سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » افزایش شدید قیمت طلا و ارز / سکه طرح جدید: 420 هزار تومان، دلار: 1125 تومان...

افزایش شدید قیمت طلا و ارز / سکه طرح جدید: 420 هزار تومان، دلار: 1125 تومان

چکیده :قیمت دلار نسبت به دیروز با افزایش 10 تومانی مواجه شده و هم اکنون به 1125 تومان رسیده است. قیمت انواع سکه نیز در بازار داخلی افزایش یافت به طوری که قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم به 445 هزار تومان، طرح جدید به 420 هزار تومان، نیم سکه به 207 هزار تومان، ربع سکه به 120 هزار تومان و سکه گرمی به 53 هزار تومان رسید....


قیمت طلا در بازارهای جهانی با 17 دلار افزایش به 1457 دلار در هر اونس رسید و نرخ سکه ها را در بازار داخلی حبابی کرد، به نحوی که قیمت سکه طرح جدید به 420 هزار تومان رسید.

به گزارش مهر، امروز (چهارشنبه) قیمت جهانی طلا به شدت افزایش یافت و با 17 دلار افزایش نسبت به روز گذشته به 1457 دلار در هر اونس رسید.

در پی افزایش قیمت طلا ، قیمت انواع سکه نیز در بازار داخلی افزایش یافت به طوری که قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم به 445 هزار تومان، طرح جدید به 420 هزار تومان، نیم سکه به 207 هزار تومان، ربع سکه به 120 هزار تومان و سکه گرمی به 53 هزار تومان رسید.

این در حالی است قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم دیروز 440 هزار تومان، طرح جدید 399 هزار تومان، نیم سکه 199 هزار و 500 تومان، ربع سکه 113 هزار تومان و سکه گرمی 51 هزار تومان بود.

اما فعالان بازار طلا و سکه عنوان می کنند که گرچه قیمت سکه ها هم اکنون کاذب و حبابی است اما تثبیت شده و سکه ها با همین قیمتها در حال حاضر مورد معامله قرار می گیرد، در عین حال قیمت طلا در بازار داخلی که همان 40 هزار تومان در هر گرم است، واقعی است.

در عین حال فعالان بازار سکه و طلا عنوان می کنند که دلیل اصلی افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی، درگیری های شمال آفریقا است، زیرا همواره قیمت طلا پابه پای قیمت نفت روند صعودی را طی کرده است.

همچنین افزایش قیمت دلار در بازارهای جهانی هم در افزایش قیمت طلا بی تاثیر نبوده است، زیرا قمت طلا بر اساس دلار بالا و پائین می رود، در هر حال افزایش قیمت دلار در بازارهای جهانی، قیمت دلار در بازار آزاد داخلی را افزایش داده است، به نحویکه قیمت دلار نسبت به دیروز با افزایش 10 تومانی مواجه شده و هم اکنون به 1125 تومان رسیده است.

لازم به ذکر است که طی روزهای اخیر بانک کارگشایی نه تنها حراجی را برگزار نکرده است، بلکه هیچگونه قیمتی برای سکه ها اعلام نکرده و همین امر دلیل دیگری برای افزایش قیمت سکه ها در بازار داخلی است.

بانک کارگشایی به منظور پاسخگویی به نیاز بازار طلا و ایجاد تعادل درمعاملات، علاوه برفروش سکه، فروش شمش طلا را نیز از طریق حراج حضوری در محل بانک کارگشایی ازتاریخ شنبه بیستم فروردین ماه درهمه روزهای هفته به غیر از روزهای تعطیل ازساعت 16 تا 19 بعدازظهر انجام خواهد داد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “افزایش شدید قیمت طلا و ارز / سکه طرح جدید: 420 هزار تومان، دلار: 1125 تومان”

 1. علی گفت:

  آمریکا ازاداره جهان عاجز است .بنابراین ماباید مدیریت جهان رادردست گیریم.(دکتر! !!!!!!!!!!!!!!!! کارشناس همه فن حریف)

 2. باسواد گفت:

  دیدین میخواین سیاه نمایی کنین؟ آخه شما که حساب و کتاب سرتون نمیشه . ببینید هنوز یاد نگرفته اید که 420 هزار تومان از 300 هزار تومان کمتره ؟ هنوز یاد نگرفته اید که از 300 به 420 هزار یعنی ” کاهش بی نظیر ” قیمت ؟؟؟؟

 3. سبزه قبا گفت:

  این نشانگر کاهش ارزش پول کشور است و به زودی کشور ما از نظر ارزش پول در تمام کشورها از آخز اول میشود. این هم گوشه ای از جهاد اقتصادی است.