سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نماینده قزوین: مسئولان به جای کارگران، به فکر خودشان هستند / برخی کارگران یک سال حق...

نماینده قزوین: مسئولان به جای کارگران، به فکر خودشان هستند / برخی کارگران یک سال حقوق طلبکارند

چکیده :وضعیت کارگران بسیاری از واحدهای صنعتی در استان قزوین، وضعیت مطلوبی نیست، آن هم در شب عید که همه خانواده ها در تدارک برگزاری مراسم تحویل سال و مجبور به خریدهای شب عید هستند، این کارگران نزدیک به یک سال و حتی در مواردی بیش از یک سال است که حقوق دریافت نکرده...


برخی از مسئولان به فکر خودشان هستند و به فکر چاره ای برای حل مشکلات کارگران نیستند. من معتقدم مسئولان و تصمیم گیرندگان در جریان این مشکلات هستند و تا حدودی عمداً اقدامی نمی کنند.

به گزارش تابناک، امیر طاهرخانی، ضمن بیان مطلب فوق، ضمن اینکه مهمترین عامل این مشکلات را سوء مدیریت خواند، افزود: حمایت جریانات مشکوک هم به پیچیده شدن معضل کمک کرده که امیدواریم به خودشان بیایند. بخش دیگری از مشکلات هم به کمبود مواد اولیه بر می گردد که باعث شده چرخ کارخانه های استان متوقف شود.

نماینده مجلس ششم در ادامه گفت: وضعیت کارگران بسیاری از واحدهای صنعتی در استان قزوین، وضعیت مطلوبی نیست، آن هم در شب عید که همه خانواده ها در تدارک برگزاری مراسم تحویل سال و مجبور به خریدهای شب عید هستند، این کارگران نزدیک به یک سال و حتی در مواردی بیش از یک سال است که حقوق دریافت نکرده اند.

وی افزود: وقتی انسان فکر می کند که این افراد چگونه باید شب عید خود را بگذرانند، برایش قابل تحمل نیست. از این جهت سعی کردیم تا نظر مسئولین را به این امر جلب کنیم تا چاره ای بیندیشند تا در مقطع فعلی مشکل آنها لااقل حل شود.

این نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات مسوولان اجرایی استان گفت: خود آقایان متولی امر کمتر از ۱۰ کارخانه را می شمارند اما آمار واقعی بیشتر از اینهاست. بسیاری از کارخانه ها هستند که واگذار شده اند و تکلیف کارگرانشان معلوم نیست.

صاحبان این کارخانه از وام استفاده کرده اند اما وضعیت کارگرانشان تغییری نکرده است. برخی از کارخانه ها هم با بحران روبه رو هستند.

خانه کارگر این رقم را حدود ۵۰ کارخانه اعلام کرده است. حالا اگر یک کارخانه هم با چنین وضعیتی روبه رو باشد، باز هم برای رفع مشکل کارگران باید تلاش شود.

طاهرخانی با بیان اینکه سال هاست که کارگران استان با این قبیل مشکلات درگیرند و هنوز چنین مشکلی وجود دارد، افزود: من از وزیر محترم صنایع می پرسم که آیا شما با چنین مشکلی در شب عید روبه رو شده اید؟ آیا مسئولان می توانند این وضعیت را تصور کنند؟ چرا اقدامی برای حل این معضل صورت نمی گیرد؟Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “نماینده قزوین: مسئولان به جای کارگران، به فکر خودشان هستند / برخی کارگران یک سال حقوق طلبکارند”

 1. سردار میر حسین گفت:

  دورد بر نماینده قزوین آقای علیخانی و طاهرخانی که به فکر مر دم هستند

 2. ایرانی گفت:

  مردم برای مسئولان نظام بیشتر شبیه یک کلمه شده اند تا واقعیت.من با همه وجودم این روزها نوشته های جورج ارول را باور دارم از مزرعه حیوانات گرفته تا 1984 و….
  این روزها همه چیز برای مردم ممنوع است برای اقایان الهی.

 3. ناشناس گفت:

  ‫خدا پدرت را بیامرزد، ملتی سی سال حقوق از حکومت طلبکارند، یکسال که چیزی نیست!