سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » گزارش مشروح کلمه از تشییع جنازه نیمه تمام و تدفین پلیسی پیکر میراسماعیل موسوی...
» از حضور میرحسین در مراسم تدفین پدرش جلوگیری کردند

گزارش مشروح کلمه از تشییع جنازه نیمه تمام و تدفین پلیسی پیکر میراسماعیل موسوی

چکیده :نکته ی قابل توجه برای حاضرین این بود که با وجود آنکه اکثر مشایعت کنندگان ذکر لا اله الله را سر می دادند و برخی از همسایگان آن مرحوم ومعتمدین محل قصد داشتند با ذکر مصیبت اهل بیت (ع) واشاره به سوابق مرحوم یاد وخاطره او را گرامی بدارند ماموران امنیتی برخورد کرده ومانع از انجام امور متداول مذهبی شدند....


قرار بر این بود که مراسم تشییع پیکر مرحوم حاج میر اسماعیل موسوی پدر مهندس میر حسین موسوی صبح امروز با حضور خانواده ایشان و مردم  برگزارشود.

به گزارش خبرنگار کلمه، نیروهای انتظامی و امنیتی و همچنین لباس شخصی ها از نخستین ساعات بامداد امروز با حضور در خیابان پانزده خرداد و خیابان ها و کوچه های اطراف در محله درخونگاه  واقع در محله بازار در جنوب تهران به محاصره منطقه و کنترل ترددها مبادرت ورزیدند.

از ساعت 8 صبح خیابان پانزده خرداد از تقاطع گلوبندک و ابوسعید توسط نیروهای انتظامی مسدود شده و مشایعت کنندگان امکان نزدیک شدن به منزل مرحوم موسوی را با خودرو شخصی نداشتند.

در گزارشی دیگر نیز همسایه ها خبر از ورود نیروهای امنیتی به منازل اطراف و استقرار بر پشت بام ها دادند تا رفت و آمد مردم را تحت نظر گرفته و از آن ها فیلم برداری کنند.

فیلمبرداری از شرکت کنندگان در مراسم تشییع و تدفین یاد آور مراسم تشییع پیکر مطهر آیت الله مرحوم منتظری است که در دو طرف خیابان های اطراف حرم نیروهای لباس شخصی از مردم فیلم برداری می کردند.

از شب گذشته و پس از اعلام خبر مراسم تشییع پیکر فضای امنیتی و پلیسی بر منطقه ی مسکونی آن مرحوم حاکم شد اما با وجود جو پلیسی و انتظامی منطقه و همچنین عدم اطلاع رسانی کافی و تعطیلات نوروزی، هزاران نفر از مردم و علاقمندان به خاندان موسوی با حضور در منزل مرحوم میر اسماعیل موسوی و کوچه های اطراف به قرائت فاتحه و ذکر صلوات پرداختند.

به گفته ی ناظران تعدای از زندانیان سیاسی که در حوادث بعد از انتخابات دستگیر شده بودند در این مراسم حضور داشتند همچنین دکتر قاسم زاده داماد ایت الله العظمی موسوی اردبیلی با حضور در منزل مرحوم موسوی از طرف این مرجع تقلید به بازماندگان تسلیت گفت و به نمایندگی از ایشان در مراسم شرکت کرد.

ساعت 9 صبح پیکر مرحوم میر اسماعیل موسوی از منزل خارج و بردوش مردم وفادار به این خانواده تشییع شد. اما به محض عبور جمعیت از کوچه شهید اکبر نژاد و ورود آن ها به خیابان 15خرداد، صد ها تن از ماموران انتظامی و امنیتی با هجوم به مشایعت کنندگان پیکر را از دست مردم خارج و به طرز غیر مودبانه و با پرخاش گری داخل امبولانس گذاشتند امبولانس را از محل خارج کردند.

نکته ی قابل توجه برای حاضرین این بود که با وجود آنکه اکثر مشایعت کنندگان ذکر لا اله الله را سر می دادند و برخی از همسایگان آن مرحوم ومعتمدین محل قصد داشتند با ذکر مصیبت اهل بیت (ع) واشاره به سوابق مرحوم یاد وخاطره او را گرامی بدارند ماموران امنیتی برخورد کرده ومانع از انجام امور متداول مذهبی شدند.

به گفته ی یکی از شرکت کنندگان، مشایعت کنندگانی که قصد داشتند مسافت بیشتری را همراه جنازه در خیابان 15 خرداد طی کنند و به محض ربودن پیکر مرحوم موسوی با سردادن شعار یا حسین میرحسین مخالفت خود را با این اقدام ماموران امنیتی ابراز کردند.

ماموران امنیتی که از انبوه جمعیت و احتمال گسترش دامنه آن حضور مردم، وحشت زده بودند با کسانی که شعار یا حسین میر حسین را سر داده بودند برخورد و در این میان  تعدادی  را دستگیر و تعدادی را نیز مورد ضرب وشتم شدید قرار دادند.

به گفته ی ناظران در این میان حاج میرحسن موسوی پدر شهید سید علی موسوی که رفتار ماموران را با مردم نمی توانست قبول کند زبان به اعتراض گشود که بلافاصله دستگیر و به محل نامعلومی انتقال داده شد.

از سوی دیگر جواد سلیمی داماد مهندس موسوی و برادر 3 شهید هم مورد ضرب وشتم ماموران قرار گرفت و به همراه تعداد دیگری از منسوبین و نوه های مرحوم میر اسماعیل موسوی و مردم بازداشت شد که  پس از چند ساعت آزاد شدند.

با نیمه تمام ماندن مراسم در محله درخونگاه مشایعت کنندگان به طرف بهشت زهرا حرکت کردند که در طول مسیر اتوبوس ها و خودروهای شخصی توسط گردان های موتور سوار نیروهای پلیسی امنیتی و لباس شخصی ها اسکورت می شد.

از دیگر سو بسیاری از مردم که نتوانسته بودند در مراسم تشییع شرکت کنند خود را به غسالخانه رسانده بودند لذا در بهشت زهرا پس از انتقال پیکر مرحوم موسوی به غسالخانه و انجام مراسم تغسیل و تکفیت، ماموران امنیتی مانع انتقال پیکر برای ادای نماز میت در سالن عمومی شدند.

تا آنجا که پرسنل سازمان بهشت زهرا از فضای امنیتی حاکم بر محل و نحوه برخورد ماموران متعجب و دچار بهت و حیرت بودند.

بر اساس مشاهده ها، صدها تن از مردمی که بی اطلاع از تشییع پیکر مرحوم موسوی برای دفن اموات خود به بهشت زهرا آمده بودند با مشاهده فضای نظامی و امنیتی و اطلاع از مراسم ضمن اظهار همدردی با بازماندگان برای شرکت در این مراسم اظهار تمایل کردند که ماموران اجازه حضور به انها را ندادند.

از آنجا که هر لحظه بر خیل حاضران افزوده می شد، سرانجام در یک محل کنترل شده و کوچک که فقط گنجایش 100 نفر جمعیت داشت و درب های آن را با غل و زنجیر بسته بودند نماز میت برگزار گردید و اجازه ندادند عزاداران حاضر بر پیکر مرحوم موسوی نماز گزارند.

در این بین حضور پر شمار چهره های مختلف سیاسی دانشگاهی وزرای سابق نمایندگان قبلی مجلس روزنامه نگاران و دانشجویان چشم گیر بود. همچنین خانواده ها و فرزندان تعدادی از شهدای انقلاب و دفاع مقدس نیز در این مراسم حاضر بودند.

پس از برگزاری نماز نیز ماموران به هنگام انتقال جنازه به مردم حمله کردند که برخورد بی ادبانه و پرخاشگرانه ماموران مورد انتقاد دکتر علی شکوری راد عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت قرار گرفت و یکی از ماموران قوی هیکل و عالی رتبه امنیتی وی را مورد ضرب و شتم قرار داد که موجب جراحت و خون ریزی در صورت و دهان ایشان شد. در این میان تعداد دیگری از مردم نیز دستگیر شدند.

پس از اقامه نماز به نحوی که در گزارش آمد از تحویل پیکر مرحوم حاج میر اسماعیل موسوی به خانواده ممانعت بعمل آمد و با انتقال وی به یک امبولانس از درب دیگر و به دور از چشم مردم در انتظار به سمت قطعه 9 بهشت زهرا حرکت داده شد.

پیکر مرحوم حاج میر اسماعیل موسوی در کنار نوه شهیدش سید علی موسوی که در عاشورای سال88 مظلومانه به شهادت رسید به خاک سپرده شد.

عزاداران شرکت کننده در این مراسم می گویند قطعه 9 از ساعت ها قبل توسط نیروهای انتظامی و امنیتی و لباس شخصی ها در محاصره کامل درآمده بود.

با ورود جنازه مراسم تدفین به سرعت انجام و از مردم خواسته شد سریعا و پس از ذکر مختصری مصیبت اهل بیت (ع) که توسط یکی از مداحان خوانده شد محل را ترک کنند.

خبرها حاکی از آن است که هم اکنون گارد ویژه در 2 طرف خیابان 15 خراد مستقر هستند و ابتدا و انتهای 15 خرداد شرقی را به وسیله ی گارد  بسته اند.

تعدادی ون پلیس، موتورهای پرشی، رونیزهای اطلاعات و ماشین های گشت در محل حاضر شده اند، گمان می رود نگرانی این افراد از آن است که پس از بازگشت بیت موسوی جمعیت عزادار به محل برای تسلیت به خانواده بیایند.

حاشیه ها:

*حضور انبوه مردم با وجود زمان کوتاه و امکانات محدود اطلاع رسانی و تهدیات زیاد و دستگیری ها قابل ستایش بود.

* در بخش هایی از مراسم مردم و بویژه بانوان با سردادن شعار یا حسین میرحسین مراتب تکریم خود را نسبت به مهندس موسوی و حمایت از او اعلام می کردند که با واکنش شدید ماموران مواجه شد و به دستگیری چند تن از آنان در خیابان 15خرداد و بهشت زهرا انجامید. ماموران مرد یکی از بانوان دستگیر شده در بهشت زهرا را مورد ضرب و شتم قرار دادند این در حالی است که تعدای از ماموران زن نیز در بین مردم بودند.

*فضای امنیتی حاکم بر خیابان 15 خرداد، محله درخوتگاه و بهشت زهرا به گونه ای بود که تعداد زیادی از معاونین وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه و پلیس امنیت و سایر مدیران سطوح میانی در محل حضور داشتند و به اصطلاح امنیت مراسم را زیر نظر داشتند.

*تعدای از ماموران ارشد حاضر در محل با استفاده از عینک دودی و ماسک صورت خود را پوشانده بودند

*یکی از همسایگان مرحوم حاج میر اسماعیل موسوی با صدای بلند گفت: خدا شاهد است که او مرد خیری بود هیچکس جز خیر از این مرحوم چیزی ندید. من شهادت می دهم که ایشان 500 خانواده را تحت حمایت مالی خود قرار داده بود و کمتر کسی این موضوع را می داند مرحوم نزدیک به 60 سال در این محله سکونت کرد و جز ادب اخلاق و بزرگوتری چیز دیگری از مرحوم ندید.

در همین  زمینه:

مراسم تشییع جنازه میراسماعیل موسوی نشان از مظلومیت پدر و پسر بود

با دخالت ماموران مراسم تشییع پیکر میراسماعیل موسوی نیمه تمام ماند؛ بازداشت حداقل ۷ نفر

گزارشی از آخرین وداع؛ بوسه بر پیشانی پدر؛ پیام میرحسین: صبر، صبر و باز هم صبر

تدفین پدر میرحسین موسوی در حلقه امنیتی لباس‌شخصی‌ها

با حضور پلیس ضد شورش و لباس‌شخصی‌ها، بهشت زهرا به حال نیمه‌تعطیل درآمدDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

109 پاسخ به “گزارش مشروح کلمه از تشییع جنازه نیمه تمام و تدفین پلیسی پیکر میراسماعیل موسوی”

 1. ناشناس گفت:

  دورود به روح میراسماعیل موسوی ودورودبه میرحسین وکروبی

 2. بهرام گفت:

  آقای میرحسین موسوی عزیز درگذشت جانسوز پدر گرامیتان را به شما و خانواده محترم تسلیت عر

 3. سبز ازادی گفت:

  با عرض تسلیت
  فقط میتونم یه بیت شعر تقدیم به …کنم!

  «یارب مباد آنکه گدا معتبر شود، گر معتبر شود زخدا بی‌خبر شود!»
  “حافظ شیرازی”

 4. آدم گفت:

  باعرض تسلیت خدمت خانواده موسوی
  به دو نکته اساسی وجود دارد 1-همه باید صبر پیشه کنیم که خدا با صابران است
  2-به قول آیت الله وحید:من وآقای خامنه ای تاکی خواهیم ماند بازم خدا با صابران است

 5. ناشناس گفت:

  آن ناشناس محترمي كه فرمود دستهاي خارجي از آستين حاكميت بيرون زده دقت كند و ببنيد كه مبغوض ترين اشخاص نزد خارجي ها حاكمان جمهوري اسلامي و محبوبترين اشخاص حضرات مير حسين و شيخ مهدي !! هستند.لطفا اين كامنتو لااقل نشون بديد

 6. ناشناس گفت:

  تسلیت و دیگر هیچ ….

 7. بهرام گفت:

  آقای میرحسین موسوی عزیز درگذشت جانسوز پدر گرامیتان را به شما و خانواده محترم تسلیت عرض می نمایم ……..روحش شاد

 8. yaser گفت:

  وَلَنَبْلُوَنَّكُم بِشَيْءٍ مِّنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِّنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنفُسِ وَالثَّمَرَاتِ وَبَشِّرِ الصَّابِرِينَ، الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّـهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ، أُولَـٰئِكَ عَلَيْهِمْ صَلَوَاتٌ مِّن رَّبِّهِمْ وَرَحْمَةٌ وَأُولَـٰئِكَ هُمُ الْمُهْتَدُونَ

 9. vandad گفت:

  جناب مهندس موسوی
  از خبر درگذشت پدر بزرگوارتان متاثر و متاسف شدم ولی از اینکه حتی به شما اجازه ندادند در مراسم تشییع و تدفین ایشان شرکت کنید متاثر تر شدم .
  واقعا آقای خامنه ای بسیار خوب رسم همشهری بودن را بجا آوردند !!! در خبرها گفته میشه آقای سید علی خامنه ای مدتی را در منزل پدر بزرگوارتان ساکن بودند … این رسم تشکر از مهمان نوازی پدرتان است که ایشان بجا آوردند …
  امیدوارم خداوند روح مطهر پدر بزرگوراتان را غریق رحمت و مغفرت نموده و به جناب عالی و بستگان محترمتان صبر و استقامت عطا فرماید .
  بدانید که دلهای سبز مردم در سوگ پدر بزرگوارتان همچون شما عزادار و سیاه پوش است .
  در پناه حضرت حق سالم و سربلند باشید

 10. رزمنده دفاع مقدس گفت:

  بنام خدای خمینی(س)
  کار جناح کودتا تمام است این سنت خداست!نگاه کنید: آیا میتوان به شخصی که کاملا علائم یک محتضر را از خود نشان میدهد امید زنده ماندن داد؟ هرگز! علائم ثبت شده از این جناح اعلام مرگ قطعی ایشان را فریاد میکند، شک نکیند!

 11. ناشناس گفت:

  ما همه سرباز توییم میر حسین….گوش به فرمان توییم میرحسین……

 12. محمد-پ گفت:

  عرض تسلیت به حضور راد مرد بزرگ ملت ایران
  جاودان باد نام پر افتخار تو وخاندان وخانواده با شرفت
  محمد _پ
  وجمعی از دانشجویان مالزی

 13. ارسلان گفت:

  با تشکر از ماموران امنیتی که ترس حکومت را بطور واضح نشان دادند.

 14. م.ر گفت:

  واقعا از شنیدن این اتفاق ها درد به دلم نشست،خدایا تاکی آخه صبر؟

 15. رضا گفت:

  ميرحسين يعني صبر

 16. یاران گفت:

  هیچ ظلمی پایدار نخواهد ماند
  این ها مظهر ظلم اند
  به امید خدا و یاری هم پیروز خواهیم شد
  درود بر میر حسین

 17. ناشناس گفت:

  باور کاردانی نیست که انقلاب اینگونه منحرف شد ه است و عباسیان بر کشور حاکم شده اند.هیچ وقت فکر نمی کردیم به اینجا کشیده شود

 18. ناشناس گفت:

  چرا برای این حرفای مفتتون مدرک نمیذارین.فقط توی توهم زندگی میکنین من نه طرف دولتم نه شما الکی مردمو دارین بازی میدین هر جفت گروهها.سران گروهها فکر خودشونن مردم بدبخت ساده شدن بازیچه.یا علی

 19. ناشناس گفت:

  خوب با این انبوه جمعیت چرا عکس برداری نکردید و عکسهایش را نیانداختید ؟ – هنوز از فتوشاپ در نیومده ؟؟

 20. taher گفت:

  ميرحسين عزيز درگذشت پدر بزرگوارتان را به شما و خانواده محترمتان تسليت مي گويم

 21. جانبازآزاده گفت:

  خطاب به ناشناس!بنظر میرسد ادعای حاکمان غربی ازپشتیبانی از آقایان کروبی و موسوی نوعی رد پاک کنی است واصولاپشت پرده چیزهای دیگری است!راستی ازتولید کوکاکولا و سون آپ وپپسی چه خبر!حال ملوانان جاسوس انگلیسی که با کت شلواردرکاخ سعدآبادباآرزوی موفقیتتون براشون بدرقه شون کردین چطوره!؟

 22. ناشناس گفت:

  مرگ بر دیکتاتور

 23. مهدی از فردوس گفت:

  فوت ناگهانی پدر بزرگوارتان را به شما جناب میر حسین تسلیت عرض میکنم

 24. سبز میرحسینی گفت:

  مهندس عزیز تسلیت
  یا حسین میرحسین
  مرگ بر دیکتاتور

 25. محسن طاهرپور گفت:

  چرا برای مراسم ختم خبر رسانی نمی کنید؟ یکشنبه 14 فروردین مسجد نور قطعی است؟

 26. Sara گفت:

  اشتباه بزرگی کردنند

 27. احمد سلامتی گفت:

  سلام بر میر حسین .لعنت بر یزید زمان . میرعزیز تسلیت تسلیت . لعنت بر یزید کافر زمان .خداوند لعنتش کند که به این شکل از پدر میرحسین دلجوئی کرد .

 28. شادی گفت:

  خدایا به این خانواده مظلوم صبر عطا فرما و به این از خدا بیخبران رحم و مروت بیاموز ما را هم توانایی باز پس گیری حقمان را . یا حسین میرحسین

 29. علی گفت:

  آن ناشناس محترمی که فرمودند که مغبوض ترین افراد نزد غرب حاکمان جمهوری اسلامی هستند و محبوب ترین ها میرحسین و کروبی، خوب است که یک مقدار عمیق تر به مساول نگاه کنند تا متوجه شوند که به عنوان نمونه آن قدر که در این چند ساله اسراییل از سخنان احمدی نژاد استفاده برده است، در هیچ دوره دیگری نبرده بود! این دعواها که شما می بینید، دعوای زرگری است برادر من! شما ظواهر را نگاه نکن، به نتایج دقت کن!

 30. ز.ر گفت:

  من هم به نوبه خودم به موسوی عزیز تسلیت میگم.

 31. محمود گفت:

  میرحسین عزیز تسلیت لعنت خدا بر ظالمین وطرفدارنشان که اجازه یک تشیع جنازه هم نمیدهند بزرگانی که دراینگونه موارد ساکتند ومیتوانند سخنی بگویند وکاری نمیکننددر ظلم این آقایان شریکنند ومردم هرگز آنهارا فراموش نمیکنند

 32. ایرانی گفت:

  دیو چو بیرون رود فرشته درآید

  سید تسلیت

 33. ناشناس گفت:

  من موندم اين همه رو زدن و گرفتن و … چرا به گزارشگر محترم هيچي نشده!!!!!!!!!!!!!!!
  همچنان دچار توهم هستيد شما.

 34. فیروزه ای گفت:

  گرچه از اتش دل چون خم می در جوشم مهر بر لب زده خون میخورم و خاموشم سبزاندیشان بدانند زیباییهای حوادثی که اوسا کریم داره رقم میزنه اینه که امتحان وازمایش رو روز به روز به اوج خودش نزدیک میکنه یک طرف در حضیض ذلت “قصاوت”سبعیت”بی شرفی”وبی حیایی وطرف دیگر درحلم “استقامت”انسانیت”مقاومت وصبر جمیل دارن امتحان میشن وتا طرف دوم در کوران وسختی امتحانات چون فولاد ابدیده نشه پیروزی به دست نمیاد پس “واصبرو صبرا جمیلا….تسلیت باد بر میر سبز اندیشان ویاران با وفایش…

 35. علیرضا گفت:

  خدا رحمتشان کند .
  برای بازماندگان صبر جمیل آرزو میکنم .

 36. YASHIL(سبز) گفت:

  galacak bizim di(آینده مال ماست)

 37. سلیمان گفت:

  جناب آقای موسوی ما را در غم مضاعف تان شریک بدانید. از یک سو در حصر خانگی در آزادترین کشور دنیا هستید و از سوی دیگر خویشان و دوستان شما حتی در گورستان حق تشیع جنازه پدرتان را ندارند. از گورستان به جای اینکه محل عبرت گرفتن از سرنوشت انسان ساخته شود جای ترسناکی ساختند که امروز گریبان خودشان را گرفته است. به نظر می رسد که حاکمان ظالم از این رو نگران از گورستانند که مبادا مردگان براثر گریه و فغان تشیع جنازه کنندگان به پا خیزند و با صاحبان عزا همراه شوند.

 38. نا شناس گفت:

  ا ناللهوانااللیهراجعون باعرضتسلیبت به خانواده میرحسین موسویبرای بازماندگان صبر جزیل ارزو مندیم همچنین به لیلیه موسویهمه عرض تسلیتدارم راهسبزامید انقللبسبزامید باتشکر ناشناس

 39. رزمنده‌ي هماره سبز جبهه‌ها گفت:

  آقاي ناشناس خودت و همه‌ي كساني كه به نام اسلام و تشيع، ستم‌گران و فريب‌كاران معاويه‌صفت تاريخ را روسفيد كرديد در توهم هستيد!!
  اگر مرد بودي و چند لحظه در اين مراسم حاضر مي‌شدي، مي‌ديدي كه زدن و گرفتن و تهديد واقعيت داشت و توهم نبود!!
  به بيان تابناك حضرت حسين عليه‌السلام، اگر دين نداريد و از معاد نيز نمي‌هراسيد، دست‌كم آزاده باشيد!
  و صد البته آزاده‌بودن، لياقت و شرافت مي‌خواهد كه زورگويان و فريب‌كاران از داشتن اين دو گوهر هميشه محروم بوده‌اند!!

 40. ناشناس گفت:

  بهانه خوبی گیر اوردین برای مظلوم نمایی….
  شما مظلوم نیستید چون ظالمانی مثل آمریکا و اسرائیل پشت سرتون هستند.

 41. احمد گفت:

  من اين مصيبت را به خاندان بزرگ موسوي تسليت عرض مي نمايم واز خداوند بزرگ براي ان عزيز از دست رفته طلب مغفرت از در گاه خداوند منان خواستارم عزيزان ما جامعه اهل سنت ايران از اين درد ها زياد ديده ايم درد هايي كه فقط صدايشان راخدا شنيد و بس . چه بسا كه بسياري از جواناني كه در راه خدا و دين و اسلام مورد حمله قرار گرفته ودستگير شده وبعد متهم به جاسوسي و يا همكاري با اشرار سر به دار اعدام نهادند اميدوارم ان روزي برسه كه ايراني داشته باشيم كه فقط ما را انسان بحساب بياورد

 42. رضا گفت:

  کجاست مردی که وقتی شنید بر زنی در قلمرو اسلامی تعرض شده فرمود باید از شدت غمش خون گریه کرد…

 43. ناشناس گفت:

  والله که حکومت با ظلم هرگز پایدار نخواهد بود

 44. خامنه گفت:

  درودبرمیر حسین موسوی

 45. ناشناس گفت:

  خدا رحمتش کنه.
  یکی مثل ایشون به 500 نفر کمک مالی می کرده،
  یکی مثل رئیس جمهور عتیقه ی دروغگو ی خیانتکار دائما دنبال کشیدن لقمه از توی دهان مردم است. با طرق مختلف. حالا شده از راه کم کردن حقوق کارمند و کارگر ، یا ندادن حقوق افراد برای چندین ماه ، دزدی از بیت المال و غارت بیت المال به همراه دوستان و یا با حذف یارانه و قطع اندک امیدی که مردم داشتند . همان آب باریکه ای که شهید رجایی برای مردم برقرار کرده بود.
  خدا لعنت و زمین گیرت کنه رئیس دولت.

 46. بسيجي نادم گفت:

  شرمنده هستم شرمنده همه.
  كساني كه حرمت مجلس عزاداري و ذكره مصيبت اهل بيت را نگه نميدارن چگونه ميتو نن خودشون رو پشتيبان اسلام بدونن؟؟؟؟؟؟

 47. سرباز خمینی گفت:

  با عرض تسلیت به فرزند دربند آن مرحوم .
  آخرالزمان شده ، از جنازه هم وحشت دارند .
  تشییع مرحوم آقای منتطری و سپس همسر ایشان در قم ، مرحوم آقای درچه ای در شهرری و حال ایشان !
  در این زمانه ترس از مرده ها کم از زنده ها نیست !
  ننگ بر این دولت مردم فریب
  یا حجه ابن الحسن ریشه ظلم رو بکن .

 48. پتکین آذرمهر گفت:

  وای به حال رژیمی که از تشیع جنازه کسی که روزی به خامنه ای پناه داده بود میترسد

 49. ناشناس گفت:

  واقعا که.

 50. محمد گفت:

  جناب آقای مهندس موسوی مسیبت وارده را تسلیت عرض نموده بهامید سرنگونی ظالمان با اسلحه دین