سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » یک ساعت تاریکی، به مناسبت روز جهانی “ساعت زمین”...

یک ساعت تاریکی، به مناسبت روز جهانی “ساعت زمین”

چکیده :فردا، صدها ميليون نفر در سراسر جهان مراسم ساعت زمين را اجرا مي كنند، هر يك از اين مردان، زنان و كودكان با خاموش كردن چراغ هايشان براي مدت 60 دقيقه در ساعت 20 و 30 به وقت محلي پيام محكمي مي فرستند مبني بر اينكه مي خواهند آنچه در دنياي مي گذرد، را تغيير...


مراسم “ساعت زمين” شنبه شب ششم فروردين ماه از سوي سازمان ملل متحد در سراسر جهان برگزار مي شود.

به گزارش فرارو به نقل از مركز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، در اين مراسم برنامه خاموش كردن چراغ هاي اصلي بين ساعت 20 و 30 دقيقه تا 21 و 30 دقيقه به وقت محلي انجام مي شود.

سال گذشته صدها ميليون نفر در 128 كشور جهان در اين مراسم شركت كردند و موجب شدند يكي از پر مشاركت ترين برنامه هاي آگاهي رساني جمعي در جهان به مرحه اجرا گذاشته شود.

براساس اين گزارش، نيت اصلي از اين اقدام اين است كه آگاهي درباره تغييرات آب و هوايي و نياز به مصرف محتاطانه انرژي در جهان ابقا شود.

دبير كل سازمان ملل متحد در پيامي به اين مناسبت گفت: فردا، صدها ميليون نفر در سراسر جهان مراسم ساعت زمين را اجرا مي كنند، هر يك از اين مردان، زنان و كودكان با خاموش كردن چراغ هايشان براي مدت 60 دقيقه در ساعت 20 و 30 به وقت محلي پيام محكمي مي فرستند مبني بر اينكه مي خواهند آنچه در دنياي مي گذرد، را تغيير دهند.

بان كي مون افزود: همچون سالهاي گذشته، جوامع سازمان ملل متحد در سراسر جهان در اين برنامه مشاركت مي كنند، در نيويورك همه ساختمان هاي سازمان از جمله ساختمان اصلي يعني مقر ملل متحد در تاريكي فر مي رود.

اين گزارش حاكيست، دبير كل سازمان ملل متحد در بخش ديگري از اين پيام گفت: در سراسر جهان افراد، اجتماعات، كسب و كار و دولت ها مشغول ايجاد نمونه هاي جديد براي آينده مشترك ما هستند، ديدگاه هايي جديد براي زندگي پايدار و فن آوري هاي جديد كه آن را درك كنند،اجازه دهيد فردا به اتفاق در اين تلاش مشترك براي حفظ كره زمين و حصول اطمينان از بهزيستي ابناي بشر شركت كنيم، اجازه دهيد از 60 دقيقه تاريكي براي كمك به اينكه جهان شاهد روشني باشد، استفاده كنيم.

رييس ستاد محيط زيست و توسعه پايداراز پيوستن مديريت شهري تهران براي اولين بار در طرح جهاني ساعت زمين خبر داد و افزود: در اين راستا برج ميلاد بمدت يك ساعت در روز “ساعت زمين” 26 مارس مصادف با ششم فروردين به مدت يك ساعت خاموش مي‌شود.

محمدهادي حيدرزاده از پيوستن مديريت شهري تهران براي اولين بار در طرح جهاني ساعت زمين (Earth Hour) در سال جاري خبر داد و گفت: اين برنامه از سال 2007 ميلادي براي اولين بار در كشور استراليا و توسط صندوق جهاني حيات وحش(World Wildlife Fund) اجرا گرديده است كه با استقبال كم نظير مردم سراسر جهان مواجه شد به طوري كه بيش از 128 كشور جهان در اين طرح مشاركت داشتند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “یک ساعت تاریکی، به مناسبت روز جهانی “ساعت زمین””

 1. هیچ کس گفت:

  حالا اگر بگویند در اعتراض به رفتارهای خودکامه ی دیکتاتورهای جهان به خیابان بیایید و همبستگی خود را با مردم کشورهای استبدادزده اعلام کنید، هزار بهانه می آورند. برای محیط زیست این طور دل می سوزانند ولی برای انسان مظلوم دریغ از یک اقدام ساده.

 2. ناشناس گفت:

  ازآجیل سفره عید
  چند پسته لال مانده است
  آنها که لب گشودند؛خورده شدند
  آنها که لال مانده اند ؛می شکنند
  دندانساز راست می گفت:
  پسته لال ؛سکوت دندان شکن است !