سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پس از اجرای نادرست هدفمندسازی یارانه ها، صیادان بوشهری ماهی وارداتی مصرف می کنند...

پس از اجرای نادرست هدفمندسازی یارانه ها، صیادان بوشهری ماهی وارداتی مصرف می کنند

چکیده :وي با بيان اين که واردات بي‌رويه ماهي از نيوزلند موجب اشباع بازار بوشهر و متضرر شدن اندک ماهيگيران باقيمانده شده است، افزود: تعداد کمي از صيادان که با وجود قيمت بالاي سوخت با جان سختي به صيادي ادامه مي‌دادند هم به واسطه اشباع بازار از ماهي هاي وارداتي نيوزلندي کاملا نااميد شده‌اند و جايي براي آنها در بازار باقي نمانده...


نماينده مردم دير و کنگان با بيان اين که صيادهاي بوشهري ماهي وارداتي از نيوزلند را مصرف مي‌کنند، گفت: به دنبال افزايش قيمت سوخت قايق‌هاي صيادي و لنج‌ها بعد از هدفمندي يارانه‌ها، صيادي در بوشهر تعطيل شد و بيش از 100هزار نفر بيکار شدند.

به گزارش موج، عسگر جلاليان از بيکار شدن بيش از 100 هزار نفر از صيادان بوشهري بواسطه افزايش قيمت گازوييل و بنزين و کمبود اين سوخت‌ها در اين منطقه خبر داد و گفت: متأسفانه کار در بوشهر به جايي رسيده که صيادهاي بوشهري ماهي مورد نياز خود را با ماهي هاي وارداتي از نيوزلند تامين مي کنند.

نماينده مردم دير و کنگان در مجلس شوراي اسلامي، همچنين افزود: بعد از افزايش قيمت بنزين و گازوييل، در منطقه بوشهر بنزين با قيمتي بيش از 400 تومان و گازوييل هم با قيمت 360 تومان به صيادها داده مي‌شود که اين موجب تعطيل شدن کار صيادي در اين منطقه شده است.

وي با بيان اين که واردات بي‌رويه ماهي از نيوزلند موجب اشباع بازار بوشهر و متضرر شدن اندک ماهيگيران باقيمانده شده است، افزود: تعداد کمي از صيادان که با وجود قيمت بالاي سوخت با جان سختي به صيادي ادامه مي‌دادند هم به واسطه اشباع بازار از ماهي هاي وارداتي نيوزلندي کاملا نااميد شده‌اند و جايي براي آنها در بازار باقي نمانده است.

عضو کميسيون انرژي با تاکيد بر اين که اجراي قانون هدفمندي براي کشور مفيد و لازم است، تصريح کرد: مسئولان اجرايي کشور بايد آگاه باشند که اين قانون مهم در مناطق مختلف بسته به شرايط بايد انعطاف پذير باشد و در اجراي آن دقت نظر رعايت شود تا اجراي آن موجب متضرر شدن بخشي از مردم نشود.

بندر بوشهر و شهرهاي دير و کنگان از جمله مناطقي هستند که با قرار گرفتن در حاشيه خليج فارس و دارا بودن سواحل کم عمق و قابل دسترس، يکي از بهترين مناطق ساحلي کشور براي صيادي به شمار مي‌روند؛ شغل صيادي در بوشهر از مشاغل عمومي مردم اين منطقه به شمار مي‌رود و تعداد چشمگيري از مردم بوشهر از اين راه زندگي خود را اداره مي‌کنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.