سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نماینده کاشمر: دولت به قانون عمل کند و به داد کشاورزان برسد...

نماینده کاشمر: دولت به قانون عمل کند و به داد کشاورزان برسد

چکیده :اگر دولت به داد كشاورزان نرسد، كشاورزان توان اجراي كشت بهاره را نخواهد داشت لذا تقاضا مي‌كنم از دولت بخواهيد تا دقيقا به اين قانون عمل كند، در غير اين صورت بايد بدانيم كشت بهاره را از دست خواهيم داد چون كشاورزان توان اين كار را...


نماينده كاشمر بردسكن و خليل آباد، نسبت به اجراي دقيق قانون هدفمند سازي يارانه‌ها توسط دولت، افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي و ايجاد مشكل براي كشاورزان و توليدكنندگان و عدم خريد زعفران از كشاورزان تذكر شفاهي داد.

به گزارش ايسنا، محمدرضا خباز با اشاره به قانون هدفمند كردن يارانه‌ها اظهار كرد: در اين خصوص قانونگذار مصوب كرده 30 درصد درآمد حاصل از هدفمند كردن يارانه‌ها بايد در اختيار دستگاههاي توليدي قرار بگيرد اما متاسفانه اين قانون عملي نشده ، هزينه‌هاي دستگاه‌هاي توليدي چندين برابر شده و برق چاه‌هاي كشاورزي مضاعف گشته است.

وي افزود: اگر دولت به داد كشاورزان نرسد، كشاورزان توان اجراي كشت بهاره را نخواهد داشت لذا تقاضا مي‌كنم از دولت بخواهيد تا دقيقا به اين قانون عمل كند، در غير اين صورت بايد بدانيم كشت بهاره را از دست خواهيم داد چون كشاورزان توان اين كار را ندارند.

وي افزود: همچنين علي‌رغم وظيفه جهاد كشاورزي اما هنوز زعفران از مردم خريداري نشده است، بعداز 5 الي 6 ماه كه زعفران توليد شده و در اختيار كشاورزان است و قيمت تا اين حد پايين آمده تقاضا داريم وزراي جهاد كشاورزي و بازرگاني براي اين موضوع فكري كنند در غير اين صورت توليدكنندگاني كه گرفتاري‌هاي متعددي براي آنها پيش آمده اين جا هم متضرر خواهد شد.

نماينده كاشمر ادامه داد: از يك طرف هم حامل‌هاي انرژي افزايش پيدا كرده و كشاورزان با برق 10 و 15 برابر روبرو شدند و از سوي ديگر كالاي كشاورزي خريداري نمي‌شود، اگر كالاي كشاورز خريداري نشود و برق هم چندين برابر شود ما بايد در انتظار ركود عميقي در كشاورزي باشيم، لذا تقاضا مي‌كنم هيات رييسه محترم براي كل كشور چاره‌اي بينديشند تا توليد كنندگان ما بيش از اين متضرر نشوند.

وي با بيان اينكه گاز شركت‌هاي توليدي كه 5 ميليون تومان بوده به 25 تا 30 ميليون تومان افزايش پيدا كرده است گفت: طبيعتا اين شركت تعطيل مي‌شود كه در اينصورت بيكاري افزايش پيدا مي‌كند و البته توليد لطمه خواهد ديد، دليل آن هم اين است كه قانون اجرا نشده است.

به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام و المسلمين ترابي در پاسخ اين تذكر شفاهي گفت: بحث اجراي دقيق مفاد قانون هدفمند سازي يارانه‌ها دغدغه و مطالبه جدي همكاران است، در اين خصوص با رياست كميسيون ويژه طرح تحول اقتصادي مذاكره‌اي داشتيم كه از مسوولين در اين مورد توضيح بخواهند و در جهت اجراي دقيق قانون و حمايت از بنگاه‌هاي توليدي و اقتصادي اقدام لازم به عمل ايد.

وي افزود: در بحث زعفران هم رياست كميسيون كشاورزي موضوع را پيگير خواهند شد كه از اين كشاورزان هم حمايت لازم را داشته باشيم.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.