سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » شکایت کامران نجف زاده از نبود آزادی بیان در غرب...

شکایت کامران نجف زاده از نبود آزادی بیان در غرب

چکیده :بر اساس آمار و گزارش ها طی دو سال گذشته چند صد خبرنگار و روزنامه نگار حتی در حوزه های فرهنگی و اجتماعی ناچار شدند به دلیل عدم امنیت و تهدیدهایی که از جانب دولت و سیستم قضایی می شدند، به شکل قانونی یا حتی غیر قانونی کشور خود ایران را ترک کنند در این شرایط تعدادی خبرنگار نیز به دلیل حمایت همه جانبه از دولت و عملکرد وی، از مصونیت کامل برخوردار شده و حتی امتیازهای پی در پی هم دریافت کرده...


كامران نجف‌زاده خبرنگار واحد مركزي خبر بامداد امروز در بدو ورود به تهران در جمع اصحاب رسانه و در توضيح وقايع رخ داده در مورد خودش در فرانسه اظهار داشت: در طول 18 ماه حضوري كه طبق مجوز فرانسه وارد اين كشور شده بودم، مراحل خيلي سخت و دشواري را طي كرديم و محدوديت‌هاي دولت فرانسه از همان اول آغاز و هر روز بيشتر مي‌شد، آنها حتي كارت خبرنگاري من را به اين راحتي‌ها نمي‌دادند.

به گزارش کلمه، نجف زاده بدون اشاره به گزارش های خود  درباره ی حوادث جاری و  پوشش اعتراضات مردمی  در فرانسه و اروپا  که بدون هیچ محدودیتی ارسال می شد افزود: بعد از 18 ماه فعاليت رسانه‌اي من، در جلسه مشترك وزارت كشور و وزارت خارجه فرانسه، به اين جمع‌بندي رسيده بودند كه خبرنگار واحد مركزي خبر در آنجا يك‌سري مواردي را رعايت نكرده و خطوط قرمز را شكسته است و در افكار عمومي فرانسه نفرت ايجاد كرده كه در اين رابطه نامه مكتوبي را به بيرون ارائه دادند.

کامران نجف زاده خبرنگار اعزامی به فرانسه با نادیده گرفتن اخراج خبرنگاران خبرگزاری های مختلف ایرانی و خارجی در ایران و همچنین بستن و فیلتر شدن سایت ها و خبرگزاری ها از دموکراسی و آزادی می گوید و می افزاید: اين براي من تجربه بسيار خوبي بود و حداقل خودم فهميدم كه فرانسه با وجود اينكه مدعي دمكراسي و جهان آزاد رسانه‌ها است، در عمل چه مقدار به آن اعتقاد داشته و چقدر مي‌تواند به آن پاي‌بند باشد.

در شرایطی که خبرنگاران داخلی و حتی شهروندان فراوانی این روزها به جرم انتقاد از احمدی نژاد در زندان ها و یا در شرایط ارعاب و تهدید به سر می برند نجف زاده در ادامه با بيان اينكه من در حالي كه در فرانسه بودم از آقاي احمدي‌نژاد هم سوال‌هايي را پرسيدم و اگر انتقادي هم وجود داشت آن را مطرح كردم، گفت: آن فضاي فرانسوي مبتني بر دمكراسي و آزادي كه برخي عوامانه در ذهن‌ها ساخته‌ بودند حقيقت ندارد و من سند زنده آن هستم.

خبرنگار واحد مركزي خبر خاطرنشان كرد: نكته جالب آنكه آنها يكي از اتهاماتي كه به من زدند اخلال در نظم عمومي فرانسه بود، لذا من به آن پليس فرانسوي گفتم كه اندازه قد و هيكل من چقدر است كه در نظم عمومي فرانسه اخلال ايجاد كرده باشم؛كه اين نكته بسيار جالبي است.

بر اساس اخبار و گزارش ها، این درست همان سوالی بود که ده ها خبرنگار در دادگاه ها و در مقابل احکام سنگین خود از دستگاه قضایی ایران پرسیدند و سوالشان بی جواب ماند.

كامران نجف‌زاده در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در توضيح شرايط كاري خود در فرانسه، اظهار داشت: بسياري از جاها در انجام فعاليت‌هاي حرفه‌اي محدوديت اعمال مي‌شد، گرچه من در مصاحبه كردن در سطح شهر مشكلي نداشتم، اما در تمام 18 ماه اجازه سفر به ايران را به من ندادند.

وي ادامه داد: در اين مدت دهها خبرنگار فرانسوي وارد ايران شدند و ويزا گرفتند و حتي خبرگزاري فرانسه در تهران كارش را به راحتي انجام مي‌داد، اما با اتهام‌هاي عجيب و غريب كه مرغ پخته از آن خنده‌اش مي‌گيرد به دنبال بهانه‌اي بودند كه اخراج خبرنگار فرانسوي را كه در اغتشاشات شركت كرده بود را تلافي كنند و اين در حالي بود كه از نظر سازماني من در مقابل خبرنگار فرانسوي نبودم.

نجف‌زاده با تاكيد بر اينكه اين اقدام فرانسه موجب شد بخش عظيمي از افكار عمومي در ايران ضربه بخورد، گفت: آنها سعي مي‌كردند كه در ويترين شعار، خود را موجه جلوه دهد، اما امروز در فرانسه يك لابي محدود و يك دولتي بر سر كار است كه طبق نظر سنجي‌ها 70 درصد مردم قبولش ندارند و اين اقدام را نمي‌شود به حساب روابط بيش از 230 ساله مردم ايران و فرانسه گذاشت؛ بنابراين اين اقدام غيرقابل قبول از سوي دولت فرانسه يك اشتباه استراتژيك از نگاه ارتباطاتي بود، چرا كه فرانسه مدعي آزادي است.

بر اساس آمار و گزارش ها طی دو سال گذشته چند صد خبرنگار و روزنامه نگار حتی در حوزه های فرهنگی و اجتماعی ناچار شدند به دلیل عدم امنیت و تهدیدهایی که از جانب دولت و سیستم قضایی می شدند، به شکل قانونی یا حتی غیر قانونی کشور خود ایران را ترک کنند در این شرایط تعدادی خبرنگار نیز به دلیل حمایت همه جانبه از دولت و عملکرد وی، از مصونیت کامل برخوردار شده و حتی امتیازهای پی در پی هم دریافت کرده اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

93 پاسخ به “شکایت کامران نجف زاده از نبود آزادی بیان در غرب”

 1. ناشناس گفت:

  لباس شخصی ها اگر منفورند در همه جا منفورند. حتي اگر به نام خبرنگاربه فرانسه بروند

 2. ناشناس گفت:

  کامی جون ناراحتی نداره در مهد آزادی پاچه خواری کن کلی پول در میاری و بعد مستقل برو فرانسه تبلیغ آزادی بیان ولی وجدانت تعطیل نکن

 3. علی آقا گفت:

  طفلکی هر وقت میخواسته دروغ بگه این غربی ها بی تربیت اجازه نمی دادند

 4. کامران و مومن گفت:

  عیب نداره کامران جون
  تا حالا به نیویورک فکر کردی! داداش یه کم دیگه صبر کنی شاید یه راست رفتی آمریکا. اروپا چیه! بدرد نمی خوره!!!!! کلاه تو بگیر باد نبره.

 5. آزاد مرد گفت:

  . . . بي حيا !! اندازه قد و هيكل « ندا آقا سلطان » وقتي مثل گل روي زمين پرپر شد، به چشم دولت ايران و عمالش چقدر بود؟؟؟؟
  تف به غيرتت كه زبون چربت اسمشو اصلا نياورد… آره، حيف اسم جووناي ما كه به زبون آبدار تو بياد….

 6. ایران داد گفت:

  این سند هم از ان دسته سندهایی میباشد که معرف حضورتان هست. تفاوتش در این است که اسناد قبلی وجود نداشتند ولی جناب نجف زاده سر و مر گنده در سلامت و سند جاندار هستند حتی اگر از نجف باشند ولی پاریس برایشان از نجف عزیز ترند. چون سور و سات می صرفید.

 7. ناشناس گفت:

  آقا کامران وقتی تو ایران بچه های ما داشتن گلوله می خورن,باتوم می خوردن ,تو زندان شکنجه می شدن تو ایران داشتی چی کار می کردی؟
  داشتی گزارشهای کاملا بی ارتباط با موضوع به منظور انحراف افکار عمومی از فاجعه ایران رو تو تلوزیون می خوندی همون تلوزیونی که روز های کشتار مردم به جای پوشش خبری برنامه های آشپزی پخش می کردن حالا هم بیا پیش همین مردمی که تو تلوزیون داشتی اونا رو عوامل خارجی وفتته گر ومزدور آمریکایی می خوندی ببین چه استقبال با شکوهی ازت کنن(البته پیشنهاد می کنم تا چند روز خودتو آفتابی نکن).

 8. سبز سبزیم vvv گفت:

  عاقبت پاچه خواری همینه.اون هم پاچه خواری قاتلان هموطنانت.
  درسته برای جبران سوزش یا یک حکم مشاور می گیری یا اعزام میشی یک جای دیگه .ولی این را بدان که مصداق عینی خسرالدنیا و الاخره خواهی شد و در همین دنیا و در همین صداو سیما روزی خواهد آمد که به غلط کردن بیفتی و پاچه خواری ملت را بکنی.اما فکر میکنم آن روز دیگر دیر باشد

 9. آینده روشن گفت:

  اگه آزادی بیان نبود چرا همیشه خبرات علیه فرانسه بود؟؟؟؟ آقا کامی…. اگه اتهام بهت زدن پس چرا الان ایرانی؟ چرا به جرم برهم زدن امنیت ملی بدون دادگاه و وکیل و اعتراف گیری زندان نیستی؟؟؟ آخه چه جوری با این دروغها شب و سر میکنی….توهم با ساندیس خورهای مردم کش فرقی نداری….واقعا مدیون ایران و ایرانی ها هستی…….

 10. پاسدار قدیمی گفت:

  اقا کامران هیچکس خوش رقصیهای شما را یادش نمیره شما نماینده همان سازمانی هستی که حتی نتوانست 4 فیتیله ای را تحمل کنه دیگه چه برسه به ازادی بیان و عقیده و …. جون خودت پیاده شو تا با هم بریم

 11. هر ایرانی، یک رسانه سبز گفت:

  جناب کامران نجف‌زاده، سلام
  لطفا یکی از این گزارش‌هایی که از فرانسه فرستادی را با همان سبک و سیاق از مراتب زیر تهیه نمایید:
  1) وضعیت زندانیان 88 به بعد ایران،
  2) کشتار وحشیانه در سطح خیابان،
  3) عاشورای خونین 88 و سکوت کسی که یارانش وی را صاحب غدیر قم می‌دانند،
  4) تهمت و هجمه بی‌سابقه به بنیان‌گزاران این انقلاب در کنار امام راحل و مدیرانی که به تایید همان ولی امر مسلمین جهان، هر کدام حداقل4 یا 8سال منصب‌دار یکی از قوای 3گانه، یا مشاور رهبری بوده‌اند و فتنه‌کرده‌اند،
  5) راز تخلف انتخاباتی شخص رهبری، راز ورود نظامیان و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی به مباحث اقتصادی و سیاسی،
  6) رازهای نهان در دل کهریزک،
  7) راز اعدام بدون دستگیری در کف خیابان و از جنس سقوط از پل، چه تهران و چه شیراز،
  8) راز شنودهای2پا در حرم مشهد و دستگیری یا حداقل تدارک دستگیری از کنار ضریح مقدس آقا و بازداشت در نزدیک‌ترین مکان به حرم مطهر،
  9) راز یکپارچه شدن رسانه‌ها و خبرنویسی توسط مقامات اطلاعاتی،
  10) راز یکپارچه شدن مدیریت در دانشگاه‌ها و بر مسندنشستن نظامیان در کلاس‌ها و مدیریت دانشگاه؛
  11) راز مدیران نظامی و اطلاعاتی در جای‌جای جامعه،
  12) راز دروغ‌های شرم‌آور و آشکار یک رییس‌جمهور، و بدتر از آن یک رسانه
  13) راز انتساب یک نظامی با مدرک مدیریت در منصب ریاست یک دانشکده فنی!!!
  14) راز اخراج برخی دانشجویان اندیشمند و اساتیدی که وزنه‌ی علمی هستند در مراکز علمی و پژوهشی و آوردن جوانان و پیرانی!!! که هیچ سواد علمی ندارند حتی در سطح خواندن و نوشتن، استادی که سین را با صاد یا ثا بارها اشتباه می‌نویسد هر روز!!!
  و … وجود دارد؛
  چقدر راز وجود دارد و آنچه اشاره شد، یکی از هزاران راز است، جایی همین نزدیکی، شما چرا به فرانسه بروید. بمانید همین‌جا که امپراطوری شیطان را به زیر بکشیم. با هم. راستی راز فحاش بودن و امام جمعه شدن، راز هتاک بودن و دفاع از حریم ولایت در حرم عبدالعظیم حسنی، راز کیهان بودن و کیهان ماندن با وجود تخلفات بسیار از اصول خبرنگاری، رسانه‌ای، انسانی و اخلاقی و قانونی در چیست؟

 12. ناشناس گفت:

  دم فرانس گرم !!!

 13. محمد گفت:

  به مرده که رو بدی کفن خودش رو هم خراب میکنه… ضمناً در جواب آقای دهقانی میگویم: وقتی رییس اینها هاله نور میبینه و آمریکاییهایی که میخواستن بدزدنش و امام زمان که داره این مملکت رو اداره میکنه و… دیگه از این تازه به دوران رسیده چه توقعی داری؟

 14. سونیا -قندوز افغانستان گفت:

  وای وای !!!!!!!!!! آقای کامران به فرانسوی ها بگید یک کم از ایران باد بگیرد. آقای کامران شما لطف نمایید تشریف بیا ورید تا یک وقتی خدای نکرده وسوسه شده کامرانی نکنید.
  آدم به اندازه این بشر چاپلوس ندیده بودم. نون به نرخ نفت بخور.

 15. ناشناس گفت:

  کامی جون
  واقعا دلم برات میسوزه!
  اینها رو گفتی تا در رسانه میلی پست بگیری؟

 16. 349 گفت:

  اصلا فرانسه جهنمه خوب بما چه ربطی داره ؟ مگه اون کشور ادعای مسلمونی می کنه ؟ سردمدارای ما ادعای پیروی از پیامبر رحمت (ص) دارند کجای رفتار این حکومت شبیه حضرت رسول و ائمه است ؟ کشتن مردمی که برای حقشون صدا می دهند عدالته یا مسلمونیه ؟ محال است که حتی یه لحظه این حکومت را اسلامی بدونم صد درصد امویه چون عین معاویه و یزید و حجاج یوسف و … عمل می کنه

 17. سبز اندیش گفت:

  اونقدر ساعت قراضتو تو تلوزیون به رخ ما کشیدی,حالا هم فرانسه ضایعتون کرده!دلم خنک…وقتی خبرش رو شنیدم کلی حال کردم

 18. رزمنده سابق جبهه گفت:

  با سلام و تبریک عید.
  ماجرای اخراج این شخص اصلا تصادفی نبوده، و کمی زود انجام گرفته.
  طبق اطلاعات واصله توسط یکی از دوستان مطبوعاتی در اروپا،تمام دست اندرکاران مطبوعاتی ایران بخصوص در اروپا، یا از نزدیکان به وزارت اطلاعات و سپاه قدس هستند، با اینکه رسما برای این ارگانهای دولتی ایران کار میکنند، و مسله مطبوعاتی اینها فقط یک پوشش عملیاتی است.گزارشات چنین هستند که در ایینده، در یک اقدام دست جمعی، وابستگان مطبوعاتی سفارتهای ایران در اروپا و کانادا، و بخصوص خبرنگاران واحد مرکزی خبر قرار است در یک اقدام هماهنگ و فورس ماژور از کشورهای فوق اخراج گردند.
  فقط هم به یک دلیل:همکاری و عملیات جاسوسی و اطلاعاتی تحت لوای کار مطبوعاتی، به قاموس شغل روزنا مه نگاری لطمه میزند، و این شغل را لکه دار میکند.
  یک پیشنهاد هم به دولت کودتا دارم.شما یا بلافاصله تمام زندانیان سبز را ازاد میکنید، یا اینکه حلقه از اینها هم تنگتر خواهد شد.
  با سپاس،
  پیروز باشید.

 19. نکته خیلی خیلی خیلی خیلی جالب گفت:

  !!!!!!!! به روزنامه نگاران ، دانشجویان و شهروندان اتحام اخلال در امنیت ملی دادند !!!!!!!!!

  نکته بسیار جالبی است خیلی جالبه خیلی خیلییییییییی

  خیلی جالبه
  خیلی جالبه

  خبرنگار واحد مرکزی خبر خاطرنشان کرد: ((((نکته جالب آنکه آنها یکی از اتهاماتی که به من زدند اخلال در نظم عمومی فرانسه بود، لذا من به آن پلیس فرانسوی گفتم که اندازه قد و هیکل من چقدر است که در نظم عمومی فرانسه اخلال ایجاد کرده باشم؛که این نکته بسیار جالبی است.))))

  واقعأ جالبه

 20. کریم گفت:

  اخراج تو اشتباه “استراتژیک ” بود. وای!!!!!!!! خدا!!!!!!!!!!!
  این “استراتژیک” رو کی انداخته تو دهن این ها؟!
  مثلا تو تاریخ میگن حمله ی ناپلئون به روسیه یه اشتباه استراتژیک فرانسه بود.
  فرض کنید یه قرن بعد بگن اخراج کامران نجف زاده و حمله به روسیه تزاری دو اشتباه تاریخی ملت فرانسه.

 21. ترانه سبز گفت:

  آقای کامران نجف زاده حد شما همان بیست و سی سیمای جمهوری اسلامی است. حد شما همینه.
  اگه تو فرانسه هم سعی کردی به شیوه بیست و سی برنامه بسازی, حق میدم که اونا بیرونت کرده باشند. نحوه عملکرد خودت رو نگاه کن. برنامه هایی که راجع به سبزها گزارش میکردی نتیجه ای جز تفرقه بین مردم و ایجاد نفرت نداشت. دلم خنک شد که انداختنت بیرون.
  به هموطنان سبزم در تلوزیون درود میفرستم. به هموطنان غیر سبزم که منصفند و حداقل دروغ نمیگویند و چاپلوسی نمیکنند هم درود میفرستم

 22. امیر گفت:

  چرندبودن حرفاش که اظهرمن الشمسه ولی من فکرمیکنم آدمی به چاپلوسی کامی جون بعیده بعداز18ماه عشق وحال تواروپابتونه کشورعزیزوشهیدپرورشوتحمل کنه اونروز قیافش دیدنیه هرچنداونموقع یه پول سنگین بهش میدندوازش میخان بگه که من برای ضربه زدن به استکبارجهانی به یک کشوردیکتاتوری غربی پناهنده شدم تابه همه ثابت کنم میشه عشق وحال کردولی تشنه شهادت وعاشق ولایت باقی موند.جانش فدای رهبرش

 23. 52 گفت:

  خوب بنده خدا ناچاره بگه ازادی بیان نیست وگرنه ازطرف صداوسیماسرزنشش می کنن

 24. حسین گفت:

  اون موقعی که هر روز از وسط تظاهرات در مقابل کاخ الیزه گزارش می داد، از این حرفها نمی زد؟؟؟!!!

 25. lمهدی گفت:

  کامی جون ,زمانی محبوبی که با خواست ملت (اکثریت مردم )باشی با اینکه کار توی پاریس برات اعتبار حرفه ایمحسوب میشه ولی تو اعتبار ت را از مردم میگیری.

 26. حسن گفت:

  جناب آقای نجف زاده قباحت چیز بسیار خوبی است البته اگرآدم داشته باشد.مرد حسابی بجای اینکه خداروشکرکنی که انگ جاسوسی بهت نزدند و زندانت نکردند داری یکه زیاد میگی ؟تا جایی که مادیدیم تو هرجاکه خواستی رفتی وهرگزارشی خواستی(راست یادروغ)تهیه وارسال کردی.اصلا نامیدن تودروغگو به عنوان خبرنگار جفا بود درحق خبرنگاران شریف که با درزندانندیاجلای وطن نموده اند.خدا وکیلی به جای اراجیفی که ردیف کردی یکبارهم شده محض رضای خدا راستشو بگو چیکار کردی که بیرونت کردند.وبه جای دروغ گفتن, به قول دوستمون دربالا آب روبریز اونجاکه می سوزه .

 27. ناشناس گفت:

  ازبابت اخراج کامران نجف زاده خیلی متاسفم . فرانسوی ها درحق ما ملت ایران ظلم کردند … ازچند وقت دیگر باید چهره این آقا را دربرنامه های خبری ببینیم . کاش فرانسوی ها این ظلم را درحق ما نمی کردند .

 28. ناشناس گفت:

  آقا یا خانم ل !!! من بگم ایران کجا رو تسخیر کرده ؟ لبنان و فلسطین و ونزوئلا و بحرین و یمن و سوریه و همه کشورهای آفریقایی بدبخت و گشنه گدا رو ! تو یا کبکی برادر یا مثل کبک سرتو کردی زیر برف و هیچی نمی بینی ولی چون تو کوری دلیل نمیشه که واقعیتها واقعی نباشن !

 29. دشمن گفت:

  آقای کلمه شما را ارجاع می دهیم به دفاع نجف زاده از خبرنگاران بازداشتی پس از انتخابات.اگر وجدان دارید این را هم ببینید.

  http://www.parsine.com/fa/pages/?cid=9526

 30. ناشناس گفت:

  پر رو،دم فرانسه گرم که این دروغگوها رو نگه نمیداره

 31. ناشناس گفت:

  نون سفارت زیر زبونت مزه کرده ها.دم نجف زاده گرم که سفارتتونو بهم ریخته .

 32. هوشیار گفت:

  کامران عزیز خودت را در آیینه دید ه ای که چقدر تغییر کرده ای. خبر هایی که فرستادی را جمع کن و دوباره مرور کن !!!! محتوای خبر هایت چه بود ؟ آیا خبرهایت آنقدر وزن دارد که امنیت فرانسه را بهم بریزی ؟ و ………………….

 33. ناشناس گفت:

  در فرانسه هم اعلامیه جهانی حقوق بشر نقض می شود اما الان قابل مقایسه با ما نیست

 34. گیلانی گفت:

  واقعا برات متاسفم کامران نجف زاده و سایر ملت فروش ها . مسایل کشور خودتونو نمی بینین؟ خدا رو شکر کن که اینجوری برگشتی امکان داشت زندان بیفتی. چون همین حامیان امروزت یه مدت دیگه از پوشش خبرنگاری تو استفاده می کردن برای کارهای تروریستی در فرانسه. مگه نبودن خبرنگارای بیچاره ما که به این سرنوشت دچار شدن.اینا از مهماندار هواپیماش نگذشتن. حالا از تو ؟ خدا رو شکر کن. نجف زاده. تو رو خدا یکی این پیام رو بهش برسونه تا بیشتر از این آبروی خودشو نبره و به این خاطر شاکر باشه…

 35. مبهوت گفت:

  ما که انتظار نداریم این بیچاره بر علیه نظام صحبت کند و شغل خودش را از دست بدهد با این همه بیکار !!!

 36. ناشناس گفت:

  اقا کامران فرانسه آزادی نیست ایران که هست برو از زندانی های سیاسی خودمون گزارش تهیه کن که البته زندانی سیاسی نیستند بلکه آشوبگرند !به افرادی مثل تو میدونی چی میگن ؟…

 37. غریب گفت:

  اقا کامران پیشایش انتخاب به عنوان نمایندگی مجلس مبارکتان باشه !!!!!!!!

 38. يك آزاده گفت:

  آقا کامران پیشاپیش نمایندگی مجلس مبارکتان باد!!!!!!!!!!!

 39. داوود گفت:

  خانم سونیا، همزبان افغانی عزیز!
  این اصطلاحی که بکار بردید عالی بود و کاملاً شایسته امثال نجف زاده. واقعاً که نان به نرخ نفت خور بیان کننده اصلی ترین دلیل گفتاری و رفتاری این مردم فروشان است. از دوستان سبز خواهش می کنم که “نان به نرخ نفت خور” را در نوشته ها و گفته هایشان بکار ببرند.
  متشکر همزبان سبز (و البته هموطن تا 100سال پیش)

 40. آزادی گفت:

  خدا شاهده قبل از رفتنش به فرانسه از دیدنش تو بیست و سی حالم بد میشد که چطور ممکنه یه جوون اینقدر خودفروش باشه.اینهمه دروغگو،این همه چاپلوس،اینهمه متملق.بعد هم مزدشو گرفت رفت فرانسه که حال منو واقعا بهم زد.خبراشو تو فرانسه میدیدم.خدائی اگه فرانسه یک درصد حال و روز ایرانو داشت تا الان فرستاده بودنش ….

 41. و.جدان گفت:

  http://www.parsine.com/fa/pages/?cid=9526

  این لینک را ببینید و بیهوده علیه نجف زاده ننویسید

 42. سید علی گفت:

  خدایا شکر که دشمنان ما را مشتی احمق قرار داده ای آخه ادم یک لا قبا تو مملکت خودتو ول کردی چسپیدی به آزادی بیان دیگران؟!!!!!
  آخه به تو هم می گن مسلمان؟!!!

 43. ناشناس گفت:

  آقا کل قضیه اینه که اینا خبرنگار فرانسه رو اخراج کردن اونا هم عمل متقابل انجام دادن.خیلی سادست دیگه انقد دنگ و فنگ نداره.در ضمن یکی از دوستا خیلی با حال گفت به قول مرادت حاج محمود آب رو بریز اونجات که میسوزه