سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » گزارش مشروح کلمه از تشییع جنازه نیمه تمام و تدفین پلیسی پیکر میراسماعیل موسوی...
» از حضور میرحسین در مراسم تدفین پدرش جلوگیری کردند

گزارش مشروح کلمه از تشییع جنازه نیمه تمام و تدفین پلیسی پیکر میراسماعیل موسوی

چکیده :نکته ی قابل توجه برای حاضرین این بود که با وجود آنکه اکثر مشایعت کنندگان ذکر لا اله الله را سر می دادند و برخی از همسایگان آن مرحوم ومعتمدین محل قصد داشتند با ذکر مصیبت اهل بیت (ع) واشاره به سوابق مرحوم یاد وخاطره او را گرامی بدارند ماموران امنیتی برخورد کرده ومانع از انجام امور متداول مذهبی شدند....


قرار بر این بود که مراسم تشییع پیکر مرحوم حاج میر اسماعیل موسوی پدر مهندس میر حسین موسوی صبح امروز با حضور خانواده ایشان و مردم  برگزارشود.

به گزارش خبرنگار کلمه، نیروهای انتظامی و امنیتی و همچنین لباس شخصی ها از نخستین ساعات بامداد امروز با حضور در خیابان پانزده خرداد و خیابان ها و کوچه های اطراف در محله درخونگاه  واقع در محله بازار در جنوب تهران به محاصره منطقه و کنترل ترددها مبادرت ورزیدند.

از ساعت 8 صبح خیابان پانزده خرداد از تقاطع گلوبندک و ابوسعید توسط نیروهای انتظامی مسدود شده و مشایعت کنندگان امکان نزدیک شدن به منزل مرحوم موسوی را با خودرو شخصی نداشتند.

در گزارشی دیگر نیز همسایه ها خبر از ورود نیروهای امنیتی به منازل اطراف و استقرار بر پشت بام ها دادند تا رفت و آمد مردم را تحت نظر گرفته و از آن ها فیلم برداری کنند.

فیلمبرداری از شرکت کنندگان در مراسم تشییع و تدفین یاد آور مراسم تشییع پیکر مطهر آیت الله مرحوم منتظری است که در دو طرف خیابان های اطراف حرم نیروهای لباس شخصی از مردم فیلم برداری می کردند.

از شب گذشته و پس از اعلام خبر مراسم تشییع پیکر فضای امنیتی و پلیسی بر منطقه ی مسکونی آن مرحوم حاکم شد اما با وجود جو پلیسی و انتظامی منطقه و همچنین عدم اطلاع رسانی کافی و تعطیلات نوروزی، هزاران نفر از مردم و علاقمندان به خاندان موسوی با حضور در منزل مرحوم میر اسماعیل موسوی و کوچه های اطراف به قرائت فاتحه و ذکر صلوات پرداختند.

به گفته ی ناظران تعدای از زندانیان سیاسی که در حوادث بعد از انتخابات دستگیر شده بودند در این مراسم حضور داشتند همچنین دکتر قاسم زاده داماد ایت الله العظمی موسوی اردبیلی با حضور در منزل مرحوم موسوی از طرف این مرجع تقلید به بازماندگان تسلیت گفت و به نمایندگی از ایشان در مراسم شرکت کرد.

ساعت 9 صبح پیکر مرحوم میر اسماعیل موسوی از منزل خارج و بردوش مردم وفادار به این خانواده تشییع شد. اما به محض عبور جمعیت از کوچه شهید اکبر نژاد و ورود آن ها به خیابان 15خرداد، صد ها تن از ماموران انتظامی و امنیتی با هجوم به مشایعت کنندگان پیکر را از دست مردم خارج و به طرز غیر مودبانه و با پرخاش گری داخل امبولانس گذاشتند امبولانس را از محل خارج کردند.

نکته ی قابل توجه برای حاضرین این بود که با وجود آنکه اکثر مشایعت کنندگان ذکر لا اله الله را سر می دادند و برخی از همسایگان آن مرحوم ومعتمدین محل قصد داشتند با ذکر مصیبت اهل بیت (ع) واشاره به سوابق مرحوم یاد وخاطره او را گرامی بدارند ماموران امنیتی برخورد کرده ومانع از انجام امور متداول مذهبی شدند.

به گفته ی یکی از شرکت کنندگان، مشایعت کنندگانی که قصد داشتند مسافت بیشتری را همراه جنازه در خیابان 15 خرداد طی کنند و به محض ربودن پیکر مرحوم موسوی با سردادن شعار یا حسین میرحسین مخالفت خود را با این اقدام ماموران امنیتی ابراز کردند.

ماموران امنیتی که از انبوه جمعیت و احتمال گسترش دامنه آن حضور مردم، وحشت زده بودند با کسانی که شعار یا حسین میر حسین را سر داده بودند برخورد و در این میان  تعدادی  را دستگیر و تعدادی را نیز مورد ضرب وشتم شدید قرار دادند.

به گفته ی ناظران در این میان حاج میرحسن موسوی پدر شهید سید علی موسوی که رفتار ماموران را با مردم نمی توانست قبول کند زبان به اعتراض گشود که بلافاصله دستگیر و به محل نامعلومی انتقال داده شد.

از سوی دیگر جواد سلیمی داماد مهندس موسوی و برادر 3 شهید هم مورد ضرب وشتم ماموران قرار گرفت و به همراه تعداد دیگری از منسوبین و نوه های مرحوم میر اسماعیل موسوی و مردم بازداشت شد که  پس از چند ساعت آزاد شدند.

با نیمه تمام ماندن مراسم در محله درخونگاه مشایعت کنندگان به طرف بهشت زهرا حرکت کردند که در طول مسیر اتوبوس ها و خودروهای شخصی توسط گردان های موتور سوار نیروهای پلیسی امنیتی و لباس شخصی ها اسکورت می شد.

از دیگر سو بسیاری از مردم که نتوانسته بودند در مراسم تشییع شرکت کنند خود را به غسالخانه رسانده بودند لذا در بهشت زهرا پس از انتقال پیکر مرحوم موسوی به غسالخانه و انجام مراسم تغسیل و تکفیت، ماموران امنیتی مانع انتقال پیکر برای ادای نماز میت در سالن عمومی شدند.

تا آنجا که پرسنل سازمان بهشت زهرا از فضای امنیتی حاکم بر محل و نحوه برخورد ماموران متعجب و دچار بهت و حیرت بودند.

بر اساس مشاهده ها، صدها تن از مردمی که بی اطلاع از تشییع پیکر مرحوم موسوی برای دفن اموات خود به بهشت زهرا آمده بودند با مشاهده فضای نظامی و امنیتی و اطلاع از مراسم ضمن اظهار همدردی با بازماندگان برای شرکت در این مراسم اظهار تمایل کردند که ماموران اجازه حضور به انها را ندادند.

از آنجا که هر لحظه بر خیل حاضران افزوده می شد، سرانجام در یک محل کنترل شده و کوچک که فقط گنجایش 100 نفر جمعیت داشت و درب های آن را با غل و زنجیر بسته بودند نماز میت برگزار گردید و اجازه ندادند عزاداران حاضر بر پیکر مرحوم موسوی نماز گزارند.

در این بین حضور پر شمار چهره های مختلف سیاسی دانشگاهی وزرای سابق نمایندگان قبلی مجلس روزنامه نگاران و دانشجویان چشم گیر بود. همچنین خانواده ها و فرزندان تعدادی از شهدای انقلاب و دفاع مقدس نیز در این مراسم حاضر بودند.

پس از برگزاری نماز نیز ماموران به هنگام انتقال جنازه به مردم حمله کردند که برخورد بی ادبانه و پرخاشگرانه ماموران مورد انتقاد دکتر علی شکوری راد عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت قرار گرفت و یکی از ماموران قوی هیکل و عالی رتبه امنیتی وی را مورد ضرب و شتم قرار داد که موجب جراحت و خون ریزی در صورت و دهان ایشان شد. در این میان تعداد دیگری از مردم نیز دستگیر شدند.

پس از اقامه نماز به نحوی که در گزارش آمد از تحویل پیکر مرحوم حاج میر اسماعیل موسوی به خانواده ممانعت بعمل آمد و با انتقال وی به یک امبولانس از درب دیگر و به دور از چشم مردم در انتظار به سمت قطعه 9 بهشت زهرا حرکت داده شد.

پیکر مرحوم حاج میر اسماعیل موسوی در کنار نوه شهیدش سید علی موسوی که در عاشورای سال88 مظلومانه به شهادت رسید به خاک سپرده شد.

عزاداران شرکت کننده در این مراسم می گویند قطعه 9 از ساعت ها قبل توسط نیروهای انتظامی و امنیتی و لباس شخصی ها در محاصره کامل درآمده بود.

با ورود جنازه مراسم تدفین به سرعت انجام و از مردم خواسته شد سریعا و پس از ذکر مختصری مصیبت اهل بیت (ع) که توسط یکی از مداحان خوانده شد محل را ترک کنند.

خبرها حاکی از آن است که هم اکنون گارد ویژه در 2 طرف خیابان 15 خراد مستقر هستند و ابتدا و انتهای 15 خرداد شرقی را به وسیله ی گارد  بسته اند.

تعدادی ون پلیس، موتورهای پرشی، رونیزهای اطلاعات و ماشین های گشت در محل حاضر شده اند، گمان می رود نگرانی این افراد از آن است که پس از بازگشت بیت موسوی جمعیت عزادار به محل برای تسلیت به خانواده بیایند.

حاشیه ها:

*حضور انبوه مردم با وجود زمان کوتاه و امکانات محدود اطلاع رسانی و تهدیات زیاد و دستگیری ها قابل ستایش بود.

* در بخش هایی از مراسم مردم و بویژه بانوان با سردادن شعار یا حسین میرحسین مراتب تکریم خود را نسبت به مهندس موسوی و حمایت از او اعلام می کردند که با واکنش شدید ماموران مواجه شد و به دستگیری چند تن از آنان در خیابان 15خرداد و بهشت زهرا انجامید. ماموران مرد یکی از بانوان دستگیر شده در بهشت زهرا را مورد ضرب و شتم قرار دادند این در حالی است که تعدای از ماموران زن نیز در بین مردم بودند.

*فضای امنیتی حاکم بر خیابان 15 خرداد، محله درخوتگاه و بهشت زهرا به گونه ای بود که تعداد زیادی از معاونین وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه و پلیس امنیت و سایر مدیران سطوح میانی در محل حضور داشتند و به اصطلاح امنیت مراسم را زیر نظر داشتند.

*تعدای از ماموران ارشد حاضر در محل با استفاده از عینک دودی و ماسک صورت خود را پوشانده بودند

*یکی از همسایگان مرحوم حاج میر اسماعیل موسوی با صدای بلند گفت: خدا شاهد است که او مرد خیری بود هیچکس جز خیر از این مرحوم چیزی ندید. من شهادت می دهم که ایشان 500 خانواده را تحت حمایت مالی خود قرار داده بود و کمتر کسی این موضوع را می داند مرحوم نزدیک به 60 سال در این محله سکونت کرد و جز ادب اخلاق و بزرگوتری چیز دیگری از مرحوم ندید.

در همین  زمینه:

مراسم تشییع جنازه میراسماعیل موسوی نشان از مظلومیت پدر و پسر بود

با دخالت ماموران مراسم تشییع پیکر میراسماعیل موسوی نیمه تمام ماند؛ بازداشت حداقل ۷ نفر

گزارشی از آخرین وداع؛ بوسه بر پیشانی پدر؛ پیام میرحسین: صبر، صبر و باز هم صبر

تدفین پدر میرحسین موسوی در حلقه امنیتی لباس‌شخصی‌ها

با حضور پلیس ضد شورش و لباس‌شخصی‌ها، بهشت زهرا به حال نیمه‌تعطیل درآمدDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

109 پاسخ به “گزارش مشروح کلمه از تشییع جنازه نیمه تمام و تدفین پلیسی پیکر میراسماعیل موسوی”

 1. حسن ک گفت:

  با عرض تسلیت بمناسبت درگذشت میر اسماعیل موسوی خدمت ملت شریف ایران و خانواده موسوی بزرگ اینها همه نشان از عظمت و بزرگی جنبش سبز و پیروزی جنبش سبز در برابر حکومت دیکتاتوری است
  الهم عجل لولیک الفرج

 2. جواد گفت:

  این نیز بگذرد, اینده نشان خواهد داد.

 3. ali گفت:

  نميدونم چي بگم از زنده ميترسن از مرده ميترسن از نماد ميترسن از حرف ميترسن از ما ميترسن—–يا حسين مير حسين

 4. BE SOUK NESHASTEO DOAGOEEM گفت:

  Ghalbha be aza neshazt, sharayte amniyati nefrat be nezam ra sadchandan kard
  marg hagh mibashad, va nezam nahagh
  Mousavie aziz, ma mellat hamanande TO azadarim
  KHODAYA KHOD AGHAHI VA AZ ZOLME ZALEMAN NAKHAHI GOZASHT BE ENTEZARE AN ROOZ

 5. ناشناس گفت:

  لطفآ از مهندس موسوی گزارش دهید که در تدفین یود صحبتی ارائه کرد

 6. سبز یعنی استقامت تا بهار گفت:

  دیکتاتور به پایان خط رسیده است ، امسال سال آخر خواهد بود ، مردم ایران پیروزی نزدیک است تردید نکنید ، یاحسین میرحسین

 7. احسان گفت:

  اطرافیان یزید او را امیر المومنین میخواندند ..فقط تاریخ در حال تکراراست

 8. kanisabz@yahoo.com گفت:

  به تمام مردم سبز اندیش تسلیت عرض میکنم؛دگر بار بیندیش که این سرای ظلمت همت یاران سبز میطلبد؛

 9. Amir گفت:

  Rohash Shad

 10. سبز گفت:

  خبر نگار کلمه عکسی چیزی نگرفته نشون بده

  کلمه: دهها دوربین نیروهای امنیتی در مراسم حضور داشت اما با کوچکترین تحرک و تلاش برای فیلمبرداری یا عکس برداری به شدت برخورد می شد.

 11. amir گفت:

  نتیجه راهپیماییهای روشنفکرانه و بی هدف چیزی جز کتک خوردن و تحقیر نیست. این روش هرگز راه به جایی نخواهد برد در مقابل یزیدیان. چون ایران فرانسه نیست که حقوق بشر و این حرفها معنی داشته باشه. …

 12. نتاج گفت:

  یا حسین میر حسین

 13. برهان گفت:

  فقط صبر

 14. مانی افشار گفت:

  انا لله و انا الیه راجعون.
  واقعا برای مملکتی که الان داره به اسم اسلام حکومت میشه درونش، متاسفم.. ننگ بر این حکومت ظالم. به دنیا می گوییم، به هر کسی که صدا مظلومانه مردم ایران را می شنود، می گوییم که این حکومت دیکتاتوری بر علیه اسلام به پا خواسته.. این حکومت تمام ارزش های انسانی رو از بین برده است.. این حکومت هیچ ارزشی برای بشر قائل نیست.. این حکومت به هیچ عنوان نباید بهش اطمینان شود.. این حکومت با مردم خودش دشمن و دشمن خودش دوست…! به کجا چنین شتابان آقای خامنه ای؟! شما خجالت نمی کشید که حتی تسلیت خشک و خالی تقدیم خانواده داغدار خاندان موسوی نکردید..! و حالا یاران بی سوادت را به جان مردم انداختی..! واقعا این بود انسانیت که شما ازش دم می زدید..! شما پیرو چه اسلامی هستید آقای خامنه ای! شما الان پیرو راه یزید و کفار و کسانی که بر علیه اسلام بودند، هستید. شما همانند دشمنان علی هستید که علی از اینکه کفن فاطمه زهرا توسط دشمنان تیکه و پاره نشود، شبانه فاطمه زهرا را خاک کردند.. و آیا الان ما باید همانند صدر اسلام شبانه پیکر بی جان را خاک کنیم؟!
  آقای خامنه ای، در ذات ما انسانها چیزی به نام مرام و معرفت است! ولی افسوس که شما و دوستانت بویی از مرام و معرفت نبردید..
  من متاسفم.
  از این به بعد اجساد مردگان مان را شبانه دفن می کنیم و نمی گذاریم هتاکان در تشییع آنها حضور بیابند. آن روز که علی(ع) فاطمه اش را پنهان از چشم جرثومه های خلافت دفن می کرد داشت به من و تو می آموخت که خلافت چیست! اگر بتواند مزدورانش را می فرستد تا مانند مامون بر پیکر امام رضا نماز بخوانند و مال خود کنندش و بعد دفن اش کنند و اگر نتواند، لحظه تدفین بر جسدش مانند مجتبی(ع) تیر می زند و از دفنش جلوگیری می کند. این است خلافت..

  من این مصیبت وارده رو به خاندان میر حسین موسوی تسلیت عرض می کنم، که با تمام سختی ها همچنان در کنار این ملت سبز می باشد و ما هم عهد و پیمانٍ مان این است که تا آخرین نفس در کنار میر حسین موسوی با ظالمین زمان مبارزه کنیم..،

 15. مرتضی گفت:

  یا حسین میر حسین

 16. احسان پارسا گفت:

  روح پاکش با جدش محشور باد
  و بشر الصابرین…
  و سیعلم الذینظلموا ای منقلب ینقلبون
  اللهم فک کل اسیر

 17. یه سبز گفت:

  خانواده بزرگ موسوی ما را در غم خود شریک بدانید به امید ظهور منجی جهان

 18. سبزه قبا گفت:

  با عرض تسلیت
  احتمالا حسین شریعتنداری (شریعتمداری سابق) در مسافرت بوده و نتوانسته به اقایان بگوید در عوض دزدیدن جنازه میتوانستند به این بهانه که آن مرحوم ، پسردایی مقام رهبری بودند روی شانه لباس شخصی های عزادار تشییع کنند ولی ایشان که تعطیل کنند بقیه هم از دم تعطیلند.
  خدا پیرمرد را رحمت کند.

 19. آرش گفت:

  این همه ترس و وحشت از چیست ؟از تشییع جنازه هم اینقدر هراس ؟ …سحر نزدیک است محکم و استوار تا صبح

 20. سرو سبز گفت:

  روح پاکش با اولیاء خدا محشور باد انشاءالله

 21. dhv sfc گفت:

  سلام بر میر دلیر ایران
  منبه نوبه ی خودم درگذشت پدر بزرگوارتان را به شما و خانواده ی مهترم تسلیت عرض میکنم
  و از خداوند آرزوی صبر و بردباری برای شما میکنم زیرا نبودن درکنار پدر در واپسین لحظات عمرش بسیار سخت است.

 22. ناشناس گفت:

  اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد(ص) و آخر تابع له علی ذلک؛ خدایا لعنت کن، اولین کسی را که در حق محمد و آل محمد(ص) ظلم کرد و آخرین کسی که در این ظلم از او تبعیت کرد!

 23. baran گفت:

  سلام بالاخره شهر ما هم بارون میاد موسوی عزیزم تسلیت میگم و به خدا روزی تمام این بی مهریها از جانب خدا داده میشود مرگ بر دیکتاتور

 24. قاسم علی محمدی گفت:

  موسوی عزیزم تسلیت تسلیت

 25. يكي از سبزها گفت:

  گويا حاكميت بجز دزدي كار ديگري بلد نيست! رأي دزدي ،شهيد دزدي ،جنازه دزدي،آدم دزدي،مدرك دزدي، عنوان دزدي،پول دزدي؛دزدي و دزدي و دزدي! تنها كاري كه از دست حكومت غير مردمي بر ميايد. شقاوت،سنگدلي،ظلم، بيحيايي،شرف فروشي،آدم كشي،و يزيد صفت خود را اميرالمومنين خطاب كردن و به اين لفظ غره شدن ! در حالي كه چشمه بايد از خودش آب داشته باشد و الا با ريختن آب چشمه اي بوجود نميايد.
  آخر تاكي ميتوانيد اينگونه حكومت كنيد؟ ظرف اين دو سال خيلي از طرفدارانتان ريزش كرده است و اين ريزش رو به افزايش است اگر باور نداريد اجازۀ يك راهپيمايي مسالمت آميز را صادر كنيد! منو باش كه چه خواسته اي دارم ،مگر از حكومتشان خسته شده اند و قصد خود كشي دارند؟
  راستي پول نفت را ميگفتيد “شاه” ميخورد ، الان چه كسي ميخورد؟ مرگ بر ديكتاتور

 26. ونوس گفت:

  با نظر امیر کاملا موافقم.

  اصلا وقتی میدونید که قراره تشییع رو امنیتی کنن برای چی اعلام عمومی کردین برای تشییع جنازه؟ نمیتونستین بدون سروصدا این کار رو انجام بدین؟ یعنی شما نمیدونید با آدم طرف نیستید؟ اونا یه مشت حیوان وحشی هستن اسلحه هم دارن اونوقت شما میخواین باهاشون مقابله کنید؟ اینجوری فقط باعث شدید جنازه اون مرحوم رو بدزدن ببرن و هیچ کس هم نفهمه چه بلایی سرش اومده.

 27. ناشناس گفت:

  حيف كه بعد مسافت اجازه حظور نداد و الا شيراز يها هرگز همرزمان خود را تنها نميگذاشتند.
  يا حسين

 28. پیرو راه سبز گفت:

  نمیدونم چی بگم از زنده میترسن از مرده میترسن از نماد میترسن از حرف میترسن از ما میترسن—–یا حسین میر حسین
  ای خدا اینا پس چه وقت سزای رفتاراشونو می بینن.

 29. behnam گفت:

  messle hamishe,mardom vaissade budando bad raftarie,lashkhor haye dolati ba dastghirshodeghan ro ba khoonsardie tamam neghah mikardand?hich axolamali?bad in mardom bedonbale eslahatand?100 mozdoor dar moghabele 1000 nafar az mardom?jaye taassfe.

 30. behnam گفت:

  to ro be moghadassatetoon be kooroosh va dariushe kabir ghassam midam inghad messe arabha fekr va sohbat nakonid.

 31. Mehdi گفت:

  و آیا الان ما باید همانند صدر اسلام شبانه پیکر بی جان را خاک کنیم؟!

 32. علی گفت:

  آدم متحیر میماند از این همه حماقت و ندانم کاری این بساط ظلم، آخر دیکتاتوری هم قواعد خودش را دارد!
  انگار که این گروه قومی بیابان گرد و وحشی بوده و تازه به میان انسان های متمدن آمده اند و هدفی هم غیر جنایت،تجاوز و چپاول ندارند!
  خدایا چی بگم این ها هم وطن ما و ایرانی هستند؟!

 33. SABZ گفت:

  Aghaye, Manie Afshar, shire madaret halalet
  dorod be javanane Iranie SABZ andish
  Omid be farda PIROUZIE yarane SABZ mibashad

 34. مسعود گفت:

  با عرض تسلیت به این خاندان محترم، کاش کامران نجف زاده میآمد و معنی آزادی بیانی که معتقد است در ایران وجود دارد و در فرانسه نیست را درک میکرد!!!

 35. ناشناس گفت:

  تسلیت میگویم به خاندان بزرگوار مهندس موسوی وخداوند لعنت کند دشمنانشان را روسیاهی در انتظار ناسپاسان است

 36. رضا آزاد گفت:

  فکر میکنم اون دست از مردمی که به بازداشت خانگی اقای موسوی رضایت داده بودند هم از این کار ماموران ناراحت شدند و فکر میکنم باید بازداشت خانگی برداشته بشه وگرنه 14 فروردین غوغا میشه.

 37. غریب گفت:

  میر حسین بزرگوار تسلیت عرض می کنیم ما را هم در غم خود شریک بدان

 38. ناشناس گفت:

  تا کی بایستی منتظر ماند، تا کی بایست این مزدوران ضد
  بشر را تحمل کرد چرا هیچ دستوری برای راهپیمایی نمیدید ؟

 39. ناشناس گفت:

  ای پناه دهنده- اینک خود در جوار رحمت حق پناه و آرام گیر – او حسابش و کتابش درست است و فراموش نمیکند. او اجر پناه دهی ات را خوب خواهد داد – بلی نعم الآجر و نعم الماجور !

 40. mohammad گفت:

  آی آنهایی که نام علی را بر ما فریاد می کنید ای کاش اندک بویی از مرامش برده بودید شما را چه شده است خوی فرعونی خویش را بر ما عرضه می کنید نمی دانید که همه خاک پست خواهیم شد چرا در رذالت گوی سبقت را ربوده اید دو روز دنیا به فرعون و نمرود وفا نکرد شما که سهلید روزگار بسی بگذرد بعد شما و بدانید که از شما جز فسانه ای باقی نخواهد ماند و لعنت خلق بر شما. میر حسین به مرام زنده است و تا دهر باقی است مرام باقی است لا جرم شما ای افسون دنیا شدگان آب در هاون می کوبید.

 41. ناشناس گفت:

  کسی بنام امیر کامنت زیر را نوشته:
  نتیجه راهپیماییهای روشنفکرانه و بی هدف چیزی جز کتک خوردن و تحقیر نیست. این روش هرگز راه به جایی نخواهد برد در مقابل یزیدیان. چون ایران فرانسه نیست که حقوق بشر و این حرفها معنی داشته باشه. …
  ———— ایشان (این کامنت نویس) باید بداند مثالی که از فرانسه گفت بهیچ وجه قدوه و سرمشق ملتهای آزاده نیست. محبوب ترین و معروفترین رئیس جمهور فرانسه در قضیه چهار پنج سال پیش با وقاحت و علنی بر خلاف حتی پرستیژ (ظاهر را حفظ کردن) علناً و صراحتاً ملتهای بپا خواسته را تهدید به بمب اتم کرد و این موضع سیاسی اجتماعی سری از سران غرب قابل فراموشی نیست. اما صبر و خدایی که به صراحت مؤمنین را به صبر دعوت کرده و گفته اصبروا و صابروا و گفته ان الله مع الصابرین هرگز مرامش قابل تشکیک نیست و وعده او راست است. اما انها که چیز دیگری غیر از توکل به خدا و پایداری و صبر مطالبه میکنند جای دیگری غیر از بیت شریف سید میر اسماعیل بگردند. والسلام

 42. آشنا گفت:

  درود برتو فرزند دلیر ایران زمین تسلیت صبح صادق نزدیک است حتما” پاسخ را ازآنها میگیریم و رسوا شود هرآنکه دراو قش باشد . انشاالله

 43. ناشناس گفت:

  دستهاي خارجي از استين حاكميت بيرون زده

 44. وطن سبز گفت:

  یا حسین//میرحسین

 45. ج-ح گفت:

  به روان چنین پدری برای پرورش فرزندی رشید چون میر عزیز درود می فرستم سبزهای شهر کوچک من در غم تو شریکند

 46. م.سبز اندیش گفت:

  ای پسر فاطمه تسلیت تسلیت

 47. م.سبز اندیش گفت:

  الان می فهمم که چرا مولا علی،خانم فاطمه زهرا را نیمه شب دفن کرد

 48. دانشجویان اهل سنت گفت:

  روحش شاد و درود بر فرزند رشید و آزاده اش

 49. ناشناس گفت:

  سلام به موسوی ویاران وفادارشان!
  ما به تمام عزیزان که نزدیکان شان توسط زمامداران ….. ازبین رفته وهرروز لست طویل از نام رادمردان نامدار گرامی مابرای اعدام ترتیب وعملی میگردد . تسلیت می گوییم ، گرچه می دانیم که تسلیت ما نمی تواند به اندازه ذره در کاهش درد آنها موثرباشد.
  مابه آن عزیزان که درعقب میله های زندانهای مخوف رژیم به لا علاج ترین امراض جسمی وروانی در رنج به سر می برند.تسلیت می گوییم ، گرچه می دانیم که تسلیت ما نمی تواند به اندازه ذره برای کاهش درد آنها موثرباشد.
  ما به مادران که عزیزان شانراازدست داده اند.
  تسلیت می گوییم ، گرچه می دانیم که تسلیت ما نمی تواند به اندازه ذره در کاهش درد آنها موثرباشد. ما به زنان بیوه که فرزندان آنها برای دیدن پدران خود روزانه هزاران بار مورد سوال قرار می گیرند. ودراین شب های عید آرزوهای مشروع خودرا مطرح می کنند. وهیچ دست نیست که اشکهای آنهار پاک کند. تسلیت می گوییم ، گرچه می دانیم که تسلیت ما نمی تواند به اندازه ذره در کاهش درد آنها موثرباشد.
  وما به….. تسلیت می گوییم ، گرچه می دانیم که تسلیت ما نمی تواند به اندازه ذره در کاهش درد آنها موثرباشد.

  l

 50. عبدا... گفت:

  دنيا زندان مؤمن و بهشت كافر است. پيامبر اسلام (ص) ، روحش شاد و در جوار اولياء الهی محشور باشد انشاء‌ا… —- سعديا مرد نكونام نميرد هرگز مرده آن است كه نامش به نكوئی نبرند … خدايش بيامرزد