سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » حمید انصاری: از امام، چهره‌ای مخدوش و سانسور شده ارائه می‌شود / مراسم 14 خرداد باید ...

حمید انصاری: از امام، چهره‌ای مخدوش و سانسور شده ارائه می‌شود / مراسم 14 خرداد باید محل حضور گرایش‌های مختلف باشد

چکیده :امیدواریم در امور مهم جامعه فضایی فراهم شود که همه کسانی که مایلند زیر این پرچم مزین به الله اکبر خدمت کنند، آزادانه فعالیت کنند و در امورمختلف کشورشان مشارکت داشته باشند. فضاهای تنگ نظرانه و افراط گرایانه که گروهی فقط خودشان و سلایق سیاسی خودشان را حق بدانند و بقیه را باطل قطعا خلاف خط مشی امام...


قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س)با اعلام اولویتهای موسسه در سال جدید گفت: مراسم بزرگداشت امام باید فارغ از تنگ نظریهای سیاسی و جناحی در جایگاهی رفیع و متناسب با شأن بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی و با حضور نمایندگان گرایشهای مختلف فکری و سیاسی معتقد به مبانی انقلاب اسلامی و مشارکت قشرهای مختلف جامعه برگزار شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران ،دکتر حمید انصاری در جمع کارکنان موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی(س) با اشاره به فعالیتهای متنوع فرهنگی و پژوهشی موسسه و اینکه این موسسه در سال گذشته با وجود دشواریها، دستاورهای خوبی داشته است، گفت: توجه جدی به مخاطبین اینترنتی، بازشناسی نیازهای نسل جوان و پاسخگویی به شبهات از جمله رویکردهای موسسه در سال پیش روی خواهد بود.

وی گفت : پرتال امام خمینی درماههای پایانی سال به بهره برداری رسید و امیدواریم در خرداد ماه سال جاری مراسم افتتاح رسمی آن برگزار شود. انتقال آراء و اندیشه های امام به فضای مجازی، تکمیل و توسعه پرتال امام خمینی و توسعه پایگاه اطلاع رسانی جماران ازاولویت های سال جاری است.

قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی تهیه طرح جامع موزه امام و انقلاب اسلامی در حرم مطهر ،ادامه تدوین دانشنامه امام خمینی، بازسازی منزل امام در نجف اشرف، تجهیز و بهره برداری از مجتمع بزرگ فرهنگی امام در خمین و تولید فیلم مستند شاخصهای خط امام و گسترش فعالیتهای فرهنگی در داخل و خارج کشور را از دیگر برنامه های سال جاری موسسه تنظیم و نشر آثار امام برشمرد.

دکتر انصاری همچنین با اشاره به برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی درخردادماه سال جاری گفت : در راس برنامه های موسسه برگزاری هر چه با شکوه تر مراسم بزرگداشت حضرت امام در خرداد قرار دارد که علی رغم برخی موانع و مشکلات، جلسات راهبردی مراسم سال جدید برگزار شده و مقدمات کار فراهم است . ما که معتقدیم باید از اصول و ارزشهای انقلاب دفاع کنیم، توجه به نقش فراگیر مردم در امور اساسی کشور و ساختارهای نظام هم یکی از شاخصهای نظام سیاسی مطلوب امام است. امیدواریم در امور مهم جامعه فضایی فراهم شود که همه کسانی که مایلند زیر این پرچم مزین به الله اکبر خدمت کنند، آزادانه فعالیت کنند و در امورمختلف کشورشان مشارکت داشته باشند. فضاهای تنگ نظرانه و افراط گرایانه که گروهی فقط خودشان و سلایق سیاسی خودشان را حق بدانند و بقیه را باطل قطعا خلاف خط مشی امام است

وی تصریح کرد : مراسم بزرگداشت امام باید فارغ از تنگ نظریهای سیاسی و جناحی در جایگاهی رفیع و متناسب با شأن بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی برگزار شود و انتظار این است که این مراسم محل حضور نمایندگان گرایشهای مختلف فکری و سیاسی معتقد به مبانی انقلاب اسلامی و مشارکت قشرهای مختلف جامعه باشد. امام خمینی معمار انقلاب و بنیانگذار نظام است و مراسم بزرگداشت ایشان نیزباید تجلی گاه عظمت نظام جمهوری لسلامی ایران وحضور تمامی گرایشها و اقشار وفادار به آرمانهای امام باشد.

دکتر انصاری درادامه با اشاره به حوادث جهان اسلام گفت:در پایان سال گذشته شاهد تحولات شگرفی در اکثر کشورهای اسلامی بودیم .هر چند تیزبینان فرهنگی پیش بینی می کردند که بالاخره یک روزی این عقده های فرو خورده مردمی که همواره توسط حکومت های وابسته و مستبد تحقیر شده اند سرباز کند اما فراگیری و شتاب تحولات واقعا تأمل برانگیز و عبرت آموز است. یقینا انقلاب اسلامی تاثیر تعیین کننده ای در این جنبش ها داشته است اما در عین حال باید واقع بینانه مسائل را دید و نباید تصور کنیم که لزوما همه مسائل با همان نگاهی که ما تحلیل می کنیم و می پسندیم روی می دهد.

در مجموع می توان گفت روند حرکت عمومی جهان اسلام به سوی آزادیخواهی، نفی استبداد و نفی سلطه بیگانگان و توجه به حقوق و خواست ملت هائی است که عمدتاً گرایش های اسلامی دارند و نگاه شان غالبا معطوف به همان شعارها و مطالبات دینی و سیاسی ای است که در نهضت امام راحل و انقلاب اسلامی بر آنها تأکید شده است، و این اتفاقی است ارزشمند و مبارک؛ و البته این تحولات برای ما نیز حاوی پندها، هشدار ها و درس های جدی است.

وی گفت :درس مهمی که ما می توانیم از این تحولات بیاموزیم این است که در دنیای امروز که ارتباطات با سرعت سرسام آوری گسترش پیدا کرده، دیگر نمی توان چیزی را از چشم ملت ها پنهان کرد و به شکل سابق حکومت ها نمی توانند پشت درهای بسته و با استفاده از زور و یا حمایت بیگانگان خواسته های خودشان را بر ملت ها تحمیل کنند. در ساختار بسیاری از رژیمهای کنونی در ممالک اسلامی جمهوریت و رأی و نظر مردم جایگاهی ندارد، راه اصولی نیز بازگشت به خواست عمومی ملت هاست ،امری که یکی از پیام های مهم امام بود.

وی گفت : امام مکرر عنوان کرده اند که اصل دخالت مردم در تعیین سرنوشت خودشان یعنی جمهوریت نظام یکی از بنیادهای اندیشه سیاسی اسلام ناب در عصر حاضر است. اتکای حکومت اسلامی و نظام جمهوری اسلامی بر رای و نظر مردم یک رکن از اندیشه سیاسی امام خمینی است یعنی همان طور که اسلامیت نظام و تکیه برارزشهای دینی که امام منادی آن بود یک رکن مهم نظام اسلامی است، رکن دیگر آن جمهوریت است. اگر یکی از این دو رکن کم رنگ و پررنگ شود و یکی به نفع دیگری مصادره شود باید بدانیم از راه امام منحرف شده ایم و ما همه وظیفه داریم مراقب باشیم که مسیر انقلاب در همان مسیر روشن و همواری که حضرت امام ترسیم کردند ادامه پیدا کند. پایبندی به مبانی و قواعد اسلامیت و جمهوریت نظام در عمل بهترین شیوه برای ترویج اندیشه سیاسی امام در جهان اسلام است که امروز مخاطبان فراوانی در جنبشهای کنونی کشورهای اسلامی یافته است.

دکتر انصاری با تأکید براینکه ادعای وفاداری به امام به تنهایی کافی نیست و باید در عمل به وصایا و آرمانهای امام پایبند باشیم ادامه داد : ما که معتقدیم باید از اصول و ارزشهای انقلاب دفاع کنیم، توجه به نقش فراگیر مردم در امور اساسی کشور و ساختارهای نظام هم یکی از شاخصهای نظام سیاسی مطلوب امام است. امیدواریم در امور مهم جامعه فضایی فراهم شود که همه کسانی که مایلند زیر این پرچم مزین به الله اکبر خدمت کنند، آزادانه فعالیت کنند و در امورمختلف کشورشان مشارکت داشته باشند. فضاهای تنگ نظرانه و افراط گرایانه که گروهی فقط خودشان و سلایق سیاسی خودشان را حق بدانند و بقیه را باطل قطعا خلاف خط مشی امام است.

دکتر انصاری در پایان سخن خویش تأکید کرد: ما تمام ارزش های خط امام را حجتهای انقلاب و قابل دفاع می دانیم: جمهوریت و اسلامیت نظام، اصل ولایت فقیه، اصل استقلال و آزادی و تأکید بر حقوق ملت، وظیفه دولت و نظام در ترویج اخلاق و معنویت ، همه اینها – البته با قرائت امام – ارزش های سیاسی مطلوب امامند اما متأسفانه بعضی اوقات به واسطه برخی عملکردها و یک سویه نگری های جریانهای افراطی، چهره ای مخدوش و سانسور شده از امام و خط امام ارائه می شود در چنین فضایی است که دشمنان ایران و نظام جمهوری اسلامی در خارج کشور فرصت جولان می یابند.

وی درهمین رابطه گفت: امید ما به نسل جوان و آگاهی است که خوشبختانه با استفاده از ابزارهای نوین اطلاع رسانی قادر به درک حق از باطل بوده و با مقایسه کارنامه عملکردها و رفتارهای مدعیان می تواند صدای جریانهای اصیل و دلسوز و مصلح را از لاف و گزافها و و مظلوم نمائیها ی جریانهای مطرود جامعه تشخیص دهد. جریانها و سازمانهای تروریستی نظیر سازمان تروریستی منافقین که ترور، خشونت و جنایت و خیانت به مردم و کشورشان را با مزدوری رسمی برای دشمن متجاوز به ایران عزیز را در کارنامه خویش دارند در پیشگاه ملت ایران و نسل نوخاسته آن منفورتر از آنند که بتوانند با شوهای مضحک تبلیغاتی در خارج کشور که هزینه آنرا رسما بیگانگان و دشمنان ملت ایران می پردازند جایی در دل نسل جوان امروز جامعه ایران بازکنند. و حساب نسل حقجو و پرتکاپوی کنونی ایران و حساب منادیان آرمانهای کمرنگ شده انقلاب و چهره ها و جریانهای اصیل و دلسوز محبوب جامعه از حساب تروریستها و سلطنت طلبهای فراری و دشمنان ملت جداست.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “حمید انصاری: از امام، چهره‌ای مخدوش و سانسور شده ارائه می‌شود / مراسم 14 خرداد باید محل حضور گرایش‌های مختلف باشد”

 1. رزمنده سابق گفت:

  امام انقلاب و كشور به دست متحجرين وواپسگرايان مصادره گرديده .عا قبت اين كار هم پيداست .كه چه بر سر اين كشور ومردم خواهد امد

 2. پيروامام گفت:

  روحت شاد روح الله خميني

 3. SARKHORDEYE NEZAM گفت:

  EMAM KHOMEYNI r be dalile Enghelabi ke kard dar Tarikh be ja mand, amma ba dozdide shodane armanhaye EMAM r va be khake siyah neshandane Iranian va javanan, va posht kardan be yarane sedighe EMAM, va poor kardane ghabrestanha va zendanha, angizee baghi mande? YADASH GERAMI