سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نماینده میبد: شش ماه است که حقوق کارگران شرکت فولاد میبد پرداخت نشده است...

نماینده میبد: شش ماه است که حقوق کارگران شرکت فولاد میبد پرداخت نشده است

چکیده :خصوصي سازي بر اساس اصل 44 به اين معنا نيست که ما شرکتي را به بخش خصوصي بدهيم و آن را به حال خود رها کنيم. ظلمي که در حق کارگران شرکت فولاد ميبد مي‌شود با اصل 44 و قانون کار تناسبي...


امیدواریم با تذکر کتبي به احمدی نژاد در صحن علني مجلس، مسئولان امر بيدار شوند و به خود بيايند

نماينده مردم تفت و ميبد در مجلس در تذکر کتبي خود به رئيس جمهوري در صحن علني مجلس، (دوشنبه 16 فروردين) خواستار پرداخت حقوق معوقه 6 ماهه کارگران شرکت فولاد ميبد شد.

به گزارش موج، سيد جلال يحيي زاده گفت: هم اکنون 6 ماه است که شرکت فولاد ميبد يک ريال از حقوق 6 ماه گذشته کارگران خود را پرداخت نکرده است و حتي حق بيمه اين کارگران را نيز مسدود کرده است.

يحيي زاده با بيان سوابق و ويژگي‌هاي شرکت فولاد ميبد، گفت: شرکت فولاد ميبد 17 سال سابقه فعاليت دارد. اين شرکت توليد فولاد به لحاظ ساختاري يک توليدي کوره بلند است و براي ادامه حيات به کک و آهن نياز دارد.

وي با اشاره به واگذاري 49 درصد از سهام شرکت فولاد ميبد به بخش خصوصي در آبان ماه سال گذشته، تصريح کرد: بخش عمده 51 درصد باقي مانده سهام شرکت فولاد ميبد متلعق به روس‌هاست و آنها نيز نفوذ و نظارت خاصي بر فعاليت اين شرکت ندارند.

يحيي زاده ادامه داد: بخش خصوصي که سهام شرکت فولاد ميبد را خريداري کرده است، نفوذ جانبه خود را بر اين شرکت مسلط کرده است و هيچ نظارت و اعمال نظري بر فعاليت‌هاي آن صورت نمي‌گيرد.

نماينده مردم تفت و ميبد با انتقاد از سوء مديريت بخش خصوصي در شرکت فولاد ميبد، اظهار داشت: خصوصي سازي بر اساس اصل 44 به اين معنا نيست که ما شرکتي را به بخش خصوصي بدهيم و آن را به حال خود رها کنيم. ظلمي که در حق کارگران شرکت فولاد ميبد مي‌شود با اصل 44 و قانون کار تناسبي ندارد.

يحيي زاده با اشاره به پرداخت نشدن حقوق 6 ماه کارگران شرکت فولاد ميبد، تأکيد کرد: کارگران شرکت فولاد ميبد در آستانه سال جديد بارها تجمعات اعتراضي برپا کردند و خواستار پرداخت حقوق معوقه خود شدند، اما مسئولان توجهي به اين اعتراضات نداشتند.

وي افزود: وزارت کار در آستانه عيد نوروز قول پرداخت 3 ماه از حقوق معوقه اين کارگران را داده بود که متأسفانه هنوز اين امر محقق نشده است و کارگران زحمت کش فولاد ميبد در شروع سال جديد با مشکلات بسياري روبرو شده اند.

يحيي زاده در پايان ابراز اميدواري کرد با تذکر کتبي به رئيس جمهوري در صحن علني مجلس، مسئولان امر بيدار شوند و به خود بيايند و حقوق حقه کارگران زحمتکش و مستضعف شرکت فولاد ميبد را پرداخت کنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “نماینده میبد: شش ماه است که حقوق کارگران شرکت فولاد میبد پرداخت نشده است”

  1. سخنگوی دولت گفت:

    خرجمان در غزه و سوریه و لبنان و نقاط دیگر جهان خیلی بالا رفته فعلا قدری سماق بمکید که رفع گرسنگی شود تا به شما هم برسیم