سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » یاد شهدای جنبش سبز در حافظیه شیراز و نماد سبز سفره‌های هفت سین...

یاد شهدای جنبش سبز در حافظیه شیراز و نماد سبز سفره‌های هفت سین

چکیده :لحظات تحویل سال نو در حافظیه شیراز همراه شده بود با شعارهای مردم در تجلیل از شهدا و یاد اسرای جنبش سبز. و نمادهای سفره های هفت سین نیز زنده نگه داشت نام شهدای جنبش سبز را در لحظات آغاز بهار در جمع خانوادهای ایرانی....


سایت تحول سبز در گزارشی به شعارهای ضد دیکتاتوری مردم در لحظه تحویل سال نو در حافظیه شیراز، و نیز سفره های هفت سین خانواده های شهدا و زندانیان سبز اشاره کرد و نوشت:

لحظات تحویل سال نو در حافظیه شیراز همراه شده بود با شعارهای مردم در تجلیل از شهدا و یاد اسرای جنبش سبز. و نمادهای سفره های هفت سین نیز زنده نگه داشت نام شهدای جنبش سبز را در لحظات آغاز بهار در جمع خانوادهای ایرانی.

ایرانیان در حالی به استقبال بهار و نوروز ۱۳۹۰ رفتند که جای بسیاری از هم اندیشان خود را در کنار سفره های هفت سین شان خالی می دیدند. وسعی بر آن داشتند تا با حرکت های نمادین خاطره سبز آنها را در این ایام زندهنگه دارند.

به مردم شیراز می توان اشاره کرد و اینکه آنها همچون سال های گذشته با گردهم آمدن در حافظیه شیراز به استقبال بهار رفته و با حضور پرشور در آرامگاه حافظ لحظات تحویل سال نو را جلوه ای دیگر بخشیده بودند.

مردم شیراز که همه ساله در لحظه تحویل سال نو به حافظیه می روند امسال نیز با حضور سبزشان یاد و نام تمام شهدا و زندانیان جنبش سبز را گرامی داشتند و با تجمع خود و سر دادن شعارهایی همچون برادر شهیدم عید تو هم مبارک و زمزمه سرود یار دبستانی یاد شهدای جنبش سبز را گرامی داشتند. و بهار و سال نو را با دعا برای آزادی تمام زندانیان سیاسی آغاز نمودند.

سال گذشته نیز مردم شیراز در حافظیه در لحظه تحویل سال هم نوا باهم در حمایت از جنبش سبز شعارهایی را سر داده بودند.

گفتنی ست، بسیاری از خانواده ای شهدای جنبش سبز در لحظه تحویل سال نو بر سر مزار عزیزان شان بودند و عده ای از خانواده زندانیان سیاسی هم در پشت درب های زندان در انتظار آزادی عزیزان شان در آغاز بهار به انتظار نشسته بودند.

سفره های هفت سین ایرانیان نیز در نوروز و در این بهار جلوه و رنگ و بوی دیگری داشت به گواه تصاویر ارسالی به وبساست های سبز ایرانیان و حامیان جنبش سبز در سراسر جهان با مزین کردن سفره های هفت سین شان به تصاویر رهبران دربند و شهدا و زندانیان سیاسی زنده نگه داشتند نام و یاد همه آنها را در لحظات تحویل سال نو و با خاطره سبز آنها به استقبال بهار رفتند.

سفره های هفت سین حامیان جنبش سبز در این نوروز نماد اتحاد همه ایرانیان سبز اندیش شده بود.

و تمامی ایرانیان با این حرکت نمادین و تزیین سفره هایی هفت سین شان با نمادهای سبز یکپارچه به استقبال سالی رفتند که آن را سال آگاهی تا رهایی نامیده اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

16 پاسخ به “یاد شهدای جنبش سبز در حافظیه شیراز و نماد سبز سفره‌های هفت سین”

 1. محمد گفت:

  بنازم شیراز خودمون

 2. برنا گفت:

  اینگونه تجمعات خودجوش و اعلام نشده بهترین و کم هزینه ترین نوع تظاهرات است که اگر فیلمها و اطلاعات مربوط به آن بخوبی پخش شود بعد از مدتی در تمام کشور رایج شده و حکومت را در شرایط بدی قرار خواهد داد چون هیچ راه سرکوبی ندارد

 3. سرو گفت:

  بهار شيراز امسال بهاري آگاهانه براي نيل به رهايي بود.

 4. ناشناس گفت:

  شیراز همهیشه نشون داده که اماده هست .زنده باد شیراز سبز

 5. سبز گفت:

  مابیشماریم

 6. v گفت:

  video ro ham bezarid
  ya hossein mirhossein
  ya mahdi sheykh mahdi

 7. احمد گفت:

  جای بسیاری را خالی می بینند!
  بسیار خوب…
  وقتی بسیاری نیستند، می مونه اندکی!
  اندک هم که هیچ غلطی نمی تونه بکنه!
  چرا؟
  چون بسیار بود نتونست، اندکم نمی تونه…
  پس جمش کنید بابا خودتونو مسخره کردید!
  نظام بادی نیست که به تغلای چارتا منافق کله پا بشه…
  همین

 8. مهدي گفت:

  خوشا شيراز و وضع بي مثالش

 9. ناشناس گفت:

  آقا شیراز غوغایی بود شب سال تحویل.حدود 10 هزار نفر در حافظیه ، یکصدا شعار مرگ بر دیکتاتور و بقیه شعارهای جنبش رو میدادند. مردم مختلف هم از شهرهای دیگه اومده بودن که همگی فیلم میگرفتن. عالیییییییییییییییییییی بود.

 10. علی گفت:

  من دیروز به سمت شیراز میرفتم درحاشیه جاده بنر هایی که نماد ایرانی و یا پیامهای خوش آمد گویی مسافران به مهد تمدن ایران زمین بود را بسیجیها پاره پاره کرده بودند و فقط بنر های مذهبی را سالم نگه داشته بودند واقعا افسوس خوردم که اینها در طول این مسیر طولانی تحت حمایت چه کسانی این کار زمان بر را انجام داده اند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 11. ابی گفت:

  بنازم شیراز

 12. mehran گفت:

  yadet nare shoma baraye vorod be in site az filtershekan estefade kardin

 13. بی شماران گفت:

  ایول شیراز

 14. میلاد گفت:

  آفرین به شیرازیها که نشان دادند پیش قراول جنبش در سال جدید هستند. شک ندارم که ما پیروزیم.

 15. ما! گفت:

  در پاسخ به احمدآقا:
  حالا که بحث “اندک” را وسط کشیدید، “اندکی” فکر کنید!
  یادتون باشه که یاران امام حسین(ع) هم “اندک” بودند؛ در برابر یزید و یارانش! و ظاهرا ابن زیاد پیروز نبرد شد و با جشن و سرور و غرور، تمام خاندان و یاران امام حسین را به شهادت رسوند و خودش را پیروز میدان قلمداد کرد!
  “اندکی” به تاریخ نگاه کن! همیشه مظلوم “اندک” بوده و ظالم قدر و توانمند! ولی آخرش چی؟؟!!!……..
  به هر حال….. “اندکی” اون “اندک” مغزتو کار بنداز رفیق!

 16. ناشناس گفت:

  درود بر شیرازی ها که دارن نبض جنبش رو در دست میگیرن. درود بر پایتخت فرهنگ و تمدن ایران