سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سفارت ایران در بحرین، ادعای یک روزنامه بحرینی را به شدت تکذیب کرد...

سفارت ایران در بحرین، ادعای یک روزنامه بحرینی را به شدت تکذیب کرد

چکیده :سفارت این کشور در منامه، پایتخت بحرین، در بیانیه ای گزارش های اخیر منابع عربی را که گفته بودند یکی از کارمندان این سفارتخانه هنگام اقدام در خارج کردن اسلحه و تجهیزات از بیمارستان سلمانیه در منامه، بازداشت شده را تکذیب کرده...


یک روز پس از آنکه منابع عربی اعلام کردند کاردار سفارت ایران در بحرین، در حال تحویل یک دستگاه اطلاعاتی به عوامل خود، بازداشت شده و وی نقش جدی در نقل و انتقال سلاح برای مخالفین حکومت آن کشور داشته، سفارت ایران در بحرین، دست داشتن یکی از کارمندان این سفارتخانه در نقل و انتقال اسلحه را تکذیب کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت جمهوری اسلامی، سفارت این کشور در منامه، پایتخت بحرین، در بیانیه ای گزارش های اخیر منابع عربی را که گفته بودند یکی از کارمندان این سفارتخانه هنگام اقدام در خارج کردن اسلحه و تجهیزات از بیمارستان سلمانیه در منامه، بازداشت شده را تکذیب کرده است.

روزنامه الایام، چاپ منامه، در گزارشی به نقل از نیروهای امنیتی بحرین نوشته بود که این بیمارستان به محلی برای انبار اسلحه هایی تبدیل شده بود که در جعبه های تجهیزات پزشکی به این محل حمل می شد.

این روزنامه افزود کارمند سفارت ایران علاوه بر اسلحه، در صدد خارج ساختن تجهیزات ارتباط رادیویی هم بود و افزود که از این تجهیزات برای ارسال گزارش و خبر به “طرف ایرانی” استفاده می شده است.

بحرین پس از اخراج کاردار ایران در این کشور تاکید کرده است که این اقدام به دخالت در امور داخلی بحرین و انجام ماموریت های اطلاعاتی در پوشش دیپلماتیک پایان داده است.

همزمان سامانۀ «شیعه آنلاین» گزارش داده است که گروه زیادی از ایرانیان، از کشور بحرین اخراج شده و به ایران یا کشورهای دیگر رفته اند.

بر اساس گزارش سایت رسمی دولت ایران، سفارت جمهوری اسلامی روز سه شنبه در اطلاعیه خود این گزارش را بی پایه و اساس خوانده و افزوده است که متن تکذیبیه ای در این زمینه برای روزنامه الایام و سایر روزنامه های بحرینی ارسال شد اما هیچیک از این روزنامه ها، این متن را منتشر نکرد.

پایگاه اطلاع رسانی دولت جمهوری اسلامی می افزاید که سایت تلویزیون العربیه هم در خبر مربوط به اخراج یک دیپلمات ایرانی از بحرین، در صدد بزرگنمایی این واقعه برآمده و با معرفی کارمند اخراج شده به عنوان کاردار سفارت، خبر چاپ شده در روزنامه الایام را هم تکرار کرده است.

رویدادهای اخیر در بحرین باعث تیرگی روابط این کشور و ایران شده و فراخوانی سفیران دو کشور از پایتخت های یکدیگر را به دنبال داشته است.

در حالی که خبرگزاری های دنیا هر روز از درگیری های معترضان در بحرین با ارتش را مخابره می کنند و منابع خبری رسمی گزارش از سرکوب مردم معترض را ارائه می دهند، پادشاه بحرین بدون نام بردن از کشوری، گفته است که این کشور یک توطئه خارجی را ” که به مدت بیست تا سی سال علیه بحرین بکارگرفته شده” خنثی کرده است.

به گزارش العربیه، شیخ حمد بن عیسی در دیدار با فرماندهان نیروی “سپرجزیره ” که ادعا شده برای “همکاری در برقراری امنیت وارد بحرین شده اند” تاکید کرد : وجود نیروهای سپر جزیره برای شرکت در نظم داخلی نیست بلکه این نیروها بر اساس دفاع از منافع عمومی کشورهای عضو شورای همکاری تشکیل شده است.”Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.