سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » فرزندان میرحسین و کروبی: بهار که بیاید نه ظلم می ماند و نه زنجیر...
» پیام نوروزی در آستانه بهار

فرزندان میرحسین و کروبی: بهار که بیاید نه ظلم می ماند و نه زنجیر

چکیده :چه استوار و پرغرور ایستاده‌ای ایران! هرچند خسته و رنجور از تازیانه‌های تاریخ. ای سرزمین امیرکبیر بزرگ با رگهای بریده! خاک ستارخان و باقرخان و دیگر آزادیخواهان نامدار! ایرانِ مصدقی دشنام شنیده و تبعید کشیده و غل و زنجیر برشانه‌های توانایش دیده و خمینی های حبس و تبعید کشیده، ایران جوانان خداجوی جانباخته در جبهه‌ها که مرز‌ها را به جان و خون پاس داشته. سرزمین سرداران وسربداران خونین بال!...


فرزندان میرحسین موسوی و مهدی کروبی در آستانه سال جدید با صدور پیامی خطاب به همراهان، هم‌دردان و یاوران سبز، تاکید کردند که همه ما شکفتن رنگارنگ شکوفه ها را خواهیم دید. رویش ناگزیر جوانه ها که سرزمینمان را سبز خواهد کرد.

آنها همچنین در پیام تبریک نوروزی خود نوشته‌اند: تسلای دلهای دردمند و نگران ما در لحظات تحویل سال، حضور گرم شما در قلبهای ماست. آن حس پرشکوه و غرورانگیزی در چشم و جان پرشرر والدینمان است که همچون همه فرزندان پاکشان در کشور، ایستاده اند. آرزو داشته و دارند آزاده باشند و ایستاده بمیرند. اینک هرچند درهای دیدار و تماس به ناحق به روی آنها بسته شد، اما هزار پنجره نورانی دعای شما و ما به روی آنها گشوده گشت.

فرزندان موسوی و کروبی همچنین در پیام خود، از زندانیان و شهدای جنبش سبز یاد کرده‌اند.

به گزارش کلمه متن کامل پیام نوروزی فرزندان میرحسین و کروبی به شرح زیر است:

به امید، نام و یاد خدا

ما بی‌غمان مست دل از دست داده‌ایم              همراز عشق و همنفس جام باده‌ایم

برما بسی کمان ملامت کشیده‌اند             تا کار خود ز ابروی جانان گشاده‌ایم

ای گل تو دوش داغ صبوحی کشیده‌ای            ما آن شقایقیم که با داغ زاده‌ایم

همراهان، هم دردان، یاوران ما

سال ۱۳۸۹ به پایان رسید، سال صبر و استقامت، سال پشت در ایستادن‌ها و انتظار کشیدن‌ها، سال دلنگرانی برای عزیزی در بند، گم گشته‌ای را جستن و هروله‌ای از درزندانی به در زندانی دیگر کردن.

سالی حماسی بود برای همه ما. سالیکه، روزگارمان نیز، به اشک نشست از سوگ فرزندان و برادران و خواهرانی که خونشان جان سبزمان را سرخ کرد و سنگینی غبار ابهام‌هایمان را تطهیر.

خاطره سال ۸۹ طعم تلخ زمستان طولانی و سرد است که با ایستادگی پدران و مادران و ایستاده جان سپردن همرزمانمان رنگ و بویی دگر گرفت.

هفت سین ما امسال کنار آب و آیینه و قرآن و سبزه و گلی به یاد همه همپیمانان و همرزمان، مزین به عکس والدینمان نیز هست، که چون انبوه یاران خویش، زن و مرد و پیر و جوانی که لحظه‌های بهار شدن این سرما را پشت درهای فراق و می‌له‌های جدایی می‌گذرانند یا به جور قدرت پرستان (فرعون پرستان) خشم آیین، خفته و گلگون کفن در تیره خاک‌های سردند. اما بهار می‌آید و زمین می‌گردد و باران خواهد بارید و ترنم لطیفش زمانه رویش را باور پذیر خواهد کرد. پایان زمستان زندان وبند، دشنام و افترا، اتهام و بازجویی، تهدید و تفتیش و شکستن قلم و زنجیر کردن اندیشه‌ها را بهار مهر و ایمان وعشق و صلح و نور و پاکی، به خاطرات دورسرزمینمان بدل خواهد کرد.

چه استوار و پرغرور ایستاده‌ای ایران! هرچند خسته و رنجور از تازیانه‌های تاریخ.  ای سرزمین امیرکبیر بزرگ با رگهای بریده! خاک ستارخان و باقرخان و دیگر آزادیخواهان نامدار! ایرانِ  مصدقی دشنام شنیده و تبعید کشیده و غل و زنجیر برشانه‌های توانایش دیده و خمینی های حبس و تبعید کشیده، ایران جوانان خداجوی جانباخته در جبهه‌ها که مرز‌ها را به جان و خون پاس داشته. سرزمین سرداران وسربداران خونین بال!

وطن! فراموش کن فریادهای مرگ خواهی و نفرت برای یارانت را در خانه ملتت! پرتاب سنگ و تیر و دشنام نوشتن وگفتن به ساکنین و در و دیوار خانه مردی که تنها جرمش هویدا کردن اسرار فجایع زندان‌ها بود و افتخار بزرگش عزیز داشتن فرزندان شهید چو جان خویشتن. سالهای سال مرامش نواختن نوای دوستی در بلوای اختلاف افکنان و جسم و جانش زخمی شلاق‌های بیرحم ظالمان بود. بانویی شجاع که سالهای سال زخم و عفونت بدنهای مجروحان وجانبازان مظلوم شیمیایی را زینب وار پرستار و همدم دلهای مجروح فرزندان شهید بود. کاش می‌شد فراموش کنی پاسخ دردناک حرمت شکنان بی‌درد را به روزهای بیتابی و شبهای بی‌خوابی مردی را که به عشق ذره ذره وجود تو‌ای وطن خود و جان و روحش را درهزارتوی کوههای سربرکشیده غرب کشور و دشتهای تبدار و زخمی جنوب گم کرده بود و در نگاه سبزش تنها آینده روشن تو ثبت می‌شد. که امین و دلنگران فرهنگ غریب مانده وبه یغما رفته کشور بود ویا زنی را که گویی عهدی داشت با خود که شمع وار بسوزد و فضای دانش و علم را روشن کند و درد همنوع را برجان خویش ببرد و مهر بورزد و مهر را لطیف و پاک ومحکم به دنیای سیاست بپیوندد. از یاد ببر ننگ حبس و حصر و ربودن پدر و مادرانمان را که تنها جرمشان ایستادگی بر خواست مطابق با سرشت آدمی و خلقت الهی، آزادی بود!

برادران خواهران ما

تسلای دلهای دردمند و نگران ما در لحظات تحویل سال حضور گرم شما در قلبهای ماست. آن حس پرشکوه و غرور انگیزی در چشم و جان پرشرر والدینمان است که همچون همه فرزندان پاکشان درکشور، ایستاده‌اند. آرزو داشته و دارند آزاده باشند و ایستاده بمیرند. اینک هرچند درهای دیدار و تماس به ناحق به روی آن‌ها بسته شد اما هزار پنجره نورانی دعا ی شما و ما به روی آن‌ها گشوده گشت. خداوندا شکرت هزارن هزار بار شکرت به آنکه مارا در ایران و در آغوش پر از حق و عدالت و ایمان و صداقت چنین پدران و مادرانی پروراندی.

این سال به پایان می‌رسد همچون تمام سال‌های بدی که رنگ خون داشت اما بهارش سبز بود.

این زمستان جان سخت، اما، یادمان داد چگونه می‌توان با صبری زیبا و ایمانی راسخ و استقامت کنار پدران و مادران، کنار یاران و هموطنان ایستاد. به ما آموخت که گرمای دلهای پرمحبت ازفرسنگ‌ها دور یا نزدیک چه سان امید سبزمان را به فرداهای دور دست روشن آبیاری می‌کند. اندوخته و تجربیاتی که تا پیروزی نهایی همراه‌مان خواهد بود. این سرمای سیاه که می‌رود نه ظلم می‌ماند و نه زنجیر. زمستان که می‌رود کرامت غبار آلوده انسانیمان را از غبار خواهیم زدود. می‌دانیم که در ‌‌نهایت فروردین لطیف خواهد آمد، در این همهمه لطف و شور و سرمستی آوای پرندگان را بیرون از بند می‌له‌ها خواهیم شنید که پرندگان آزادند و در این بزم پرامید همه ما شکفتن رنگارنگ شکوفه‌ها را خواهیم دید. رویش ناگزیر جوانه‌ها که سرزمینمان را سبز خواهد کرد.

خداوندا حال ما را، دوستدارانت و سرزمین پارسایان را همان گونه که خود می‌پسندی بهتر کن که به راستی تو حقی و یاری دهنده تمام حق جویان این سرزمین.

منصور عشقم و ترسم که عاقبت                 این پایداریم، بکشاند به پای دار

منصور وار اگر ببرندم به پای دار             مردانه جان دهم که جهان نیست پایدار

فرزندان موسوی و کروبیDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

140 پاسخ به “فرزندان میرحسین و کروبی: بهار که بیاید نه ظلم می ماند و نه زنجیر”

 1. مریم گفت:

  ان لا اله ال انت سبحانک انی کنت من الظالمین وفنجیناه من الغم فکذالک ننج المومنین ما هر شب وهروز وهر لحظه از خدای بزرگ ازادی عزیزانمان را می خواهیم همانطور که یونس پیامبر از خدا خواست واجابت شد اواز سه ظلمت رهایی یافت 1-شگم ماهی 2- دل اقیانوس 3-
  تاریکی های وجود خودش والله مع الصابرین

 2. علی گفت:

  آقایان به اصطلاح اقتدارگرا
  امیدوارم باخواندن نظرات سبزها متوجه شوید که درفرهنگ لغات کلمات خدا , شرم , وقاحت , قیامت وآخرت هم وجوددارد.

 3. یاشیل بایراق گفت:

  پیشاپیش سال نورا برمیر عزیزم تبریک میگو یم

 4. مرضیه گفت:

  بهار كه بيايد بي صبرانه انتظلر مي كشم براي شكستن زنجير ها بهار كه بيايد دلم لك مي زند براي آواي قشنگ نام سرزمين اجدادي ام با آهنگ رهايي.ايران! من با تمام و جود براي بهار عاشقانه و آزادانه و بي ستمگر براي تو دعا خواهم كرد من امسال به پهناي تو اي ايران اشك و آرزو و اميد رهايي خواهم داشت.

 5. علی گفت:

  نام و یاد آقایان موسوی و کروبی در تاریخ جاودانه شد. تاریخ از آنان با عنوان قهرمانان وطن که در راه آزادی جان خود را به خطر انداختند یاد خواهد کرد. هرچند تا سالها بر سر منابر آنها را لعن کنند!!!
  شعر انتهایی پیام بسیار زیبا و بجا بود.
  برای خانواده های موسوی و کروبی از درگاه خداوند متعال صبر مسئلت می کنم و آزادی این عزیزان را از حضرتش خواستارم.

 6. یاسر گفت:

  در عجبم که این مراجع تقلید و علمای اعلام که خمس و ذکات از ملت می‌گیرند و فقط دلنگران مسلمین کشورهای دیگر آن هم کشورهای خاص هستند و اعلامیه می دهند چرا چشم بر این همه ظلم و جور حکام مستبد ایران بسته‌اند و حتی بخود زحمت نمی‌دهند برای زندانی‌های سیاسی بی‌گناه این مرز و بوم که از سرمایه‌های انسانی این کشور هستند و تک تک آنها سالهایی از زندگی خود را ییدریغ وقف سربلندی و پیشرفت این کشور کرده‌اند حداقل( اگر جسارت اعتراض ندارند) اندرزی به حکومت بدهند من این محافظه‌کاری را برای خودم اینجوری تبیین کرده‌ام که بر خلاف ادعای این آقایان حفظ مال و جاه مقدم بر آبرو و اسلام رحمانی است. لابد خود را خیلی مدیون حکومت می‌دانند و یا اینکه توپ و تشرهای حکومت بشدت آنها را ترسانده است. نمی‌دانم اگر مراجع بزرگواری مانند آقایان منتظریُ صانعیُ دستغیب و بیات نبودند برای مرجعیت شیعه آبرویی باقی می‌ماند؟

 7. پيروامام گفت:

  آمدن هربهار يعني ادامه راه سبز اميد
  سال90 ،سال اصلاح جامعه جهاني
  به اميد خدا

 8. امید گفت:

  اندکی صبر سحر نزدیک است

 9. ناشناس گفت:

  با درود فراوان خدمت خانواده کروبی و موسوی عزیز امیدوارم که خداوند به شما صبر و استقامت عطا بفرماید
  درود بر موسوی و کروبی قوی و استوار
  و زنان بزرگوارتان که برای آزادی و استقلال کشور از هیچ کوششی دریغ نمیکنید
  ما در حد توانمان پشت سر شما مردان و زنان شجاع ایستاده ایم

 10. سایه گفت:

  به امید سالی پر از پایداری وایستادگی برای مردم ایران در مقابل این استبداد

 11. محمد گفت:

  درود بر شما خواهران و براردان ملت ایران
  واقعاً به داشتن چنین پدر و مادری افتخار کنید
  سال نو بر شما، پدر و مادر گرامیتان و تمام آزادگان دربند و خانواده محترم شهدای راه آزادی مبارک باد

 12. طرفدارحق وحقیقت گفت:

  سیدنگران نباش.مردانه بایست ومقاومت کن. حرفای حقت خیلی ازنامردارو شکست.افتخارمیکنم ازمردی حمایت میکنم وبهش رای دادم که افتخار8سال دفاع مقدسوبامدیریت وجوانمردیش وشجاعتش خلق کرد.چنین شیرمردی لایق ستایشه.چندساعت به عیدنمونده.سال نومبارک سید.تاابدبه رایی که به موسوی دادم افتخارمیکنم.یاحسین میرحسین…

 13. نامدار صيادي گفت:

  درود خدا بر موسوي و کروبي وخانواده هايشان
  صلح وآزادي وديگر هيچ

 14. sabz گفت:

  درود بر همه مردم فهيم و وطن پرست سبز ايران

 15. ناشناس گفت:

  کاش دهه شصت نیز پدرومادرت نیز همین حرفهارامیزدند که امروز به ارزویمان رسیده بودیم

 16. يار سبز گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشيد خدمت تمامي بروبچه هاي سايت کلمه دمتون گرم انشاالله سالي پر از برکت وشادي داشته باشيد سالي پر از قشنگي سبزي….از همين طريق به سيد بزرگوار و غيور ملت ايران جناب اقاي مير حسين موسوي عزيز وهمسر گراميشان خانم دکتر رهنورد وشيخ شجاع و دوست داشتني وهمسر گراميشان سال آگاهي تا رهايي رو تبريک ميگم اميدوارم هر کجاي ايران هستيد سربلند وپيروز و شاداب و محکم تر از قبل باشيد به اميد اينکه امسال سال رهايي ملت ايران از دست استبداد سياه و ميوه دادن درخت سبز باشد به اميد روزي که ملت ايران در کنار دو همراه هميشگيشان در راه آزادي وآبادي اين خاک قدم بردارند.

 17. ایوب گفت:

  از امام و شهدا می خواهیم که به دادمان برسند. یا حسین میرحسین یا مهدی شیخ مهدی

 18. ناشناس گفت:

  اللهم عجل لولیک الفرج

 19. محب الرضا گفت:

  سلام ودرورد برامام زمان عجل الله تعالی فرجه الشزیف =اقای میرحسین سلام علیکم افرین نشان دادی که شاگرد راستین امام رحمه الله علیه هستی =خداوند امور ما را اصلاح کن -این رابدان که درقلب ماهستی

 20. ناشناس گفت:

  درودمابه نخست وزیرخمینی بت شکن میرحسین موسوی وآقای کروبی.امیداست انشاالله به آغوش خانواده سبزتان برگردیدیدانشاالله.

 21. سبز اندیش ایرانی گفت:

  امید دارم در سال نو باز هم صلح و آرامش به این خاک بازگردد و نور امید و شادی در دل تمام ایرانیان جای بگیرد…
  1390 همه ی شما سبز باد.

 22. azadi گفت:

  خوب اینهم یک داستان دنباله داره دگر من معزرت میخاهم من هم سبزم و هم عشق ایران در رگهامه ،و کاسته از اش داقتر هم نیستم .فقط یک سوال دارم ؟ تا کی این حرکت مردمی را از شتاب به راه رفتن مثله حلزون باید تحمل کرد ؟ این یک صدا خفه کن است و هیچ راهو روشی برای ملت آزاده خاهه در بند ما ندارند !!!! هر از گاهی یک الامیه یا یک درخواست برای بیرون آمدن و بر پشت بامها و فرست دگری برای خبیسون که مردم را شناسائی و اسیر و در بنده این نا مردان شوند . آخرش چه ؟ میلیونها نفر انسانه آزاده خواه ،،، از هر رنگو بوئی زانو مرد از تمامی نژادان ایرانی با باورهای مختلف از هر طبقاتی را منتصر و امیدوار نگاه داشتید!!!! .با احترام یک سوال دیگر ،،،، اگر واقعن این حرکت مردمی از شما جلو زاده و یا تا اینجا برای شما کافی است ؟ به هر ایمانی که دری خاهش که بگو ،،،تا مردم بدانند که کجا و با چه کسانی و تا کجا خواهند رفت . آزادی راهه تامی انسانهات .تمام

 23. ناشناس گفت:

  فكر نميكردم كسي پيگير سرنوشت رهبران سبز باشد فكر ميكردم همه مشغول زندگي خودشان شده اند و انها را فراموش كرده اند . اين راه ادامه راه يكصد ساله نسل قبلمان است . پيروز باد انديشه سبرها.

 24. فیلم؛ گفت:

  http://www.youtube.com/watch?v=YmPxAdjmoWQ
  فیلم؛ اعتراضات سال 90 از شیراز آغاز شد
  حافظیه شیراز هنگام تحول سال

 25. طرفدارحق وحقیقت گفت:

  همیشه1سوال توذهنم هست که جوابشونمیدونم!وقتیکه میرحسین 8سال دفاع مقدسومدیریت میکردودرحال جنگ همه ازوضعیت اقتصادی کاملاراضی بودن احمدی نژادکجابودوچیکاره بود؟

 26. ایراندوست گفت:

  نوروزتان خجسته ، سبز و پیروز باد
  موسوی بدی نیست که با این بادها به لرزه دریاد و پرچم جنبش سبز به زمین رها کند، پاینده باد!
  ننگ و نفرات ایران و ایرانی بر این ایران ستیزان آزادیکش، آدم کش پیام آوران سیاهی، تباهی و ویرانی برای ایران. ننگ بر این وابستگان به فرهنگ تازی ، که دشمن انسانند.
  سر انجام فرهنگ و منش ایرانی این دیو صفتان آزادیکش را از پای درخواهد آورد .

 27. فرزین گفت:

  “تسلیم این صحنه آرایی خطرناک نخواهم شد.”
  زمانی که موسوی این جمله را گفت من باور نکردم، از ناباوری خویش شرمسارم.

 28. احسان گفت:

  بسیار عالی بود.در این سال جدید آرزوی ما آزادی همه اسیران دربند است.درود به موسوی و کروبی.کلمه خسته نباشی نوروزت مبارک

 29. ناشناس گفت:

  بگذرد روزگار تلختر از زهر
  باردگر روزگار چون شکر آید
  هیچ نگران نباشد همه جا دیکتاتورها سقوط می کنند و آزادی به سرزمین پدری ما نیز بر خواهد گشت درود بر موسوی و کروبی و خاندان آزادی خواه دنیا

 30. ناشناس گفت:

  میرحسین عزیز و کروبی استوار
  کاشکی خاک حریم حرمت میبودم
  تو میخرامیدی و من در قدمت میبودم

 31. soheil گفت:

  درود بر شما زنده باد موسوی

 32. صادق گفت:

  از آن زنان ومردان دلیر انتظار چنین فرزندان بود همیشه تندورست وموفق باشید “خدا با مظلوان است وسپیده نزدیک “

 33. مسلمان وطن دوست گفت:

  درود خدا بر موسوی و کروبی وخانواده های بز گوارشان. ظلم پایدار نمی ماند

 34. رسول گفت:

  درودبرموسوی کروبی وخانواده های مبارزشان!

 35. علي رضا رضا گفت:

  بهترين جا براي موسوي و كروبي زحصر خانگي با استخر و سونا است

 36. SABERE GHAVAMI گفت:

  DORUD BAR SHOMA FARZANDANE GHAYURE MOHANDES MOOSAVI VA HOJATOLESLAM SHEIKH MEHDI KARRUBI VA HAMCHENIN DOKTOR ZAHRA RAHNAVARD VA KHANOME FATEYE KARRUBI
  SALE NO BAR SHOMA VA TAMAMIE RAHPOOYANE RAHE SABZE OMID MOBARAK BAD

 37. ناشناس گفت:

  ما بی شماران بی شماران بی شمارانیم
  ما همچو بارانیم
  ما چون که یارانیم
  نترسیم از خوکان بی غیرت

 38. بدر السادات قاری سید فاطمه گفت:

  زهرا خانم موسوی مقاوم باش

 39. ناشناس گفت:

  زنده باد اعتراض /\

 40. alireza گفت:

  باران که ببارد همه این راه دوباره سبز خواهد شد