سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نماینده حامی احمدی‌نژاد: اعتراضات اخیر سوریه، ناشی از توطئه خارجی بوده است...

نماینده حامی احمدی‌نژاد: اعتراضات اخیر سوریه، ناشی از توطئه خارجی بوده است

چکیده :یک نماینده حامی احمدی نژاد، ناآرامی‌های اخیر سوریه را با دیگر کشورهای منطقه متفاوت دانست و ادعا کرد که دست خارجی‌ها در این ناآرامی‌ها پیدا شده و اعتراضات ضد دولتی اخیر در سوریه ناشی از توطئه کشورهای غربی بوده...


یک نماینده حامی احمدی نژاد، ناآرامی‌های اخیر سوریه را با دیگر کشورهای منطقه متفاوت دانست و ادعا کرد که دست خارجی‌ها در این ناآرامی‌ها پیدا شده و اعتراضات ضد دولتی اخیر در سوریه ناشی از توطئه کشورهای غربی بوده است!

محمد کرمی‌راد، نماینده کرمانشاه، با اشاره به اینکه دولت سوریه از مخالفان اصلی اسرائیل در منطقه است، غرب را متهم کرد که قصد دارد این کشور را ناآرام کند تا منافع اسرائیل تامین شود. او البته به حمایت صریح هیلاری کلینتون از بشار اسد و تجلیل وزیر امور خارجه آمریکا از رئیس جمهور سوریه به عنوان «مرد اصلاحات» هیچ اشاره‌ای نکرد.

این نماینده وابسته به جناح حامی دولت دهم در مجلس، وضعیت سوریه و اعتراضات مردمی در این کشور را متفاوت با دیگر کشورهای خاورمیانه دانست و در توجیه این تفاوت، به فرارو گفت: «تفاوتی که در این‌جا مشخص است این است که دست دنیای خارج و حسودانی که به هر حال به نوعی نقشه کشیده اند و طراحی کرده اند، نمایان شده است. برخی از اخبار منتشره نیز این مسئله را افشا کرده که این توطئه از بیرون طراحی شده است. یعنی به دنبال این بودند که این خیزش اسلامی را که در بعضی کشورها اتفاق افتاد در کشورهای دیگر بسط و توسعه دهند».

وی همچنین با شبیه دانستن اعتراضات ضد دولتی در ایران و سوریه، ادامه داد: «این‌ها حتی به مسئله 25 بهمن ایران نیز بسیار امیدوار بودند تا جنبش سبز و سران فتنه در ایران هم کاری کرده، این‌ها را با یکدیگر هم‌پوشانی داده و سپس با بازتاب گسترده رسانه‌ای از آن بهره‌برداری ‌آن‌چنانی به عمل بیاورند. در سوریه نیز همین اتفاق افتاده، کاملاً مشخص است که یک گروهی با این ترکیب و با این شکل و طبیعتاً با سو استفاده از خواسته و مطالبه‌ای که ممکن است برای برخی مناطق وجود داشته باشد، چنین اتفاقاتی را طرح‌ریزی و هدایت کرده اند».

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین در پاسخ به این سوال که با توجه به بعثی و سکولار بودن رژیم سوریه، با چه ملاک و معیاری می‌توان اتفاقات سوریه را از سایر خیزش‌های اسلامی تمییز داد، اظهار داشت: «به هر حال رژیم سوریه، توانسته در مقابل رژیم دست‌نشانده صهیونیستی بایستد، از جنبش مقاومت حمایت کند و جزو کشورهایی است که در خط مقدم مقابله با رژیم صهیونیستی قرار دارد. طبیعتاً این اتفاقات برای آن است که رژیم دست‌نشانده صهیونیستی را در حاشیه امن قرار داده و بحران‌ را در کشوری مثل سوریه گسترش دهند».

این نماینده مجلس هشتم، کشورهای غربی را متهم کرد که رویکردهای متناقض و متفاوتی اتخاذ می‌کنند و «در پی آنند که به شکلی این سناریوها را هدایت نمایند که نه تنها عقب‌ماندگی خود را جبران کنند، بلکه به شکلی با موج‌سواری، مسائل را به گونه‌ای هدایت کنند که آرام آرام مسیر حرکت‌های مردمی را به سمت دلخواه خود هدایت کنند.»

کرمی راد همچنین در پاسخ به این سوال فرارو که با توجه به حمایت سوریه از سرکوب مردم بحرین و کشته شدن چندین تن در اعتراضات این کشور، آیا ایران نباید به مقامات این کشور تذکراتی بدهد، به این مقدار بسنده کرد که: «دستگاه سیاست خارجی ما باید فراتر از گذشته و فعال‌تر از گذشته با این مسائل برخورد و آن‌ها را مدیریت کند.»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

7 پاسخ به “نماینده حامی احمدی‌نژاد: اعتراضات اخیر سوریه، ناشی از توطئه خارجی بوده است”

 1. ناشناس گفت:

  هر دولت و هر حاكميتي كه فضاي سياسي را ببندد و خانه احزاب نمايش و احزاب سياسي در عمل ممنوع و يا در زندان باشند باعث ركود فكري و خيانت بگشور ميباشد در همچون مواقعي عملكرد حاكميت هزار بار خطرناكتر از ان خارجي ميباشد و ان خارجي سر تا پاي شما را طلا ميگيرد

 2. حبیب تبریزیان گفت:

  تا آنجا که به دولت ما مربوط میشود دولت اسد هم اکنون سقوط کرده است زیرا اگر این رژیم باقی هم بماند فقط با یک چرخش 180 درجه ا یی در مناسبات منطقه ایی اش باقی خواهد ماند این جرخش یعنی اولاً : بالا کشیدن ده میلیارد دلار سرمایه های بکار انداخته شده ما درانجا و مطالبات دولت ما از آنها و همچنین پیوستن سوریه به بقیه کشور های عربی ضد حکومت ما! لذا دولت ما باید فاتحه این متحد استراتژیک خود را در هر حال بخواند چه رفته و چه مانده و نه تنها او را بلکه حماس و حزب الله را نیز! زیاد طول نخواهد کشید که دکتر های اکابری و 6 کلاسی حکومتی ما هم اینرا ببینند و لمس کنند.
  تحول لیبی نقطه چرخش در دیپلماسسی منطقه بوده است و ادم خیلی پرت باید باشد تا اینرا نفهمد.

 3. 3000000 سبز گفت:

  عجب! چقدر جملات این اقا برایمان اشناست!!!!!!!! ترشی نخوره فکر کنم یک ….. میشه!!

 4. ناصر گفت:

  مگر جنایت هم گزینشی است.

 5. عبید سن خوزانی گفت:

  خوشمان آمد از این بیگانگان. عجب نفوذی دارند، آنهم بیشتر در کشورهایی که رئیس جمهور و رهبر مادام العمر دارند و به شیوه کاملا دیکتاتوری اداره می شود. عجب بابا این بیگانه ها قدرتی دارند.

 6. حسین گفت:

  گفته های این نماینده ملت را ببینید به اندازه بچه پنج ساله ای درک وشعور ندارد ،انوقت میخواهد درمحلس مملکتی مثل ایران قانون وصع کند ….

 7. کاشانی گفت:

  اصلا تمام اعتراضات دنیا دست خارجی هاست !!حتی اگر اعتراضی در آمریکا و انگلیس هم انجام میشه دست خارجی تو کاره !!!