و در بلاتکليفی مطلق به سر می‌بریم. من و دستیارم خسته و دلشکسته شده‌ایم، چرا که هر روز باید پاسخگوی دیگر اعضای گروه باشیم که درباره اجرای عمومی نمایش از ما می‌پرسند و ما هیچ پاسخی نداریم که به آن‌ها بدهیم....


چیستا یثربی نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئا‌تر از وضعیت مبهم این هنر اظهار تاسف کرده و گفته که هنرمندان تئا‌تر در بلاتکلیفی مطلق هستند.

خانم یثربی در گفتگو با خبرگزاری ایسنا با انتقاد از تاخیر در معرفی رئیس جدید تئا‌تر شهر و ادامه بلاتکلیفی هنرمندان تئا‌تر گفته است: «سیاست یک بام و دو هوا درباره تئا‌تر همه ما را عصبی کرده است.»

وی در ادامه به نامشخص بودن زمان اجرای یکی از نمایش‌هایش به نام «اتاق تاریک» اشاره کرده و اظهار داشته است: «چرا ما باید در بلاتکلیفی به سر ببریم؟ سه تن از بازیگران من قرارداد کار در تلویزیون دارند. تعداد دیگری هم سفر خارج از کشور دارند و اکنون در بلاتکلیفی مطلق به سر می‌بریم.»

خانم یثربی افزوده که «من و دستیارم خسته و دلشکسته شده‌ایم، چرا که هر روز باید پاسخگوی دیگر اعضای گروه باشیم که درباره اجرای عمومی نمایش از ما می‌پرسند و ما هیچ پاسخی نداریم که به آن‌ها بدهیم.»

پیش‌تر محمد یعقوبی نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئا‌تر وضعیت اجرای تئا‌تر در سال آینده را بسیار مبهم و نامطمئن توصیف کرده و گفته بود: «متاسفم که فضا را ناامید کننده می‌دانم و معتقدم نمی‌توانم به امیدواری تظاهر کنم.»

از زمان به قدرت رسیدن محمود احمدی‌نژاد در ایران فشار‌ها بر فعالان فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی افزایش یافته است.

وزارت ارشاد که مسئول نظارت و کنترل بر فعالیت‌های فرهنگی است طی این مدت محدودیت‌های فراوانی برای هنرمندان و فعالیت‌های هنری و فرهنگی اعمال کرده که این محدودیت‌ها با اعتراض‌های گسترده‌ای همراه است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “چیستا یثربی: هنرمندان تئا‌تر بلاتکلیف‌اند / خسته و دلشکسته شده‌ایم”

  1. عبید سن خوزانی گفت:

    خسته و بلاتکلیف و دلسرد باشید بهتر است که مانند محمد رضا شفیعی ها و معصومه خانم نامتان به بدی بین مردم شهره شود. اگر خستهو دلسرد هستید دست کم نامتان مثل آنان یا آن افتخاری آلوده نشده است.

  2. حسین جعفری گفت:

    استقلال خود را که حفظ کنید، بین مردم جایگاه خواهید داشت و این مطلب بسیار مهم است. به جای آنکه با تب و لرز به دیدن این وآن بروید یا درفیلم های نمایشی بازی کنید، با مردم باشید که درقلب مردم جای خواهید داشت.