سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سرکوب مردم معترض در اردن، توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی ها...

سرکوب مردم معترض در اردن، توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی ها

چکیده :ر حمله اوباش رژیم به مردم در میدان عبدالناصر حدود پنجاه نفر از تحصن کنندگان زخمی و به بیمارستان انتقال داده شدند. تحصن کنندگان ضمن متهم کردن نیروهای امنیتی و رژیم اردن به همدستی با این اوباش اعلام کردند، حمله به تظاهرات کنندگان از محلی که نیروهای امنیتی در آن مستقر بودند صورت گرفته...


در جریان دور جدید اعتراضات مردمی در اردن، گروهی از لباس شخصی های حامی حکومت، به تحصن کنندگان در میدان اصلی پایتخت حمله کرده و مردم را مورد ضرب و شتم و جراحت کردند و همزمان دولت با قطع برق در این منطقه، سعی در کنترل اوضاع دارد.

به گزارش جرس به نقل از الجزیره، اعتراضات گسترده مردم در میدان “جمال عبدالناصر” در امان همچنان ادامه دارد و در اثر حمله اراذل و اوباش به مردم جمعی از آنها زخمی شدند.

از سوی دیگر در حالی که نیروهای امنیتی اردنی اعلام کرده اند که اجازه برپایی تحصن باز در میدان عبدالناصر را نمی دهند معترضان اردنی تاکید کردند به تحصن خود ادامه می دهند، زیرا تحصن آنها مسالمت آمیز است و مخالف قانون اساسی نیست.

این در حالی است که نیروهای امنیتی اردن در ساختمانهای اطراف میدان مذکور و خیابانهای منتهی به میدان مستقر شده اند.

همچنین خودورهای آب پاش و ابزارهای ضد شورش در میدان عبدالناصر مستقر و برق میدان به طور متوالی قطع می شود.اما تاکنون اقدامی از سوی این نیروها صورت نگرفته است.

از سوی دیگر در حمله اوباش رژیم به مردم در میدان عبدالناصر حدود پنجاه نفر از تحصن کنندگان زخمی و به بیمارستان انتقال داده شدند. تحصن کنندگان ضمن متهم کردن نیروهای امنیتی و رژیم اردن به همدستی با این اوباش اعلام کردند: حمله به تظاهرات کنندگان از محلی که نیروهای امنیتی در آن مستقر بودند صورت گرفته است.

تظاهرات کنندگان در میدان عبدالناصر شعارهایی در انحلال دستگاه اطلاعاتی، اصلاح قانون اساسی و مجازات مفسدین سر دادند.آنها اعلام کردند که تا زمانی که به خواسته های خود نرسند، میدان را ترک نمی کنند.

این در حالی است که منابع آگاه تاکید کردند که درباره چگونگی برخورد با تحصن کنندگان در میدان جمال عبدالناصر میان مقامات اردنی اختلاف نظر جدی بروز کرده است.برخی مقامات سیاسی خواستار خودداری از برخورد هستند، اما مقامات امنیتی خواهان سرکوب و برکندن خیمه های تحصن کنندگان از میدان مذکور هستند.

از سوی دیگر منابع نزدیک به کمیته گفتگوی ملی اردن هشدار دادند در صورتی که تظاهرات مسالمت آمیز سرکوب شود از کمیته مذکور که برای اصلاح قانون انتخابات و احزاب تشکیل شده است خارج می شوند.

این در حالی است که سه نفر از اعضای این کمیته به معترضان پیوسته اند که عبارتند از خالد رمضان، محمد ابورمان موسی برهونه.یکی از اعضای کمیته گفتگوی ملی که نامش را فاش نکرد، گفت: تمایلی برای اصلاحات در اردن وجود ندارد.

لازم به ذکر است بهمن ماه سال گذشته (فوریه امسال) در پی اوج گیری اعتراضات مردمی در کشورهای عربی و در پی برکناری نخست وزیر مصر توسط رئیس جمهور آن کشور، ملک عبدالله، پادشاه اردن نیز، دولت این کشور را برکنار کرد.

در جریان آن عقب نشینی، ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن، سمیر الرفاعی را برکنار و معروف بخیت را به عنوان نخست وزیر جدید این کشور منصوب کرد و به او دستور داد که “اصلاحات واقعی” را در این کشور اجرا کند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.