سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » انتقاد دو تشکل کارگری از تصمیم شورای کار در مورد حداقل دستمزد سال ۹۰...

انتقاد دو تشکل کارگری از تصمیم شورای کار در مورد حداقل دستمزد سال ۹۰

چکیده :دو تشکل کارگری از تصمیم شورای عالی کار در افزایش ۲۷ هزار تومانی حداقل دستمزد ماهانه هفت میلیون و ۵۰۰ هزار کارگر برای سال آینده انتقاد کردند. شورای عالی کار هفته گذشته بر اساس نرخ تورم اعلام شده توسط بانک مرکزی، سطح حداقل دستمزد ماهانه کارگران برای سال ۹۰ را ۲۷ هزار تومان افزایش داد....


دو تشکل کارگری از تصمیم شورای عالی کار در افزایش ۲۷ هزار تومانی حداقل دستمزد ماهانه هفت میلیون و ۵۰۰ هزار کارگر برای سال آینده انتقاد کردند.

شورای عالی کار هفته گذشته بر اساس نرخ تورم اعلام شده توسط بانک مرکزی، سطح حداقل دستمزد ماهانه کارگران برای سال ۹۰ را ۲۷ هزار تومان افزایش داد.

در واکنش به این موضوع سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با انتشار بیانیه‌ای از افزایش ۳۰ هزار تومانی حداقل دستمزد ماهانه کارگران انتقاد کرده و آن را غیرمنطقی دانسته است.

این تشکل کارگری در بیانیه خود آورده است که تصمیم شورای عالی کار، توجیه کننده تورم و فقر موجود نیست و حداقل دستمزد کارگران باید به گونه‌ای باشد که زندگی یک خانواده چهار نفره را تامین کند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در پایان بیانیه خود خواستار تجدید نظر و رسیدگی مجدد برای افزایش عادلانه حقوق کارگران توسط نمایندگان حاضر در شورای عالی کار شده است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران نیز در بیانیه‌ای با انتقاد شدید از اعضای شورای عالی کار، تصمیم آنان را یک اهانت بزرگ به شعور و حق حیات میلیون‌ها خانواده کارگری دانسته است.

این تشکل کارگری همچنین افزایش ۲۷ هزار تومانی حداقل دستمزد کارگران برای سال آینده را بسیار ناچیز توصیف کرده و افزوده است: «این مقدار افزایش دستمزد جبران افزایش قیمت‌ها و حفظ قدرت خرید کارگران را نخواهد کرد.»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.