سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پیام جمعی از زندانیان سیاسی اوین: هرگز بخاطر دیدن بهار با زندانبان معامله نمی کنیم...
» بهار ما با پايمردي و مقاومت بر سر آرمانها ساخته می شود، نه با چرخش زمین

پیام جمعی از زندانیان سیاسی اوین: هرگز بخاطر دیدن بهار با زندانبان معامله نمی کنیم

چکیده :جمعی از زندانیان سیاسی بند 350 اوین، هم زمان با آغاز سال نو، با انتشار بیانیه ای خطاب به ملت ایران تاکید کرده اند که « برای ما نوروز با چرخش زمين نمي‌آید و نمی رود که بهار ما با پايمردي و مقاومت بر سر آرمانها و عهدی که با شما بسته ایم ساخته می شود. روز نوي همه ما با آزادی و سربلندی ایران و مردمش ساخته می شود.روز نوی ما وقتی ساخته می شود که کسی به خاطر عقایدش راهی زندان نشود و هیچ قلمی به خاطر نقد قدرت شکسته...


کلمه:جمعی از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین، هم زمان با آغاز سال نو، با انتشار بیانیه ای خطاب به ملت ایران تاکید کرده اند که « برای ما نوروز با چرخش زمين نمي‌آید و نمی رود که بهار ما با پايمردي و مقاومت بر سر آرمانها و عهدی که با شما بسته ایم ساخته می شود. روز نوي همه ما با آزادی و سربلندی ایران و مردمش ساخته می شود.روز نوی ما وقتی ساخته می شود که کسی به خاطر عقایدش راهی زندان نشود و هیچ قلمی به خاطر نقد قدرت شکسته نشود.»آنها در این بیانیه همچنین ضمن تقدیر از مقاومت و ایستادگی رهبران جنبش سبز میرحسین موسوی و مهدی کروبی و همسران آنها، خواستار رفع هرچه سریع تر حصر خانگی آنها شده اند.

متن کامل این بیانیه که توسط یاران گمنام جنبش سبز در زندان اوین در اختیار کلمه قرار گرفته، به این شرح است:

مردم آزادی خواه ایران

بار دیگر بهار از راه رسید و ما همچنان در زندان هستیم، اما هوای بهار ما را با خودش به شهرها و روستاها می برد، به خیابان ها، کوچه ها، کوهها، دشت ها و مزارعی که مدتهاست قدم بر آن نگذاشته ایم.ما دلمان برای همه جاده های سبز کشورمان تنگ شده است، همچنان که شوق دیدار دوباره کویر و بیابان های وطن هر روز در ما بیشتر می شود.

این دومین سالی است که بسیاری از ما به جرم آزادی خواهی و حق جویی در کنار هفت سین خانه های خود ننشسته ایم و از خانواده های خود دورهستیم. اگر این دومین نوروزی است که ما زندانیان سبز حوادث پس از انتخابات تحویل سال را در زندان جشن می گیریم تعدای از زندانیان سیاسی همچون برخی از فعالان کارگری، زنان، روزنامه نگاران و دانشجویان سالهاست که بدون یک روز مرخصی آمد و شد چندین و چند بهار را تنها از پس میله های آهنین زندان و سقف های بلند و سیاه آن شاهد بوده اند.

اما برای ما نوروز با چرخش زمين نمي‌آید و نمی رود که بهار ما با پايمردي و مقاومت بر سر آرمانها و عهدی که با شما بسته ایم ساخته می شود. روز نوي همه ما با آزادی و سربلندی ایران و مردمش ساخته می شود.روز نوی ما وقتی ساخته می شود که کسی به خاطر عقایدش راهی زندان نشود و هیچ قلمی به خاطر نقد قدرت شکسته نشود.نوروز ما وقتی ساخته می شود که رای مردم به هیچ انگاشته نشود و تنها انتخابات آزاد سرنوشت مردم را رقم بزند.روز نوی ما زمانی رقم می خورد که همه زندانیان سیاسی و عقیدتی آزاد بشوند، انتخابات آزاد در کشور برگزار بشود، رسانه ها از سانسور رها بشوند و همه شهروندان از حق قانونی برگزاری تجمع برخوردار بشوند و به حقوق قانونی و شهروندی شان احترام گذاشته شود.

ما جمعی از زندانیان سیاسی بند 350 که اغلب بعد از حوادث انتخابات پرمناقشه دهم به زندان افتاده ایم، اکنون ضمن تبریک آغاز سال 1390 و گرامیداشت نوروز باستانی، بار دیگر بر پای بندی خود به آرمانهای آزادیخواهانه و دمکراسی طلبانه خود تاکید می کنیم و به شما اطمینان خاطر می دهیم که هرگز به خاطر دیدن بهار طبیعت در خارج از فضای زندان بهار واقعی شما مردم را با زندانبابان معامله نکنیم و به دیکتاتور کمترین باجی ندهیم.

ما همچنین در آغاز سال 1390، ضمن تقدیر از مقاومت و ایستادگی رهبران جنبش سبز میرحسین موسوی و مهدی کروبی و همسران آنها، عالی ترین مقامات حکومت ایران را مسوول سلامت و امنیت آنها می دانیم و فراموش نکرده ایم که بیش از این رییس قوه قضاییه بارها اعلام کرده بود که برخورد با سران جنبش اعتراضی تنها با دستور رهبری نظام صورت خواهد گرفت.پس مسوولیت حصر خانگی رهبران جنبش سبز را متوجه کسانی می دانیم که رییس قوه قضاییه پیش از این به آنها اشاره کرده بود.ما خواهان رفع هر چه سریع تر حصر همراهان مقاوم، شجاع و صبور جنبش سبز، میرحسین موسوی، مهدی کروبی، زهرا رهنورد و فاطمه کروبی هستیم

جمعی از زندانیان سیاسی بند 350Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

26 پاسخ به “پیام جمعی از زندانیان سیاسی اوین: هرگز بخاطر دیدن بهار با زندانبان معامله نمی کنیم”

 1. raha گفت:

  جانم فدای شما بزرگان سرزمین ما ایران

 2. ایرانی گفت:

  درودبرهمچنین دلاور مردان وزنانی ازاینکه یک ایرانی هستم به خودمیبالم به امید ازادی ایران وهمه مردم شریف ونجیب ایران
  سال نو مبارک

 3. ناشناس گفت:

  dorood bar shoma ghahramanan .ya hosein mirhosein

 4. امين گفت:

  خيلي وقت بود دلم براي اين نوشته ها و نويسندكان آن تنك شده بود. باز هم از اين بيانيه ها بدهيد خدا حافظ همه شما. اللهم فك كل اسير.

 5. در شهر خود غریب گفت:

  شما آزادید و ما زندانی وقتی در شهر میگردی و ناله های فقر را از هر کوی و برزن میشنوی میفهمی که شما آزادید که نمیبینید و ما به حکم این حضور شکنجه میشویم
  سال نو مبارک

 6. ناشناس گفت:

  درود بر پایمردیتان

 7. ناشناس گفت:

  با عرض سلام و تبریک سال نو … من الان در میدنه النبی هستم … حسابی جاتون رو خالی کردم و برای میر حسین عزیز و شیخ و برای همه زندانیان سیاسی و مادران عزادار دعا کردم …. به امید فردای سبز …

 8. ن گفت:

  درود وسپاس بردليرمردان

 9. علی اکبر ابراهیمی گفت:

  که نقش جور و نشان ستم نخواهد ماند

 10. حسن الهیاری گفت:

  درود بر شما دلیران و آزادمردانی که تحمل در آن شرائط سخت را به ننگ تن به لذت دادن و مشروعیت بخشی به ظالم ترجیح دادید خدا شما را موفق وموید بدارد واسباب استخلاص شم ارا هر چه زودتر فراهم اورد که واقعا شرائط سختی است.

 11. ناشناس گفت:

  زندانی سیاسی آزاد باید گردد

 12. ناشناس گفت:

  dorood bar hame azadegan

 13. ناشناس گفت:

  بسیار مهم: تمام کاربران اینترنتی در ایران بهتر است هرچه زودتر مرورگرهای خود را بروز کنند. براساس گزارشات منتشر شده احتمال این میرود که دولت ایران با دزدیدن کلیدهای رمز یک شرکت امنیت وب قادر به بازکردن ایمیلهای گوگل و یاهو شده باشد. نسخه بروز شده مرورگرهای فایرفاکس، کروم و اینترنت اکسپلورر این مشکل امنیتی را رفع کرده اند. لازم است که کاربران اینترنتی سریعا مرورگر خود را بروز کنند. رمز حسابهای ایمیل و اسکایپ خود را نیز عوض کنید.

 14. nashenas گفت:

  . salam o dorood bar sharafetan

 15. ناشناس گفت:

  ماهی که هم از اول با بحر بیارامد
  درجوی نیاساید حوضش نشود ماوا

  سال نویتان هزار جام

  درباز شود ولله دربان بزند قهقه
  ای عید بیفکن خوان داد از رمضان بستان

 16. Rezvan گفت:

  خدا نگهدار و حافظ همه شما عزيزان باشد. اللهم فك كل اسير

 17. زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین، گفت:

  بهار واقعی شما مردم را با زندانبانان معامله نمی‌کنیم
  جمعی از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین، همزمان با آغاز سال نو، با انتشار بیانیه‌ای بر پایمردی و مقاومت بر سر آرمانها و عهدی که با مردم ایران بسته‌اند، تاکید کردند.

  در این بیانیه آمده است: …برای ما نوروز با چرخش زمین نمی‌آید و نمی‌رود بلکه بهار ما با پایمردی و مقاومت بر سر آرمانها و عهدی که با شما بسته‌ایم ساخته می‌شود. روز نوی همه ما با آزادی و سربلندی ایران و مردمش ساخته می‌شود. روز نوی ما وقتی ساخته می‌شود که کسی به‌خاطر عقایدش راهی زندان نشود و هیچ قلمی به‌خاطر نقد قدرت شکسته نشود. نوروز ما وقتی ساخته می‌شود که رأی مردم به هیچ انگاشته نشود و تنها انتخابات آزاد سرنوشت مردم را رقم بزند. روز نوی ما زمانی رقم می‌خورد که همه زندانیان سیاسی و عقیدتی آزاد بشوند، انتخابات آزاد در کشور برگزار بشود، رسانه‌ها از سانسور رها بشوند و همه شهروندان از حق قانونی برگزاری تجمع برخوردار بشوند و به حقوق قانونی و شهروندیشان احترام گذاشته شود.

  ما جمعی از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ که اغلب بعد از حوادث انتخابات پرمناقشه دهم به زندان افتاده‌ایم، اکنون ضمن تبریک آغاز سال ۱۳۹۰ و گرامیداشت نوروز باستانی، بار دیگر بر پایبندی خود به آرمانهای آزادیخواهانه و دموکراسی‌طلبانه خود تاکید می‌کنیم و به شما اطمینان خاطر می‌دهیم که هرگز به‌خاطر دیدن بهار طبیعت در خارج از فضای زندان بهار واقعی شما مردم را با زندانبابان معامله نکنیم و به دیکتاتور کمترین باجی ندهیم.

 18. احسان گفت:

  به شما دلیر مردان و زنان میبالیم…

 19. ناشناس گفت:

  دوستون دارم وبه وجودتون افتخار میکنم

 20. زهرا گفت:

  ماايرانيان لياقت شما وامثال شما رو نداريم.
  به اميدازادي
  ياحسين ميرحسين

 21. احسان -مشهد گفت:

  درود بر شما دلاوران

 22. ناشناس گفت:

  سلام ودرودبرشماعزیزان ماهم درکنارشماوخانوادهایتان هستیم این عیدبدون شماصفاندارد

 23. آشناس گفت:

  اینا که انقده دلاورن
  چرا یکیشون پیدا نمیشه بیاد بشون بگه اعتراف میکنیم توی تلویزیون!
  بعد وسط برنامه زنده تلویزیون حقایقو بگن…

 24. ناشناس گفت:

  عزیز دل برادر این برنامه ها چند بار ضبط و ادیت میشه تا به تلویزیون برای پخش ارسال شود.

 25. محرم گفت:

  استوار و بیشماریم

 26. elnaz گفت:

  ما تمام شما در همه ي ايام زندگي افتخار مي كنيم اميدزارم حقايقو افشا كنيد از وضعيت خودتون در زندان