سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » امیر ارجمند: آیا یک مراسم ساده ختم امنیت آقایان را به خطر می انداخت؟...

امیر ارجمند: آیا یک مراسم ساده ختم امنیت آقایان را به خطر می انداخت؟

چکیده :وقتی پدر مهندس ميرحسين موسوی فوت می کنند، نيروهای امنيتی فضايی کاملا امنيتی ايجاد می کنند به نحوي هر کسی که در آنجا بود به صورت متعدد از وی عکس می گيرند حتی از جنازه اين مرد بزرگوار نيز عکس برداری می کنند. که نشان دهنده اين است که به هيچ قاعده اخلاقی و دينی پايبند...


اردشير امير ارجمند، از مشاوران مير حسين موسوی، از فشار نيروهای امنيتی بر خانواده ميرحسين موسوی برای لغو مراسم ختم مير اسماعيل موسوی خبر داده است. وی می گويد نهادهای امنيتی مراسم روز يکشنبه ختم پدر ميرحسين موسوی را «لغو» کرده اند.

در همين حال، اردشير ارجمند روز شنبه در گفت وگو با راديو فردا در خصوص لغو اين مراسم، به روند رويدادهای پيش از لغو مراسم در مسجد نور پرداخت و گفت:«وقتی پدر مهندس ميرحسين موسوی فوت می کنند، نيروهای امنيتی فضايی کاملا امنيتی ايجاد می کنند به نحوي هر کسی که در آنجا بود به صورت متعدد از وی عکس می گيرند حتی از جنازه اين مرد بزرگوار نيز عکس برداری می کنند. که نشان دهنده اين است که به هيچ قاعده اخلاقی و دينی پايبند نيستند.»

اردشير ارجمند اضافه می کند: «با جنازه مشخص است چگونه رفتار کردند، افراد را مورد ضرب و شتم قرار دادند و تعداد زيادی را دستگير کردند.»

اين مشاور مير حسين موسوی گفت:«با توافق با آنها ( نهادهای امنيتی) قرار شد که مراسمی روز يکشنبه ساعت شش و نيم در مسجد نور در ميدان فاطمی برگزار شود اما با فشار بسيار زيادی که وارد می کنند، اين مراسم را ديشب لغو می کنند . در واقع لغو مراسم از جانب خود آنها صورت می گيرد.»

اردشير امير ارجمند در ادامه می گويد: «چرا اين اتفاق می افتد: آيا برگزاری يک مراسم ساده برای پدر آقای مهندس موسوی مساله امنيتی ايجاد می کند؟ امنيت آقايان را به خطر می اندازد؟»

وی اضافه می کند:«مساله اين است که آقايان ادعای خدايی می کنند و فرعون وار رفتار می می کنند و بسيار می ترسند و در ته قلب اعتقاد دارند بنای حکومتشان بسيار سست است و اگر يک مراسمی برای ختم برای پدر آقای مهندس مير حسين موسوی برگزار بشود اين پايه قدرت شان را می لرزاند.»

اردشير امير ارجمند به روند تحولات پس از درگذشت پدر مير حسين موسوی پرداخت و گفت که زندانيان سياسی که برای تعطيلات نوروز به مرخضی آمده بودند را به زندان فراخوانده اند به دليل اين که نگرانند که درمراسم ختم پدر ميرحسين موسوی شرکت کنند.

امير ارجمند در خصوص بازداشت شدگان در جريان مراسم تشييع پدر مير حسين موسوی می گويد:«افرادی که آزاد شده انداسامی آنها اعلام شده است و بقيه افراد هنوز آزاد نشده اند و به نظر می رسد فشاری که وارد می کنند به خاطر همين است که آزاد اين افراد را در مقابل لغو مراسم قرار داده اند. نوعی گروکشی را انجام می دهند که بسيار زشت و غير اخلاقی است.»

وی اضافه می کند:«اين افراد مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند. آيت الله نوراللهيان وضعيتشان مشخص نيست. ايشان را با وضعيت بسيار بدی دستگير کردند و رفتار بسيار ناشايستی با ايشان انجام دادند»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

6 پاسخ به “امیر ارجمند: آیا یک مراسم ساده ختم امنیت آقایان را به خطر می انداخت؟”

 1. سلام گفت:

  اینان خود میدانند که میرحسین در قلب مردم جای دارد…از حضور مردم در مراسم ختم میترسند…..

 2. محمد گفت:

  باسلام
  جناب امیر ارجمند کمتر از شما میشنویم .چند صباحی است که بازتاب و یا خبری از وقایع ایران و موسوی کمتر بگوشمان میرسد این آب باریکه را قطع نکنید یادختران ایشان و یا اگر صلاح است خود شما اطلاع رسانی کنید . با تشکر فراوان
  یاحسین میرحسین
  محمد.ت

 3. ناشناس گفت:

  از اول اشتباه كرديد كه در انتخابات تقلب كرديد.حالا ديگه از جنازه يك پيرمرد هم ميترسيد . از سيزده به در هم مي ترسيد . خشت اول چون نهد معمار كج / تا ثريا ميرود ديوار كج .

 4. يك آزاده گفت:

  حكومتي كه از يك مجلس ختم واهمه دارد به درد لاي جرز هم نميخورد

 5. ناشناس گفت:

  همیشه وقتی مشکل از راه اصولی حل نمیشود وبرای حل مشکل دست به کارهای خشن میزنندوضع بدترمیشودوازکنترل خارح می شود

 6. ناشناس گفت:

  فقط یک سوالی ذهنم رامشغول کرده اگر حجت نه دی و بیست ودو بهمن قاطعانه تمام شده وفتنه خاموش شده وفتنه گران رسوا چرا حتی اجازه برگزاری یک مراسم ختم داده نمیشود