سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انقلابیون لیبی برای آتش بس مشروط با قذافی اعلام آمادگی کردند...

انقلابیون لیبی برای آتش بس مشروط با قذافی اعلام آمادگی کردند

چکیده :رئیس دولت موقت لیبی که در کنفرانس مشترک با نماینده ویژه سازمان ملل در بندر بنغازی سخن می گفت یادآور شد که انقلابیون همچنین بر لزوم کناره گیری دیکتاتور لیبی و نیز ادامه جنگ با وی در صورت پافشاری اش به حفظ قدرت تاکید...


انقلابیون لیبی اعلام کردند پیش از اجرای هرگونه آتش بسی، نیروهای معمر قذافی باید شهرهای غربی این کشور را ترک کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، “مصطفی عبدالجلیل” رئیس دولت موقت لیبی مستقر در بنغازی امروز جمعه شروط انقلابیون را برای آتش بس با نظامیان دیکتاتور این کشور اعلام کرد.

بر این اساس پیش از اجرای هر گونه آتش بسی در لیبی باید نظامیان قذافی شهرهای غربی این کشور را تخلیه کرده و آزادی و امنیت شهروندان پس از برقراری آتش بس را تضمین نمایند.

وی که در کنفرانس مشترک با نماینده ویژه سازمان ملل در بندر بنغازی سخن می گفت یادآور شد که انقلابیون همچنین بر لزوم کناره گیری دیکتاتور لیبی و نیز ادامه جنگ با وی در صورت پافشاری اش به حفظ قدرت تاکید دارند.

عبدالجلیل افزود: ما تصمیمی برای آتش بس نداریم اما پیش شرط ما برای چنین اقدامی آزادی کامل شهرهای غربی و آزادی بیان مردم این مناطق است.

این در حالی است که شماری از شهرهای بخش غربی لیبی از جمله مصراته طی روزهای اخیر شاهد حملات هوایی و زمینی نظامیان قذافی بوده است.

انقلابیون لیبی تاکنون هر گونه پیشنهاد برای مذاکره با دیکتاتور این کشور را رد کرده و خواستار کناره گیری سریع وی شده اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.