سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » گوگل: چین جی‌میل را مسدود کرده / دولت چین: این اتهام، بی‌اساس است...

گوگل: چین جی‌میل را مسدود کرده / دولت چین: این اتهام، بی‌اساس است

چکیده :گوگل روز دوشنبه اعلام کرد که اشکالاتی که کاربران جی میل، سرویس ایمیل این شرکت، با آن روبرو هستند به خاطر فیلترینگ از سوی دولت چین است. اما یک سخنگوی دولت چین ادعای شرکت گوگل را بی اساس...


در حالی که شرکت گوگل دولت چين را متهم کرده که در دسترسی کاربران به جی ميل اختلال ایجاد کرده است، دولت چین اعلام کرد که ادعای شرکت گوگل مبنی بر ایجاد اختلال در خدمات ایمیل گوگل، توسط دولت چین بی اساس است و جیانگ یو، یک سخنگوی دولت چین، گفت که: “این اتهامات غیرقابل قبول است.”

گوگل روز دوشنبه اعلام کرد که اشکالاتی که کاربران جی میل، سرویس ایمیل این شرکت، با آن روبرو هستند به خاطر فیلترینگ از سوی دولت چین است. کاربران جی میل می گویند که این اختلالات با یک کمپین اینترنتی همزمان شده است که از مردم می خواهد مانند مردم کشورهای خاورمیانه دست به تظاهرات بزنند.

گوگل می گوید که هیچ اشکال فنی در خدمات این شرکت به وجود نیامده است و این اختلالات را به ” محدودیت هایی از طرف دولت چین ” نسبت داده که ” با دقت طوری طراحی شده است که اشکال فنی گوگل به نظر برسد.”

دو هفته پيش نيز گوگل در بيانيه ای اعلام کرد که « يک مجموعه حملات سايبری هدفمند و با انگيزه های سياسی برخی از کاربران اين شرکت را در چين هدف گرفته است. به نظر می رسد که فعالان سياسی و مدنی هدف اصلی اين حملات بوده اند.»

روزنامه انگليسی ديلی تلگراف هم گزارش داد که طی هفته های اخير دسترسی کاربران به جی ميل در داخل چين با دشواری هايی همراه شد و تعدادی از خبرنگاران خارجی ساکن اين کشور می گويند که صفحه اشتراک و پست الکترونيکی آنها هک شده است.

بروز اين مشکلات در هفته های اخير با ساير اقدامات گسترده دولت چين برای کنترل شبکه اينترنت همزمان با وقوع انقلابات و اعتراض های سياسی در خاورميانه همراه بوده است. هفته ها پيش همزمان با گسترش تحولات سياسی اخير در خاورميانه، برخی از طريق شبکه اينترنت در چين مردم را به اعتراض عليه حکومت دعوت می کردند.

سال گذشته گوگل اعلام کرد سرویس ایمیل این شرکت از سوی سازمان هایی در چین مورد حمله اینترنتی قرار گرفته است. به گفته گوگل هدف این حملات هک کردن حساب ایمیل کابرانی چینی مدافع حقوف بشر بوده است. اعلام خبر این حملات اینترنتی باعث بروز اختلاف بین دولت چین و آمریکا شد و در نتیجه آن گوگل حضور خود را در بازار چین محدود کرد.

چین همیشه دست داشتن این دولت در این حملات اینترنتی را تکذیب کرده و همواره در گذشته اتهامات در این باره را “بی اساس” خوانده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “گوگل: چین جی‌میل را مسدود کرده / دولت چین: این اتهام، بی‌اساس است”

 1. سبزین تن گفت:

  اینا چیه؟
  یادمه پارسال توی ایران سایت google.com کلا فیلتر شد.

 2. ناشناس گفت:

  کاملا درسته
  من پکن هستم و 4-5 روزه که جی میل مشکل پیدا کرده.

 3. موسوی دوست دارم گفت:

  الان جی میل واسه من هم فیلتره/صفجه gmail.com رو باز می کنه ولی وقتی یوزر و پسورد و وارد می کنی به صفحه ی فیلترینگ برده می شی

 4. ناشناس گفت:

  این احمقای کشور ما هم زدند قسمت ویدیو گوگل را فیلتر کردند تف به شرفشون