سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آیت‌الله دستغیب: هیچ مجتهد عادلی این حصر غیر شرعی و غیر قانونی را امضا نمی‌کند...
» به خاطر داشتن فرزندی همچون میرحسین موسوی به آن پدر تبریک می‌گویم

آیت‌الله دستغیب: هیچ مجتهد عادلی این حصر غیر شرعی و غیر قانونی را امضا نمی‌کند

چکیده :آیت‌الله دستغیب در پیامی به مهندس میرحسین موسوی، درگذشت پدرش مرحوم میر اسماعیل موسوی را به وی تسلیت گفت. ایشان در این پیام بار دیگر حصر موسوی و کروبی و همسران ایشان را غیر شرعی و غیر قانونی خواند و تاکید کرد که: هيچ مجتهد عادلی اين حصر را امضا نمی‌كند! آیت‌الله دستغیب همچنین تاکید کرد که مهندس موسوی را در واقع و حقیقت، آزاد می‌داند و معتقد است که او در قلب باصفای مردم مؤمن و مردم آزاده جا دارد....


آیت‌الله سید علی‌محمد دستغیب، مرجع تقلید مقیم شیراز، در پیامی به مهندس میرحسین موسوی، درگذشت پدرش مرحوم میر اسماعیل موسوی را به وی تسلیت گفت و افزود: به آن مرحوم نيز تبريك مي‌گويم كه خداوند فرزندي به وی عنايت كرد كه عمر پر بركت خود را در راه پي‌گيری اهداف بلند امام راحل(رحمه الله) قرار داده است.

این نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری همچنین در پیامش به مهندس موسوی، با اشاره به اینکه “شما هم به عنوان مريد و مقلّد حضرت امام خمينی(رحمه الله)، در حيات و ممات ايشان از اهدافشان حمايت كرده و استقامت نموديد”، تاکید کرد: “شما و ما و همه دوستداران شما به جمهوری اسلامي ايران علاقمند هستيم و خواستار اجرای دقيق قوانين اسلام و قانون اساسی مي‌باشيم و نيز آزادی بي‌قيد و شرط زندانيان سياسي در بند را خواستاريم.”

آیت‌الله دستغیب همچنین بار دیگر خواستار آن شد که هيأت حاكمه به حصر میرحسین و كروبی و همسران ایشان پايان دهند و با تصریح به اینکه “هيچ مجتهد عادلی اين حصر را امضاء‌ نمی كند”، خاطرنشان کرد: “هرچند فعلاً جنابعالی در حصر غير شرعي و غير قانوني بلكه غير انساني می باشید امّا در واقع و حقيقت آزاديد، و هر چند مطرود شده غير شرعی و غير قانونی مي‌باشيد امّا در قلب با صفای مردم مؤمن، و مردم آزاده جا داريد.”

متن کامل پیام این مرجع تقلید که در سایت حدیث سرو منتشر شده، به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحيم

انّا لله و انّا اليه راجعون

حضور محترم جناب مستطاب سلالة السادات مهندس ميرحسين موسوي

خبر درگذشت پدر مكرّم و معزّز جنابعالي موجب تأثّر و تألّم شد، اينجانب در ضمن اينكه به شما و سایر بازماندگان ايشان تسليت مي گويم، به آن مرحوم نيز تبريك مي‌گويم كه خداوند فرزندي به وی عنايت كرد كه عمر پر بركت خود را در راه پي‌گيری اهداف بلند امام راحل(رحمه الله) قرار داده است. امام عزيز اعتلای كلمه اسلام و سربلندی مسلمين جهان به خصوص مردم مسلمان ايران را مي خواست كه حاصل آن «جمهوری اسلامي ايران» بود، و با تأكيد هرچه بيشتر در تدوين قانون اساسی به آن روحی دائمی بخشيد، و شما هم به عنوان مريد و مقلّد حضرت امام خمينی(رحمه الله)، در حيات و ممات ايشان از اهدافشان حمايت كرده و استقامت نموديد، هرچند فعلاً جنابعالی در حصر غير شرعي و غير قانوني بلكه غير انساني می باشید امّا در واقع و حقيقت آزاديد، و هر چند مطرود شده غير شرعی و غير قانونی مي‌باشيد امّا در قلب با صفای مردم مؤمن، و مردم آزاده جا داريد.

اينجانب از هيأت حاكمه می خواهم كه به حصر شما و همسر محترمه تان و حجّة الاسلام و المسلمين كروبی و همسر ایشان پايان دهند و بدانند كه هيچ مجتهد عادلی اين حصر را امضاء‌ نمی كند. اگر به نظر آنها شما متّهم به جرمی می باشيد چرا شما و آقای كروبی را در دادگاه صالح در نزد مجتهد عادل نمي‌آورند تا بتوانيد از خود دفاع كنيد، و همه بشنوند و ببينند كه اين همه اتّهامات از كجا پيدا شده است.

در خاتمه همانطور كه بارها گفته‌ام شما و ما و همه دوستداران شما به جمهوری اسلامي ايران علاقمند هستيم و خواستار اجرای دقيق قوانين اسلام و قانون اساسی مي‌باشيم و نيز آزادی بي‌قيد و شرط زندانيان سياسي در بند را خواستاريم.

والسلام عليكم و رحمة الله و بركاته

سيد علي‌محمد دستغيبDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

47 پاسخ به “آیت‌الله دستغیب: هیچ مجتهد عادلی این حصر غیر شرعی و غیر قانونی را امضا نمی‌کند”

 1. ناشناس گفت:

  آقای دستغیب به دیدار علما بروید و مشترکا بیانه و فتوا صادر نمایید که حاکم جائر و حکومت جور است. آنگاه پشتیبانی مردم را خواهید دید.

 2. سعيد گفت:

  تسليت متقابل عرض ميكنم به محضر شرف وآبروي روحانيت حضرت آيت ا… دستغيب

 3. جوهری گفت:

  کسانی مثل ایت الله دست غیب ،پاسداران واقعی دین هستند و باعث جذب جوانان نواندیش میشوند.درود بر ایشان.

 4. ناشناس گفت:

  اقای نور مفیدی برایت متاسفیم که به عنوان نماینده ما هستی

 5. مانی افشار گفت:

  انا لله و انا الیه راجعون…
  تشکر از آیت الله دستغیب بابت همدردی…

 6. alileuk@yahoo.com گفت:

  درود بر این مرد بزرگ که حرف دل ما را می‌گوید. خدا شاهد است اسلام واقعی‌ در کلام این مرد هویداست.

 7. شهر بانو گفت:

  جنبش سبز به خود افتخار کند ، که در درون خود بزرگانی مثل : آیت الله العظمی سید علی محمد دستغیب و یوسف صانعی و بیات زنجانی و …… و شیر مردانی مثل : نوری زاد و تاج زاده و مهدی خزعلی و اسانلو و ….. و شیر زنانی مثل همسر شهید همت و همسر شهید باکری و همسر شهید زین الدین و فائزه هاشمی و……. دارد .

  واقعا خاندان میر حسین موسوی مظلوم است ، یا حسین میر حسین

 8. ناشناس گفت:

  جنبش سبز به خود افتخار کند ، که در درون خود بزرگانی مثل : آیت الله العظمی سید علی محمد دستغیب و یوسف صانعی و بیات زنجانی و …… و شیر مردانی مثل : نوری زاد و تاج زاده و مهدی خزعلی و اسانلو و ….. و شیر زنانی مثل همسر شهید همت و همسر شهید باکری و همسر شهید زین الدین و فائزه هاشمی و……. دارد .

  واقعا خاندان میر حسین موسوی مظلوم است ، یا حسین میر حسین

 9. ناشناس گفت:

  درود بر این بزرگ مرد

 10. مشهدی گفت:

  ما اهالی خراسان از آیت اله وحید خراسانی توقع داریم مثل مرجع شجاع و عارف اهل شیراز آیت اله دستغیب صریحتر اعلام موضع کنند؛یا رومی روم یا زنگی زنگ

 11. سربازان سبز گفت:

  آقاي دستغيب مطمئنأ كه هيچ مجتهد عادلي اين حصر رو امضا نميكنه،اين حصر رو فقط يك آدم بي احساس و نمك نشناس امضا ميكنه.
  همين كه انسانها و مجتهدان مؤمني چون شما،آيت الله صانعي و بيات و وحيد خراساني و موسوي اردبيلي و… مير مظلوم را تأييد ميكنند راه حق را به اندك جوانان گمراه نشان ميدهد.
  شادي روح مير اسماعيل موسوي فاتحه و ٣ صلوات

 12. سبز گفت:

  درود فراوان بر اين مرجع بزرگوار

 13. مهم نیست گفت:

  یکی از دوستان به نکته خوبی اشاره کرد , با اظهار نظر مراجع به صورت یکی یکی و بی برنامه کاری از پیش نمیره ، چند تا از مراجع با هم لابی کنن و با هم هماهنگ بشن شاید یه اتفاقی بیفته ولی اینجوری ……………

 14. ناشناس گفت:

  او(………)میخواهدبگوید شجاع است ولی درحال به باد دادن مملکت است

 15. بسیجی ملت گفت:

  جناب دستغیب به سبب چنین بلاغتی هم به شما تبریک می گویم و هم به پدرت شهیدت که چنین پسری را به ایران زمین هدیه کرده است . از پدر ، پسر چنین باید …

 16. یه خس سبز گفت:

  آیت الله دستغیب یزرگوار! شما سنگربانان دین چرا اینگونه ساکت در برابر کشتار دین سکوت کرده اید؟ شما که باید حامی مردم مسلمان و دیندار و دین باشید؟ الان نه! پس کی؟..چرا شما و دیگران سکوت کرده اید؟ سکوت شما نشهنه چیست؟ رضایت یا ترس؟ ترس از غیر خدا گناه است و رضایت برای کشتار دین و دیندار گناهتر! و سکوت کنندگان گناهکارتر……

 17. ناشناس گفت:

  درود بر تو ای دستغیب
  درود بر تو ای سید محمد علی
  درود بر تو ای همشهری
  درود بر تو ای شیرازی اصیل
  درود بر تو ای بزرگمرد
  درود که مایه فخر منی
  درود بر تو که هیچگاه در برابر ولایت دروغین فقیه قد خم نکردی
  مرد تو هستی و مردانگی ازآن توست
  ……
  پاینده باشی ….. مرد خدا
  درود که بیدار دل و بیدار فکری

 18. سرو سبز گفت:

  ما هم به خاندان مغزز و مکرم موسوی تسلیت میگوییم . آقای دستغیب خدا پدر شما را هم بیامرزد که معلومست نان حلال بر سر سفره آوذده است.

 19. ناشناس گفت:

  جنبش سبز به خود افتخار کند ، که در درون خود بزرگانی مثل : آیت الله العظمی سید علی محمد دستغیب و یوسف صانعی و بیات زنجانی و …… و شیر مردانی مثل : نوری زاد و تاج زاده و مهدی خزعلی و اسانلو و ….. و شیر زنانی مثل همسر شهید همت و همسر شهید باکری و همسر شهید زین الدین و فائزه هاشمی و……. دارد .

  واقعا خاندان میر حسین موسوی مظلوم است
  یا حسین مظلوم فرزند برحقت را دریاب

 20. ناشناس گفت:

  آقاي دستغيب مطمئنأ كه هيچ مجتهد عادلي اين حصر رو امضا نميكنه،اين حصر رو فقط يك آدم بي احساس و نمك نشناس امضا ميكنه.
  همين كه انسانها و مجتهدان مؤمني چون شما،آيت الله صانعي و بيات و وحيد خراساني و موسوي اردبيلي و… مير مظلوم را تأييد ميكنند راه حق را به اندك جوانان گمراه نشان ميدهد.
  شادي روح مير اسماعيل موسوي فاتحه و ٣ صلوات

 21. سعید از بهبهان گفت:

  زنده باد میر حسین عزیزم.بزرگ مرد تاریخ

 22. ناشناس گفت:

  damet garm

 23. شادی گفت:

  سید عزیز مگر شما و بقیه یاران سبزتان آبروی بقیه دوستان را حفظ کنید و جور آنها را بکشید خداوند همگی آنانی را که برای ایران عزیز و رهایی مردم از جور و ستم زحمت میکشند را همچون پدر بزرگوار موسوی قرین رحمت الهی فرماید و چشم بصیرت عنایت دارد

 24. ناشناس گفت:

  درود برشرف و آزادگی شما.

  رزمنده کوچک دوران دفاع مقدس

 25. ‫مرید الحق گفت:

  ‫درود بر این مجتهد شجاع و راستین اسلام. خداوند این شخصیت عظیم الشأن را برای ملت ایران و اسلام عزیز حفظ کند.

 26. کوروش گفت:

  خدا کند که روزی بتوانیم حتی تسلیت را آزادانه بیان کنیم.

 27. احمد گفت:

  قابل توجه سایر آقایان علما.جنابان شما که همواره فانی بودن دنیارا به مستمعین خود یادآور می شوید , گویاخودبه حرف خویش اعتقادی ندارید زیرا در
  غیراین صورت درمقابل این همه ظلم وشقاوت وبه خاطر حب دنیای فانی ساکت نمی ماندید.بیادآورید فرمایش آیت الله وحیدراکه فرمودند من وآقای خامنه ای تاکی هستیم.

 28. رسول گفت:

  بزرگان دین و مراجع گرانقدر در هشت سال دفاع مقدس جوانان این مرز و بوم را به پایداری و شجاعت دعوت میکردند ، ما ایستادیم

  و امروز از مراجع میخواهیم با شجاعت از اسلام مظلوم دفاع کنند .

 29. حمید ناصری گفت:

  گاهی اوقات از اینکه احساس کنم مهندس موسوی تنها مانده دلتنگ می شوم ولی درگذشت پدر محترم ایاشن هر چند دردناک بود ولی نشان داد که میر ما تنها نمانده و مردم واقعا او را دوست دارند.
  کاش حجه الاسلام سید حسن خمینی و خانواده امام هم پیام تسلیتی به مهندس صادر می کردند.

 30. ناشناس گفت:

  هيچ انساني با اندك روح خدايي چنين رفتاري را بر نمي تابد چه رسد به مراجع ،ولي افسوس كه برخي به جاي كلام حق روح ابليس در جانشان جاريست!

 31. ناشناس گفت:

  زنده باد زنده باد نخست وزیر امام

 32. علی گفت:

  درود بر تمام مراجع آزاده

 33. علي گفت:

  خداوند روح بدر اقاي موسوي را قرين رحمت كند. مرك أيشان هم جون زندكيشان بر بار و براي مسلمين و ايرانيان مايه بركت است.
  انشاالله آيات عظام محترم با تاريخجه اي بسيار غني از مبارزات عليه باطل به رسالت شرعي و قانوني خود در قبال ترويج و اشاعه حق و حقيقت و انعكاس و بيكيري حقوق أزادي كلام و انديشه ايرانيان و أزادي هر جه سريعتر زندانيان سياسي أقدام مشترك نمايند. جشم و دل اين مردم با كفتار، حركات و بيانيه هاي روشنكرانه آيات محترم عظام بر نور باد. انشاالله با سكوت باعت نكرديم تا به نام جمهوري اسلامي غاصبان بني أميه و بني عباس بر مسلمين جيره كرديده و علي را به شهادت و رسمش را به فراموشي سبارند.

 34. ناشناس گفت:

  صبر. صبر. صبر.
  احسنت به میر اسماعیل برای پرورش میر دلاور میر حسین عزیز.

 35. ظلم گفت:

  جانم فدای ازادیت مهندس……

 36. نیما از بهبهان گفت:

  ضمن عرض تسلیت خدمت جناب اقای میر حسین موسوی و تشکر از جناب اقای ایت اله دستغیب به خاطر پشتیبانی از میر حسین و جنبش سبز از دیگر علما نیز انتظار ایستادگی در برابر ظلم رادارم. چه کسی میخواهد من وتو ما نشویم خانه اش ویران باد. درود بر جنبش سبز درود بر موسوی و کروبی

 37. ناشناس گفت:

  صبر صبر و فقط صبر

 38. علي گفت:

  جنابجناب دستغيب ، شما موسوي رو تعريف و تمجيد مي كنيد ، و ايشان هم شما رو ، آيا به زعم شما اين دور باطل نيست ؟ نكند شما استثنائيد ؟

 39. ناشناس گفت:

  آیت ا… دستغیب جانا سخن از زبان ما می گویی.

 40. سبز بهاري گفت:

  كاش بقيه مراجع هم كمي از غيرت و شجاعت اين مرجع آزاده و حق گو را در عمل نشان مي دادند .

 41. ناشناس گفت:

  زنده باد مرجع سبز آيت الله دستغيب

 42. ناشناس گفت:

  عرض تسلیت به خاندان موسوی عزیز و تشکر از مراجع بزرگواری نظیر ایات عظام دستغیب و صانعی…..

 43. ستمديده گفت:

  از جناب آقاي دستغيب به خاطر پشتيباني از اقاي موسوي كمال تشكر رادارم

 44. حمید گفت:

  خدای ایشان را رحمت کناد و باز ماندگان را هدایت فرماید

 45. ناشناس گفت:

  دنیا برای مومن دار مکافات است…
  سلام و درود خدا بر میرحسین موسوی و بزرگانی چون آیت الله دستغیب.

 46. امیر گفت:

  حاکمان راچه شده است که حتی برای بزرگ خاندان خود هم پیام تسلیت نمی گویند . آقای خامنه ای به آن زمان فکر کنید که شما برای فرار از ساواک به منزل پدر میر حسین پناه می بردید انصاف نیست که حالا حتی یک پیام هم برای تسلیت نگفته اید . حاکمی که کینه در دل داشته باشد حکومتش دیگر اسلامی نیست کار شما ایراد دارد

 47. ناشناس گفت:

  درودبراسوه صبرواستقامت زمان میرحسین موسوی