سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رئيس مؤسسه‌ي حقوق بشر ليبي: خطر تنها با رفتن قذافي برطرف مي شود...

رئيس مؤسسه‌ي حقوق بشر ليبي: خطر تنها با رفتن قذافي برطرف مي شود

چکیده :رئيس مؤسسه‌ي حقوق بشر"الرقيب" ليبي درباره‌ي استفاده‌ي معمر قذافي از سلاحهاي شيميايي عليه مردم به عنوان آخرين حربه براي بقاي خود در قدرت هشدار داد. شعانبي همچنين با ستايش از پيشروي نيروهاي انقلابي ليبي و کنترل آنها بر اکثر شهرهاي اين کشور گفت: اين نيروها به زودي شهر"طرابلس" پايتخت ليبي را خواهند گرفت و رژيم معمر قذافي را سرنگون خواهند...


رئيس مؤسسه‌ي حقوق بشر”الرقيب” ليبي درباره‌ي استفاده‌ي معمر قذافي از سلاحهاي شيميايي عليه مردم به عنوان آخرين حربه براي بقاي خود در قدرت هشدار داد.

به گزارش فرارو، محمد عبدالملك رئيس مؤسسه‌ي حقوق بشر “الرقيب” ليبي، در مصاحبه با شبکه‌ي خبري العالم درخصوص استفاده معمر قذافي رهبر ليبي، از سلاحهاي ممنوعه در سطح بين المللي عليه ملت خود هشدار داد و گفت: قذافي با توجه به ماهيت وحشيانه‌ي خود ممکن است همه را غافلگير کند و تمام قدرت خود از جمله سلاحهاي شيميايي را عليه مردم به کار گيرد؛ لذا خطر همچنان باقي است و اين خطر تنها با رفتن قذافي برطرف مي شود.

وي پيش‌بيني کرد: با آزادي شهر سرت زادگاه معمر قذافي شهرهاي “مصراته” و “طرابلس” پايتخت ليبي به آساني به دست انقلابيون بيفتد.

عبدالملک تاکيد کرد: انقلابيون به خاطر اصول، عقايد، آزادي و دموکراسي مبارزه مي کنند، اما گردانهاي قذافي به خاطر ترس يا طمع مي جنگند و به همين دليل در برابر انقلابيون شکست مي‌خورند.

وي همچنين به قذافي توصيه کرد که راهکاري سياسي را براي ممانعت از خونريزي بيشتر در ليبي بپذيرد.

همچنين رئيس جمعيت حقوق بشر ليبي با انتقاد از سياست غربي‌ها در قبال کشورش تاکيد کرد: آنها به ثروت و ذخاير عظيم نفت و گاز ليبي چشم طمع دوخته‌اند.

عبدالعزيز شعانبي در گفت‌وگو با شبکه‌ي خبري العالم اظهار كرد: ما سياست کشورهاي غربي عليه ليبي را محکوم مي‌کنيم، زيرا اين کشورها به دنبال تسلط بر ثروتهاي نفتي و گازي اين کشور هستند.

وي همچنين موضعگيري فرانسه عليه ليبي را محکوم کرد و گفت: فرانسه تاريخ استعماري گسترده‌اي از شمال آفريقا گرفته تا جهان عرب دارد و هدف از عمليات نظامي کنوني عليه ليبي به فرماندهي فرانسه، سلطه بر ثروتهاي اين کشور است.

شعانبي همچنين با ستايش از پيشروي نيروهاي انقلابي ليبي و کنترل آنها بر اکثر شهرهاي اين کشور گفت: اين نيروها به زودي شهر”طرابلس” پايتخت ليبي را خواهند گرفت و رژيم معمر قذافي را سرنگون خواهند کرد.

رئيس جمعيت حقوق بشر ليبي در پايان محاکمه‌ي قذافي و همدستانش را به اتهام جنايت عليه ملت ليبي خواستار شد.

از سوي ديگر سرگئي لاوروف وزير امور خارجه‌ي روسيه، روز دوشنبه از عمليات نظامي غرب در ليبي انتقاد کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شبکه‌ي العالم لاوروف در جمع خبرنگاران در مسکو گفت : دخالت کشورهاي غربي در جنگ داخلي ليبي مغاير با قطعنامه‌هاي شوراي امنيت سازمان ملل است .

وزير امور خارجه‌ي روسيه خاطرنشان کرد: اطلاعاتي دال بر تهاجم هوايي به ستون نيروهاي قذافي به دست مي‌رسد که در حمايت از معترضان مسلح صورت مي‌گيرد.

وي افزود: در اينجا تناقض آشکار مشاهده مي شود و ما معتقديم که شوراي امنيت اجازه مداخله غرب در جنگ داخلي ليبي را نداده است.

وزير امور خارجه‌ي روسيه ياد آوري کرد که در قطعنامه‌ي 1973شوراي امنيت عليه ليبي برخي موارد غيردقيق وجود دارد که امکان براي تفسير دوگانه را فراهم آورده است.

لاوروف خاطرنشان ساخت: به اين قطعنامه راي مثبت يا منفي نداديم که در نتيجه لازم الاجرا شد.

وزير امور خارجه روسيه گفت: در قطعنامه مربوط به ليبي ؛ ايجاد محدوده پرواز ممنوع در اين کشور براي دفاع از غيرنظاميان تنها هدف اعلام شده واهداف ديگر در اين سند منظور نشده است.

در جريان تهاجم کشورهاي غربي به مناطق مختلف ليبي در يک هفته اخير؛ حدود 100تن اکثرا از غيرنظاميان کشته و شمار زيادي مجروح و بي‌خانمان شده‌اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.