سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عرضه‌ی کتاب‌های ممنوع دوران حسنی مبارک در نمایشگاه کتاب میدان تحریر قاهره...

عرضه‌ی کتاب‌های ممنوع دوران حسنی مبارک در نمایشگاه کتاب میدان تحریر قاهره

چکیده :نمایشگاه بین‌المللی کتاب قاهره عملا تحت‌الشعاع اعتراضات ضد استبدادی در مصر قرار گرفت و از این رو در چهار روز اخیر، نمایشگاهی به طور نسبتا خودجوش در میدان تحریر قاهره برگزار شد که علاوه بر کتاب‌های مختلفی که در سالهای پیشین در شهر قاهره در معرض دید مصرف‌کنندگان فرهنگی در مصر بود، کتاب‌هایی که دولت حسنی مبارک از عرضه‌ی آنها جلوگیری می‌کرد نیز در نمایشگاه اخیر عرضه شد....


بسیاری از کتاب‌های ممنوع دوران حسنی مبارک، دیکتاتور سابق مصر، در نمایشگاه کتابی که در میدان تحریر قاهره برگزار شد، به مخاطبان و علاقه‌مندان عرضه شده است.

به گزارش کلمه به نقل از خبرگزاری‌های بین‌المللی، نمایشگاه کتابی که از چهار روز پیش تا امروز در میدان تحریر قاهره در حال برگزاری بود، شاهد حضور پرتعداد ناشرانی از مصر، دیگر کشورهای عرب‌زبان و چند کشور دیگر بود که از شرکت در نمایشگاه بین‌المللی کتاب قاهره بازمانده بودند.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب قاهره عملا تحت‌الشعاع اعتراضات ضد استبدادی در مصر قرار گرفت و از این رو در چهار روز اخیر، نمایشگاهی به طور نسبتا خودجوش در میدان تحریر قاهره برگزار شد که علاوه بر کتاب‌های مختلفی که در سالهای پیشین در شهر قاهره در معرض دید مصرف‌کنندگان فرهنگی در مصر بود، کتاب‌هایی که دولت حسنی مبارک از عرضه‌ی آنها جلوگیری می‌کرد نیز در نمایشگاه اخیر عرضه شد.

گزارش شده که در نمایشگاه میدان تحریر، برخی ناشران عرب به عرضه‌ی آثاری پرداختند که در دوره دیکتاتوری مبارک، اجازه‌ی توزیع و فروش آنها در کتابفروشی‌ها را نداشتند. نمایشگاه مطبوعات و نشریات الکترونیک و برگزاری جلسات نقد و گفت‌وگوی فرهنگی نیز از دیگر اتفاقات نمایشگاه میدان تحریر بود که برای اولین بار در فضای بعد از استبداد، تجربه می‌شد.

نمایشگاه کتاب میدان تحریر، از روز 31 مارس فعالیت خود را در میدان تحریر قاهره آغاز کرد و شخصیت‌های فرهنگی و دانشگاهی و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی در این کشور نیز استقبال پرشوری از آن نشان دادند. این نمایشگاه، عصر امروز به کار خود پایان داد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.