سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اعلام موجودیت سایت بانک اطلاعاتی شهدای جنبش سبز...

اعلام موجودیت سایت بانک اطلاعاتی شهدای جنبش سبز

چکیده :در این سایت اطلاعات بیش از ۱۵۰ شهید سبز گردآوری شده است و در بخشی از یادداشت آغاز به کار سایت آمده است: "سرخ سبز، تمامی سبزها را فرامی خواند به همراهی، اطلاع رسانی و تکمیل خبر و اطلاعات کشته شدگان انتخابات سال ۱۳۸۸. در این راه از تمامی خبرنگاران، تحلیل گران و فعالین سیاسی و اجتماعی نیز طلب یاری می...


به کوشش جمعی از فعالان جنبش سبز، سایت اینترنتی بانک اطلاعات جنبش سبز مدتی است راه اندازی شده است و خبرهای مربوط به شهدای سبز را منتشر می کند.

به گزارش جرس، این سایت که تحت عنوان «سرخ سبز» و توسط سبزهای گمنامی از ایران، اروپا و آمریکا راه اندازی و اطلاعات شهدای جنبش سبز را گردآوری کرده، در بخشی از یادداشت اعلام حضورش آورده است:

“اینجا ایران است سی سال و اندی پس از حکومتی که به دلیل نداشته های مورد اعتراض مردم آن زمان، سرنگون شد و اینجا هنوز همان ایران است انگار. یک سال و اندی پیش پس از انتخابات مخدوش دهمین دوره ریاست جمهوری، جمع زیادی که هنوز آمار روشنی هم در اختیار نیست، در آن کشته شدند. نه در اثر سانحه رانندگی، حوادث طبیعی، دعوا و نزاع های خیابانی، قومی و قبیله ای و نه حتی در اثر وقوع جنگی تحمیلی. از قرار درست در روزهایی که عده ای دقیقا به نظرات رسمی حکومتی اعتراض داشتند و به آمار و ارقام و نظرات اعلام شده توسط آنها درباره ی انتخابات ریاست جمهوری دهم اعتمادی نداشتند و برای این بی اعتمادی دلایلی نیز داشتند، در خیابان ها و کوچه های شهر با گلوله و چاقو و باتوم و خودروی نیروی انتظامی و یا در زندان بر اثر شکنجه به قتل رسیدند. جسد ها تحویل داده نمی شدند و پس از آن هم اجازه هیچگونه مراسمی به خانواده ها داده نمی شد. جنازه ها گاهی شبانه دفن می شد، گاهی به نشان و دسته جمعی در بهشت زهرا و گاهی بعد از چندین ماه جنازه را تحویل خانواده های می دادند. خانواده های کشته شدگان تهدید و ارعاب شدند و می شوند به سکوت. عده ای سکوت کردند و عده ای دیگر نه. وعده ای هم پس از سکوت مجبور به پس گرفتن مصاحبه شدند و هنوز هم این فشارها کمر بسیاری از خانواده ها را به راستی شکسته است. آنچه روشن است عده ای جان دادند و آنانکه باید پاسخگو باشند نیستند و نه قاتلی و نه آمری دستگیر شده اند و عده ای دیگر به بهانه های دیگر دستگیر شدند و می شوند و از قرار دستگیرشدگان هم از جنس همان معترضین کشته شده هستند و قاتلینی که تازه توسط بسیاری از خانواده ها شناسایی هم شده اند کماکان در آزادی به سر می برند و اصرار خانواده ها برای دستگیری و محاکمه سعید مرتضوی و فرمانده نیروی انتظامی کماکان بی پاسخ است. هیچکس پاسخگو نیست!”

سایت سرخ سبز شامل بانک اطلاعاتی شهدای سبز و آخرین خبرها، مصاحبه ها و عکس و فیلم از آن ها و دارای امکاناتی جهت اعلام سالگرد ها و زادروز های شهدای جنبش سبز می باشد.

در این سایت اطلاعات بیش از ۱۵۰ شهید سبز گردآوری شده است و در بخشی از یادداشت آغاز به کار سایت آمده است:

“سرخ سبز، تمامی سبزها را فرامی خواند به همراهی، اطلاع رسانی و تکمیل خبر و اطلاعات کشته شدگان انتخابات سال ۱۳۸۸. در این راه از تمامی خبرنگاران، تحلیل گران و فعالین سیاسی و اجتماعی نیز طلب یاری می کنیم.”

بر اساس اعلام گردآورندگان سایت، در حال حاضر و همچنان اطلاعات مربوط به شهدای جنبش در این سایت در حال تکمیل و به روزرسانی می باشد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

14 پاسخ به “اعلام موجودیت سایت بانک اطلاعاتی شهدای جنبش سبز”

 1. ناشناس گفت:

  نشانی اینترنتی هم دارد؟

 2. آرتمیس گفت:

  نشانس اینترنتی بانک اطلاعاتی شهدای سبز ” http://www.sorkhesabz.com

 3. ناشناس گفت:

  دست دوستان درد نکنه با راه اندازی این سایت. امیدوارم هر چه زودتر سایتی هم راه اندازی بشه در رابطه با اسیران سبزمون نه تنها در تهران بلکه در سراسر کشور. خیلی از دوستان در بند هستند در شهرستان ها که هیچ اطلاع رسانی در موردشون صورت نمی گیره. راه اندازی چنین سایتی و جمع شدن اسامی و اطلاعات کمک میکنه که بهتر بشه در باره اون ها اطلاع رسانی کرد.

 4. ناشناس گفت:

  ممنون آرتميس

 5. کرد سبز گفت:

  لطفا اسم شهدای کردستان راهم وارد کنید.مثلا فرزادکمانگر

 6. امیدیه گفت:

  باتشکرفراوان از دوستان سبز
  پس سایت زندانیان سیاسی وعقیدتی سبز چی میشه؟

 7. شبنم گفت:

  آگاهی تا رهایی

 8. سید. گفت:

  اخراجی های 3 تحریم میشود.

 9. مانی افشار گفت:

  به جای اینکه اخراجی 3 رو تحریم کنید، به اطلاع رسانی جنبش سبز بپردازید. دوست عزیز اخراجی 3 تحریم شود و یا دیدن فیلم جدایی نادر از سیمین، ببخشید پولش تو جیب من و تو میره!!! ببخشید مُسّکِن درد من و تو هستش! یا اینکه پیروزی برای جنبش سبز محسوب می شود؟!! نه دوست عزیز. نباید ذهن خودمون رو مشغول چنین بازی بکنیم. اینا همه بازی هستش که می خواهند مردم را سرگرم کنند. تا حالا باید متوجه شده باشید.
  اطلاع رسانی در سطح جامعه رو فراموش نکنید.

 10. ناشناس گفت:

  متاسفانه دیگه خاموش شدید. دیگه هیچ حرف تازه ای برای گفتن ندارید. کجا ست آقای موسوی شما . چرا چیزی نمی گید.

 11. ترانه سبز گفت:

  من به سایت سر زدم. دو سه تا نام در بین 150 اسم تکرار شده. بعضی ها هم تاریخ شهادتشان روز قبل از عاشورا ثبت شده به نظر صحیح نیست. از مسوولین آن سایت میخواهم اصلاح فرمایند لطفا.
  برای پرینت گرفتن و پخش کردن هم اطلاعات آن کافی نیست. به خاطر دارم فهرستی که کمیته آسیب دیدگان بعد از انتخابات تهیه کرده بود اطلاعات دقیقتری داشت.

 12. رهایی گفت:

  از این سایت می خواهم لیست به روز زندانیان در هر شهر را هم اضافه کند حتی با خاطرات انها در زندان
  بعد ازادی از زندان

 13. آشنا گفت:

  ممنون از این حرکت کوبنده تا کور شود هرآنکه نتواند دید

 14. ناشناس گفت:

  عالی است و اگر سایتی هم باشد که نام زندانیان و باز داشتی ها را روزانه ثبت نماید کمک بزرگی به جنبش و حقوق بشر شده است در ازنا لرستان تاکنون از ابتدای جنبش توسط سپاه ازنا حدود 30 نفر دستگیر شده اند .