سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نماینده زنجان: صداوسیما به جای محل طرح نظرات مردم، ابزار توجیه رفتار دولت شده است...

نماینده زنجان: صداوسیما به جای محل طرح نظرات مردم، ابزار توجیه رفتار دولت شده است

چکیده :دولت بايد به اين سوال ساده پاسخ دهد که همانگونه که در قانون اساسي اعلام شده است; مردم آزادانه حق ابراز عقايد خود را دارند يا خير؟ اين در حالي است که دولت حداقل در طول 2 سال گذشته نشان داده است که آستانه تحملش براي شنيدن نظرات مخالف و انتقاد نه تنها پايين است بلکه توقع دارند که مردم تمجيد و تملق دولت را...


عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه ملي غير از عملکرد فعلي خود عملکرد ديگري نمي تواند داشته باشد چون هم ساختار مديريتي معيوبي دارد و هم برخي توقعات از صدا و سيما در همين راستا است.

به گزارش پارلمان نیوز، جمشيد انصاري گفت: اين گفته به معناي آن اين نيست که خبرنگاران اين سازمان نمي دانند دنبال چه اخباري بروند و چه خبري را منعکس کنند ولي مديريت اين سازمان که به يک جريان سياسي خاص گرايش کامل دارد آنجا را به مثابه تيولي براي خود درآورده و گرايشات عمومي حاکميت نيز همين مطالبه را از آن دارد و در واقع رسانه ملي را ابزاري براي توجيه رفتارهاي دولت مي دانند نه محلي براي انعکاس نظرات و خواسته هاي مردم.

وي با بيان اينکه تا زماني که اين تفکر در سازمان حاکم است اتفاق خاصي نخواهد افتاد و حداقل ما منتظر اتفاق خاصي نيستيم،گفت: بحث فراتر از اين موضوعات است. در کشور ما 75 ميليون نفر زندگي مي کنند. يا آقايان اين توقع را دارند که همه اين 75 ميليون نفر مثل هم فکر کنند، بيانديشند و نظر بدهند و يا اينکه مي پذيرند که بخشهايي از جامعه نظرات متفاوتي نسبت به مسائل کشور و نحوه اداره آن دارند. در نتيجه چون نظرات مردم در مورد نحوه اداره جامعه متفاوت است پس بخشی از آنها منتقد دولت هستند و بسياري از رفتارها را نمي پسندند.

اين نماينده اصلاح طلب افزود: دولت بايد به اين سوال ساده پاسخ دهد که همانگونه که در قانون اساسي اعلام شده است; مردم آزادانه حق ابراز عقايد خود را دارند يا خير؟ اين در حالي است که دولت حداقل در طول 2 سال گذشته نشان داده است که آستانه تحملش براي شنيدن نظرات مخالف و انتقاد نه تنها پايين است بلکه توقع دارند که مردم تمجيد و تملق دولت را بگويند.

نماينده زنجان خاطر نشان کرد: حداقل از 75 ميليون نفر، 20 تا 30 ميليون اينگونه فکر نمي کنند . بنده نه تنها رفتارهاي دولت را نمي پسندم بلکه عملکرد دولت را نيز درست نمي دانم و باید مشخص گردد که چگونه می توانم از رسانه ملی نظر انتقادی خود را بیان کنم،چرا که اگر مجالي نباشد که عقايد بيان شود، افراد جاي ديگري را براي بيان نظرات خود انتخاب خواهند کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “نماینده زنجان: صداوسیما به جای محل طرح نظرات مردم، ابزار توجیه رفتار دولت شده است”

 1. اشکان گفت:

  ننگ ما ننگ ما صدا و سیمای ما

 2. ناشناس گفت:

  ضرغامی: ما خدمت را برای کسی می کنیم که از او حقوقمان را می گیریم. هروقت شما حقوق و مزایای ما را دادید از شما هم تعریف خواهیم کرد.

 3. محمدرزمنده سابق گفت:

  اين رسانه ملي مصادره شده ودر خدمت زر زور تزوير در امده است. مردم هم به دنبال رسانه هاي برون مرزي رفته اند

 4. عبید سن خوزانی گفت:

  صدا و سیمای جمهوری اسلامی است یا صدا و سیمای ملی و مردمی. معلوم است دارد مثل نمایندگان مجلس جمهوری اسلامی وظایفش را در مقابل موکلین خود انجام میدهد. هرکه را هرکه انتخاب کرده باشد در مقابل آنها جوابگوست.