سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پلیس ضد شورش به تظاهرات هواداران دموکراسی در جمهوری آذربایجان حمله کرد / دهها تن از...

پلیس ضد شورش به تظاهرات هواداران دموکراسی در جمهوری آذربایجان حمله کرد / دهها تن از معترضان بازداشت شدند

چکیده :پليس ضد شورش جمهوری آذربايجان، روز شنبه با حمله به تظاهرات هواداران دموکراسی، دهها تن از معترضين را بازداشت کرد و مانع از ادامه اعتراضها شد. آسوشيتدپرس گزارش داد که تعداد بازداشت شدگان حدود ۲۰۰ نفر است. بيش از 10 تن از مخالفان هم دیروز در حالی که در حال برنامه ریزی برای تجمع امروز بودند، دستگیر شدند....


پليس ضد شورش جمهوری آذربايجان، روز شنبه با حمله به تظاهرات هواداران دموکراسی، دهها تن از معترضين را بازداشت کرد و مانع از ادامه اعتراضها شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، همزمان با تجمع معترضان خواستار دموكراسي در جمهوري آذربايجان، امروز (شنبه) پايتخت اين كشور شاهد حضور گسترده نيروهاي پليس در ميدان اصلي اين شهر بود. خبرنگار این خبرگزاری هم گزارش داد که در خيابان‌هاي منتهي به ميدان “فواره” شاهد گروه‌هاي پليس بوده كه باتوم در دست داشتند.

مقام های امنيتی جمهوری آذربايجان، تظاهرات روز شنبه را غيرقانونی خوانده بودند. گزارش ها همچنین حاکی از آن است که رهبران احزاب مخالف “مساوات” و “جبهه مردمي”، روز جمعه به مركز پليس باكو فراخوانده شدند و به آنها هشدار داده شد كه برگزاري هر گونه تظاهرات غيرقانوني خواهد بود.

عيسی قنبر، رهبر حزب مساوات به خبرگزاری آسوشيتدپرس گفت که تعداد بازداشت شدگان حدود ۲۰۰ نفر است. فعالان حقوق بشری هم اعلام كردند که بيش از 10 تن از حاميان جناح مخالف يك روز قبل از روزي كه براي برگزاري تظاهرات برنامه ريزي شده بود، دستگير شدند. يكي از اعضاي عفو بين الملل هم گفت: دولت آذربايجان با سركوب افرادي كه خواستار اصلاحات هستند، ثبات خود را از دست داده است.

با اين حال گزارش ها از باکو حاکی است که مخالفان الهام علی اف رئيس جمهوری آذربايجان موفق شدند در چند نقطه شهر تجمعاتی برپا کنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “پلیس ضد شورش به تظاهرات هواداران دموکراسی در جمهوری آذربایجان حمله کرد / دهها تن از معترضان بازداشت شدند”

 1. ایرانی گفت:

  جمهوری اذربایجان نه بگویید اران .
  اذربایجان تاریخی در محدوه استانهای اردبیل اذریایجان شرقی اذربایجان غربی و زنجان می باشد
  یاشاسین ایران یاشاسین اذربایجان

 2. ناشناس گفت:

  نمی دونم حکایت … دیدی کدو ندیدی رو تو مثنوی مولوی خوندی یا نه ؟ حتما بخون
  دیروز شهرهای تبریز و ارومیه همین بیخ گوش شما (البته اگه خواب نبودی) صحنه اعتراضات ده ها هزار نفری به پروژه خشکاندن دریاچه ارومیه بود.پروژه ای که تیر خلاص به محیط زیست آذربایجان و مقدمه بروز خسکسالی و شوره زار شدن تدریجی آذربایجان است. نمی دونم چرا شما خبردار نشدی که بیش از 200 نفر رو به جرم دفاع از طبیعت در روز طبیعت گرفتن ؟ یا خودت رو به اون راه زدی؟ شما که صدها کیلومتر اونور مرز رو هم -انشاالله که غیر مغرضانه- رصد میکنی چرا سر ایران رو نمی بینی که داره شوره زار میشه و سکوت می کنی؟
  من دیگه نه به شما و نه به شعارهای شما اعتماد ندارم.خیلی بی انصافین و مزور

 3. تبريز گفت:

  اين جمهوري اذر بايجان قلابي مانند رژيم ايران ديكتا توري واستبدادي است

 4. ناشناس گفت:

  براتون متاسفم که سعی دارید جمهوری آذربایجان رو تضعیف کنید. آذربایجان بیدی نیست که بات این بادها بلرزه. روزانه ده ها تظاهرات در اروپا برگزار میشه، این هم یکیش!
  مثل اینکه کور بودی تظاهرات تبریز و اورمیه رو. ندیدی!!!