سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مرده یا زنده، شکایت مرا از بازجوی توهین کننده پیگیری کنید/ آقای دادستان من به جایگا...
» محمد نوری زاد:

مرده یا زنده، شکایت مرا از بازجوی توهین کننده پیگیری کنید/ آقای دادستان من به جایگاه قانونی شما متوسل می شوم، خود دانید و خدا و فردای قیامت

چکیده :محمد نوری زاد از روز هفتم اسفند بدون اتمام اقدامات درمانی و برخلاف وعده ماموران امنیتی، به زندان اوین بازگشته و خانواده وی نیز از انتشار آنچه که در این مدت بر سر این نویسنده و هنرمند دربند گذشته، تا امروز امتناع ورزیدند؛ اما اکنون که نزدیک چهارده روز (به همراه تماس یک دقیقه ای روز اول عید) از بی خبری از محمد نوری زاد می گذرد، دو نامه ای را که وی خطاب به دادستان تهران در روزهای ۱۴ و ۱۶ اسفند ۸۹ نوشته در اختیار سایت شخصی وی قرار داده...


محمد نوری زاد، زندانی سیاسی محبوس در «بند دو الف» زندان اوین، طی نامه ای خطاب به دادستان تهران، ضمن اعلام اعتصاب غذای خود، خاطرنشان کرده است که “تا رسیدن به خواسته هایم، نه غذا دریافت خواهم کرد و نه تقاضای تماس تلفنی یا ملاقات یا مرخصی خواهم داشت. من نسبت به همه احکام صادره علیه خود معترضم و روند اعتراض من، تا حصول نتیجه ادامه خواهد داشت و مسئولیت عواقب هرآنچه بر سر من بیاید، متوجه همه آنانی خواهدبود که در احکام صادره علیه من و بازداشت غیرقانونی من در بند دوالف، سهم و نقش داشته اند.”

محمد نوری زاد از روز هفتم اسفند بدون اتمام اقدامات درمانی و برخلاف وعده ماموران امنیتی، به زندان اوین بازگشته و خانواده وی نیز از انتشار آنچه که در این مدت بر سر این نویسنده و هنرمند دربند گذشته، تا امروز امتناع ورزیدند؛ اما اکنون که نزدیک چهارده روز (به همراه تماس یک دقیقه ای روز اول عید) از بی خبری از محمد نوری زاد می گذرد، دو نامه ای را که وی خطاب به دادستان تهران در روزهای ۱۴ و ۱۶ اسفند ۸۹ نوشته در اختیار سایت شخصی وی قرار داده اند.

بر اساس این گزارش، متن نامه های محمد نوری زاد به شرح زیر است:

نامه اول

دادستان محترم استان تهران

جناب آقای دکتر جعفری دولت آبادی

باسلام

امروز ششمین روز است که اینجانب محمد نوری زاد در اعتراض به بازداشت غیرقانونی خود در بند دوالف، از دریافت غذا سر باز زده ام. شخص جنابعالی حضوراً به من قول دادید که به شکایات من رسیدگی و آنها را پیگیری خواهیدفرمود.

شکایت از دو بازجوی فحاش و بزن بهادر، و شکایت از قاضی مقیسه که طی دو جلسه کوتاه نمایشی، حقیر را به تحمل دوسال حبس(افزون بر سه سال و نیم قبلی) محکوم کرده است.

خود جنابعالی نیک می دانید که تداوم بازداشت من در بند دوالف، غیرقانونی است. من باید به بند عمومی ۳۵۰ منتقل شوم.

بدیهی است که تا رسیدن به خواسته هایم، نه غذا دریافت خواهم کرد و نه تقاضای تماس تلفنی یا ملاقات یا مرخصی خواهم داشت. من نسبت به همه ی احکام صادره علیه خود معترضم و روند اعتراض من، تا حصول نتیجه ادامه خواهد داشت و مسئولیت عواقب هرآنچه بر سر من بیاید، متوجه همه ی آنانی خواهدبود که در احکام صادره علیه من و بازداشت غیرقانونی من در بند دوالف، سهم و نقش داشته اند.

با احترام

محمد نوری زاد- بند دوالف زندان اوین ۱۴/۱۲/۸۹

نامه دوم

دادستان محترم استان تهران

جناب آقای دکتر جعفری دولت آبادی

با سلام.

به دلیل توهین های امروز یکی از بازجویان خود، موسوم به “کریمی” که در بند دوالف، بارها به دیدن من آمده، و به خاطر بازداشت غیرقانونی ام در این بند، از همین امروز به اعتصاب غذای خشک دست می زنم.

بدیهی است که عواقب این اعتصاب غذای خشک، هرچه که هست، متوجه شما و متولیان بند دوالف خواهد بود. آقای کریمی امروز، با الفاظی چون: منافق، منافق مدرن، منافق تر از مسعود رجوی، و با اتهام به من که: بیش از دومیلیارد پول سپاه را بالا کشیده ام، و بازگویی شنودهایی از مکالمات و مسائل خصوصی من و خانواده ام، مرا مخاطب قرار داد.

نامبرده با این توهم پوک که من در آخرین باری که به مرخصی رفته ام، با آقای سید محمد خاتمی دیدار داشته ام، آنهمه الفاظ شنیع را بر من بارید.

من، مرده یا زنده، خواهشمندم شکایت رسمی مرا از این فرد، به خاطر اطلاق یک چنین توهین هایی، پیگیری بفرمایید. اطمینان دارم طبق یک روال جاری، نامبرده، کلیت مکالمات امروز ما را ضبط کرده است. سند و مدرک ادعاهای من، همین مکالمات ضبط شده است.

گرچه خود می دانم نگارش این نامه، مثل دل بستن به آب یک سراب، راه به جایی نخواهد برد. با اینهمه، برای اتمام حجتی که این روزها کسی خریدارش نیست، به جایگاه قانونی شما متوسل می شوم. خود دانید و خدا و فردای قیامتی که در راه است.

با احترام

محمد نوری زاد- بند دوالف- ۱۶/۱۲/۸۹Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

20 پاسخ به “مرده یا زنده، شکایت مرا از بازجوی توهین کننده پیگیری کنید/ آقای دادستان من به جایگاه قانونی شما متوسل می شوم، خود دانید و خدا و فردای قیامت”

 1. حبیب تبریزیان گفت:

  با سلام
  بزرگترین و معتبر ترین روزنامه سوئد ن داگنز نیهتر» مینویسد که شایعاتی هست مبنی براینکه احمدی نژاد با دو لت پاراگوئه تماس گرفته و برای معمر القذافی تقاضای پناهندگی کرده است . این روزنامه سوئدی یکی از معتبر ترین روزنامه های دنیاست و الکی چیزی نمی نویسد.

  Sydamerika nästa för libyske ledaren Khaddafi?

  Häromdagen ska Irans president Mahmoud Ahmadinejad ha ringt upp sin paraguayanske kollega Fernando Lugo. Politiska bedömare i Paraguay menar att samtalet handlade om att erbjuda libyske diktatorn Muammar Khaddafi asyl i det sydamerikanska landet.

 2. ناشناس گفت:

  man nemidonam, vali soale man in ast magar aghaye noorizad hanooz fekr mikonad ke in aghaye dadsetan eteghad be khoda darand ke ishon ra be khoda vagozar mikonand. agha yek kalam bi khiale in nezam sho v faryad bezan zendebad azadi v democrasi.

 3. بهار گفت:

  خدایا به حرمت خونهایی که برای این انقلاب ریخته شده است پلیدی این بی دینان و نامردان روزگار را از نام مقدس دین و انقلاب حقیقی که برای آن خونها ریخته شد ه است جدا کن .
  کجای دین مجوز چنین رفتارهایی داده شده است

 4. محمد گفت:

  درود بر آزاده مردی همچو نوری زاد که یک تنه با ارازل و اوباش مبارزه میکنه

 5. mohamadmorad گفت:

  در حال حاضر برای انجام کاری. حرف زدن و بحث ما را دریافت کنم. نگاه به کشورهای عربی، مردم بسیار شجاع تر از ما. آنها شدیدا انتقاد کردن، گرفتن و شکنجه کشته شده اند اما آنها ادامه مبارزه. ما ایرانی ها زیاد در عمل کمتر صحبت کنید. به خصوص نسل مسن تر که رای داده اند برای این رژیم جمهوری اسلامی، آنها cowered. در تمام کشورهای عربی به پیر و جوان، مرد و زن در حال مبارزه برای آزادی خود. چه چیزی اشتباه است با ما؟ طولانی چگونه ما باید صحبت کنم؟ هیچ کس به شما آزادی ها را توسط صحبت کردن ، شما باید آن را دریافت کنید. ما زندگی می کنند تنها یک بار به همین دلیل کشور ما از بدترین دیکتاتوری آزاد نیس

 6. قم سبز گفت:

  زنده باد نوری زاد
  زنده باد آزادی
  مرگ بر دیکتاتور

 7. ترانه سبز گفت:

  برادر محترم. جناب نوریزاد
  من نمیدانم و حتی نمیتوانم حدس بزنم اون آقای بازجو چه مسلک و مرامی دارد که از ملافات شما با شخصی چون سیدمحمد خاتمی (این بنده مخلص و صادق خدا,) کهیر میزند و با توهین و الفاظ زشت شما را شکنجه روحی میدهد.
  حتما با اخطار قبلی مبنی بر عدم ملاقات با خاتمی شما را به مرخصی فرستاده بودند که علیرغم تمایل آقای خاتمی برای دیدار و احوالپرسی شما, عذرخواهی کرده بودید و با او ملاقات نکردید تا از عواقب و سوء رفتارها در زندان پرهیز کنید که کاملا قابل درک است.
  نمیدانم این آقایان میخواهند چه بلایی بر سر 22 میلیون رای دهنده به آقای خاتمی بیاورند؟ ایران 22 میلیون منافق و منافق تر از مسعود رجوی دارد؟
  تو رو خدا یکی بگه اینا کی هستن؟ کدام باند و مافیا ؟ از کی و چی دفاع میکنن؟ میخوان به سر این مملکت چی بیارن؟
  اینا چه نیروهای اطلاعاتی و کارشناسی هستند که نمیدانند ((سازمان تروریستی مجاهدین خلق)) بزرگترین و بیشترین حملات را به خاتمی داشت و دارد؟ این سازمان معتقد است که با وجود امثال خاتمی, جمهوری اسلامی تا 30 سال دیگر دوام می آورد. آنوقت این آقایان هم با خاتمی مشکل دارند.؟ یکی بگه اینا کی هستن؟

 8. ناشناس گفت:

  اگرم باخاتمی دیدارداشتن باعث افتخارشونه.
  لعنت بر هرچی ظالمه.
  این برخوردها ازسوی کلیت نظام در خوشبینانه ترین حالت خود سوأتدبیره.همون چیزی که پیامبراعظم بیش از هرچیزدیگری از پیشامد اون بر امتش بیم داشت.

 9. یاالنثارات حسین گفت:

  آخر یکی به امام زمان بگه که نیاید چون ما از مردم کوفه هم بدتریم. اون مردهای بزرگ که به خاطر ما توی زندانند ولی ما دستهامون و روی دست گذاشتیم و فقط منتظر دست غیبی هستیم که نجاتشون بده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. ناشناس گفت:

  درود بر تو و همراهان تو که در راه شکست دیو سیه بی عدالتی از جان خوسش گذشته اید و تو هین هایی که سنگ را می شکافتد را تحمل کرده و صبر استقامت از خود نشان میدهید

 11. ناشناس گفت:

  بما وعده عدالت علی(ع) سلام را داده بودند.خدایا خودت شاهد باش که پس از اهانت به فائزه هاشمی و بدلیل انتشلر گسترده آن در شبکه ها رهبر معظم دستور داده بود از هتاکی که رفتاری خلاف شرع است و ضررش به نظام بیش از فایده آن است بپرهیزند.این امر نشان میدهد یا دستورات ایشان تاکتیکی است و یاا یشان هم اقتدار خودشان را از دست داده اند.

 12. ناشناس گفت:

  نوري ز اد عزيز مگر انها به قيامت اعتقاي ندارند

 13. عجیبه! گفت:

  عجیبه که ایشان و خیلی از زندانیان سیاسی دیگر برای دادستان یا…نامه مینویسند اما با وجود فضای شدید امنیتی در زندان و کشور ؛نامه به دست شما میرسه!!

 14. kourosh گفت:

  ghoraan

 15. احمد گفت:

  نوری زاد دلاور! ما با تو هستیم تا صبح آزادی!

 16. 349 گفت:

  عجیبه که یه نفر اینقدر شعار مخالفت با اسراییل داده باشه ولی جرات نکرده باشه با کاروان جهانی غزه برای کمک به فلسطین بره!!! عجیبه یه نفر اینقدر خودشو دشمن اسراییل نشون بدهد ولی در سفر به لبنان حتی یه بار هم بهش سو قصد نشه !!! عجیبه یه نفر شعار دشمنی با امریکا بدهد ولی برای رییس جمهور آمریکا چندین بار نامه پنهانی بده !!!

 17. ارام گفت:

  اقای نوری زاد محکم بلیست وبا استفاده از قانون اساسی خودشان درخواست چیزی بکن وطبق ماده .تبصره قانون اساسی استفاده کن اینها خود خدا هستند به کدام خدا فردا ی قیامت قیامت در حال اجرا ست به جای اینکه واگذار کنی از قانون اساسی استفاده کن

 18. جانباز گفت:

  خدایاتمامیت خواهان رابخاک مزلت بنشان ومردم دربندکشیده ایران بخصوص زندانیان سبزاندیش راازدست این ازخدابیخبران نجات بده
  یاحسین میرحسین

 19. ناشناس گفت:

  بيدار هركه گشت در ايران رود به دار … بيدار و زندگي بيدارم ارزوست … عارف قزويني

 20. شهراد گفت:

  بيدار هركه گشت در ايران رود به دار …. بيدار و زندگي بي دارم آرزوست.. عارف قزويني