سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دیدار محمد تقی کروبی با مهدی کروبی و مادرش...

دیدار محمد تقی کروبی با مهدی کروبی و مادرش

چکیده :پس از نزدیک به ۴۰ روز بی‌خبری از مهدی کروبی در پی حصر و بازداشت او و میرحسین موسوی به همراه همسران آنها، محمدتقی کروبی فرزند شیخ مهدی کروبی با انتشار یادداشتی کوتاه در وب‌سایت شخصی خود، از دیدار با پدر و مادرش در منزل مسکونی آنها خبر داده...


در حالی که نزدیک به ۴۰ روز از حصر و بازداشت غیرقانونی رهبران جنبش سبز، میرحسین موسوی و شیخ مهدی کروبی به همراه همسرانشان می گذرد، دکتر محمد تقی کروبی فرزند مهدی کروبی با انتشار یادداشتی کوتاه در وب‌سایت شخصی خود، از دیدار با پدر و مادرش در منزل مسکونی آنها خبر داده است.

وی پیش از این هم خبر داده بود که چند روز پیش یک روحانی مورد اعتماد خانواده آنها، با شیخ مهدی کروبی ملاقات داشته است.

متن یادداشت منتشر شده در تارنمای دکتر محمدتقی کروبی به شرح زیر است:

۳۸روز از محرومیت دیدار تمامی اعضای خانواده با پدر و مادرم گذشته بود که در آستانه نوروز و با هماهنگی مقامات امنیتی امکان این دیدار برای من در آپارتمان مسکونی آنان فراهم گردید. در زندگی پر فراز و نشیب فرزندان کروبی محرومیت از دیدار این مجاهد بزرگ در مقاطع مختلفی اتفاق افتاده است.

صادقانه بگویم با طعم تلخ دوری از بدو تولد تاکنون بیگانه نبوده ام و ظاهرا سرنوشتم به آن گره خورده است. کمتر از دو هفته به تولدم در مهر ماه ۱۳۴۶ نمانده بود که پدرم دستگیر و زندانی شد و بنا به گفته مادرم اولین دیدار من با پدر پس از ششماه پشت میله های زندان صورت گرفت، شرائطی که متاسفانه برخی از نخبگان و فرهیختگان امروز کشور با آن دست و پنجه نرم می کنند.

به هر حال تا پیروزی انقلاب این داستان بارها برای من و برادرانم تکرار شد و در زمان جنگ دوری و محرومیت اختیاری از دیدار والدین را به کرات تجربه کردم. اما این بی خبری و محرومیت که فاطمه کروبی و زهرا رهنورد را نیز در بر گرفته، رنگ و بوی دیگری داشت. همدلی و یاری مردم بزرگ و شریف ایران در داخل و خارج از کشور بزرگترین سرمایه دو خانواده موسوی و کروبی در تحمل این سختی بوده و هست.

فرزندان کروبی و موسوی در این مسیر پرفراز و نشیب هرگز طعم تلخ تنهایی را به برکت مردم و معرفت بی نظیر آنان، مراجع تقلید شیعه، شخصیت های سیاسی اجتماعی و فرهنگی و … حس نکرده اند و ان شاالله در آینده نیز حس نخواهند کرد.

در پایان امیدوارم حق دو خانواده کروبی و موسوی در اطلاع از روند حقوقی و نیز حکم مقام ذی صلاح قضایی و یا مصوبه شورای امنیت ملی در اعمال این محرومیت و قلمرو اعمال آن هرچه سریعتر به رسمیت شناخته شود و به دهها سوال حقوقی بی پاسخ مطابق با قوانین جاری کشور و تعهدات حقوقی بین المللی پاسخ داده شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

79 پاسخ به “دیدار محمد تقی کروبی با مهدی کروبی و مادرش”

 1. م گفت:

  خدا تمام ظالمان را لعنت کند

 2. ناشناس گفت:

  خدا حفظ کند این شیر مرد و همسرش را.

 3. سید گفت:

  مطمئن باشید اهدافی که دنبال میکنیم همه در راستای بر پا داشتن پرچم اسلام است دست بیگانگان بریده باد.

 4. سامان گفت:

  با سلام. و ابراز خوشحالی از اینکه نسبت به سلامت والدین خود مطمئن شدید….در کمال احترام اگر از مفاد حکم قضائی و یا مصوبه ای خاص در مورد اعمال محدودیت در قبال این دو بزرگوار اطلاعی دارید چرا شفاف با مردم در میان نمیگذارید؟؟آقایان که به هیچ اصولی پایبند نیستند ولی شفاف بودن از ناحیه شما اثر بمراتب بهتری خواهد داشت…

 5. ايراني گفت:

  خدا را شكر كه اين دلاورمردان داريم

 6. ناشناس گفت:

  در پناه حق باشید انشاالله ملت ایران شما را هیچگاه فراموش نخواهد کرد که چگونه به همراه میر حسین عزیز حسینی ایستاده اید آفرین به غیرتتان

 7. مسعود دیپلمات گفت:

  سئوالی که از رهبر دارم این است :
  آیا حفظ نظام اسلامی واقعی از اوجب واجبات است یا نظام ولائی- جنائی کنونی ؟
  آیا هر نظامی را می توان اسلامی نامید سپس همه واجبات اسلام را برای حفظ آن زیر پا گذاشت .
  آیا می توان با ادعای حفظ قرآن هر عملی را انجام داد . در حالیکه حافظ قرآن خدا است ؟ با چه مجوزی حفظ نظام را بدروغ از اوجب واجبات می دانید ؟ اگر نظام ، نظام قرآنی باشد که خدا حافظش است و اگر نظام نظام انسانی است و انسان هم جایزالخطا است ، پس نمی توان بخاطر آن ترک واجبات کرد .! بفهم

 8. مشهد سبز گفت:

  خدايا شكري دگر بار
  ولي كودتاگران بدانند به اميد خدا تا ازادي بي قيد و شرط همه بيگناهان و
  دلاوران سبز و برقراري حاكميت مردم مبارزات ادامه خواهد داشت…

 9. دریا دلان سبز گفت:

  تاریخ شیخ عزیزمان را فراموش نخواهد کرد، خانه تو دلهای ماست، حصر خانگی تو محال است، چون دلهایمان به وسعت دریاست…

 10. اسفراینی گفت:

  بسیار از این خبر خوشحال شدم، کاش ما را بیشتر در جریان حال و احوالات شیخ شرافتمند و همسرشان می گذاشتید.

 11. ناشناس گفت:

  درود بر شیخ دلاور
  سلام بر حاج خانم
  خدا سایه شما را بر سر ما مستدام گرداند
  آمین

 12. ناشناس گفت:

  برادر عزیز آقای کروبی از اینکه پدر مادر خود را زیارت کردید خوشحال شدیم کاش ما هم بجای شما بودیم و به سعادت دیدار با شیخ شجاعمان و همسر گرامیشان نایل می آمدیم .در آستانه سال نو در کنار سفره هفت سین جای خالی این بزرگواران را حفظ خواهیم کرد و در دلمان جای فراخی برایشا نگاه خواهیم داشت.

 13. پاز گفت:

  بادرود بر دو همراه شجاع جنبش سبز مردم ایران.ضمنا تمام حرکات اقایان انسان را بیاد صحنه ان شیخ میاندازد که بر شاخه ایکه نشسته وانرا ازبن میبرد.

 14. سبز اندیش گفت:

  درود بر کروبی و همسر شجاع ایشان
  از این خبر بسیار خوشحال شدم
  پیروزی جنبش سبز ایران دیر یا زود اتفاق خواهد افتاد
  و دیکتاتور ها و اقتدارگرایان به زودی به زباله دان تاریخ میی پیوندند

 15. جانباز گفت:

  سلام من دعا ی روز و شبم شده نابودی ظالمین امید وارم خدا به شما صبر بده و بدونید ما تا اخر با شما هستیم

 16. سبزبهاری گفت:

  مرحبا یا شیخ

 17. ناشناس گفت:

  چرا درست گزارش ندادند؟ چه صحبت هایی رد و بدل شده؟ قضیه چیه؟
  نکنه مردم غریبه ن؟

 18. ناشناس گفت:

  انشا ا… به زودي حق بر باطل پيروز خواهد شد

 19. سبز گفت:

  سال جدید را به موسوی و کروبی و فرزندان آنان تبریک میگم

 20. جنبش سبز چالوس گفت:

  با سلام و تبریک به مناسبت سال نو
  یکی از آشناهای ما که از دولتی های قوی است خبر از انتقال این بزرگواران به جایی نا معلوم خبر داد و من اطمینان دارم که برای ملاقات دوباره آنها را به منزل آوردند ولی خیلی نامردی میشه اگه مردم عقب بکشن
  حمایت از آنها حمایت از ناموس میمونه
  به امید پیروزی

 21. mohsen گفت:

  خدا را شکر انشا ا… به زودی حق بر باطل پیروز خواهد شد

 22. ناشناس گفت:

  الحمد الله رب العالمین که خبر سلامتی این بزرگواران مبارز و خستگی ناپذیر به ملت بزرگ ولی خاموش ایران و علامندان آنها رسید. خدا را هزاران مرتبه شکر.
  فرزندان محترمه و محترم آقایان میر حسین موسوی و مهدی کروبی ، خدا به شما صبر واسعه عطا فرماید.
  بدانید در این راه تنها نیستید. همه ملت و فرزندان آگاه و شجاع ایران با شما همدرد هستند.
  به شما توصیه می کنم که صبر پیشه کنید و عاقبت پیروزی با نصرت الهی از آن صابرین ، صدیقین و حق جویان است. جا دارد که افتخار بکنید به داشتن چنین والدینی که عمر خود را وقف ملت و کشور خود کرده اند. درو بیکران خدا بر شهدا، رهروان حقیقی آنها که والدین شما مصداق بارز آنها هستند و بر شماها که با تقبل فشارهای سیاسی مختلف حاکمیت ، دوری و نگرانی از جان و سلامتی مادر و پدر را نیز به جان دل خریده اید. بدانید که شما تنها نیستید. دلها با شماست. تاریخ آینده با شماست سیاه روزی و سیه رویی برای ظالمان در هر پست و مقام دنیوی ودر هر لباسی که باشند مورد نفرین ملت خود در حال و بویژه در آینده تاریخ ثبت خواهد شد.

  و اما سخنی با آقای سید علی خامنه ای توصیه هایی به ایشان
  جنابعالی در مسند قدرت و جایگاه ولایت مطلقه فقیه نشسته اید. جلوس شما در این منصب با هر توجیهی دینی با دنیوی نتیجه خون شهدا و زحمات مبارزان دیروز و زندانیان امروزیی می باشد.
  اقای خامنه ای من به شما توصیه می کنم که بیشتر این اجازه ندهید به فرزندان این مرز و بوم، به پیران و جوانان این کشور ، به زنان و مردان این مملکت ، ظلم و جفا کنند.
  آقای خامنه ای نگاهی دوباره به دور بری های خود بیانداز . ببین از چه کسانی حمایت می کنید و بر چه کسانی می تازی.
  همانهای تا دیروز می گفتید : هیچ کس برایم … نمی شود. همانهای که خود بهتر می دانید در رهبر شدن چه نقش آفرینی هایی کردند.
  همانهایی که فرزند یعنی جگر گوشه خود را در اره انقلاب اسلامی هدیه کردند و به شهادت رسیدند حا خودشان در کنج زندان هستند.
  همانهایی که عمر خود را در دوران هشت سال جنگ بهترین عمر خود را در میدانهای مبارزه صرف کردند حال نه در قدرت و نه آزاد بلکه در زندانهای ملاقات ممنوع هستند.
  آقای خامنه ای میدانید با چه کسانی برای حفظ قدرت سازش ، همسو دست در دست هم گذاشته اید. با آنهایی که فرزند خود را در مقابله با انقلاب اسلامی از دست داده اند . نه برای انقلاب بلکه در مبارزه با انقلاب.
  آنهایی که برای فرار از جنگ در گوشه ای از کشور پستی جزئی همچون بخشداری را اختیار کردند و بعد از اتمام جنگ سر برآوردند.
  آنهایی که تفسیری غیر از نظر علما مطرح و مبارز از دین تفسیر می کنند و برای گول زدند تعدادی از هموطنان خود و تداوم قدرت خود دین را با مباحث ملی مخلوط کرده و تا چهرهای به ظاهر جذاب نمایان کنند چرا ؟ حال آنکه حقیقت دین از همه چهره های مورد نظر این نورسیدگان ، زیباتر است.
  آقای خامنه ای با آنهایی بسته اید که ذره ای به این کشور و دلسوزان آن علاقه و تعصب ندارند. آنچه برای آنها مهم است حفظ قدرت و پست و مقام خود است نه حفظ دین و درد پیشرفت کشور.
  آقای خامنه ای در شرایط فعلی نه تنها به کشور بزرگترین صدمه زده می شود بلکه بزرگترین ضربه به دین هم وارد می شود. کشور را از فرندان برومند محروم کرده اید و جلوداران صحنه های دیروز در مبارزه و تفکر یا محبوس هستند و یا برای حفظ جان به خارج و دول کفر و غیر مسلمان پناه برده اند
  آقای خامنه ای در چنین وضعیتی که غالب دلسوزان نظام یا در زندان هستند و یا منزوی و بیرون از حلقه قدرت که به منتقدین وضع موجود تبدیل شده اند، توصیه من به شما اینست که در مرحله فعلی همه زندان سیاسی که در رابطه با انتخابات مشکل دار خرداد هشتاد و هشت به زندان افتاده شده اند آزاد نمائید. تا به آغوش خانواده و ملت شریف برگردند.
  آقای خامنه ای مثل روز برایم روشن است که اگر دور بری های شما بتو.انند به شما نیز رحم نخواهند کرد. همچنانکه در مواردی هم گوشه ای از نیات باطنی خود در عمل نشان دادند همانهایی که در بدو قدرت گیری آنها گفتیتد نظرم به نظر آنها نزدیک است و تا بحال نیز مورد حمایت خود قرار داده اید.
  آقای خامنه ای همه انسانها معمولا به نظرات خود اطمینان دارند و آنچه به لحاظ فکری آنها را قانع کند عین حقیقت می پندارند و کمتر به خود اجازه می دهند که خلاف آنرا فکر کنند ولی خود شخص هم در مواردی در طورل زندگی اش پی برده است که قبلا اشتباه کرده است و حتی بر آن اصرار داشته است. اگر چه تعداد موارد کم باشد.
  آقای خامنه ای به مردم حق بده که شما را در گفتار معصوم ندانند ( در فکر که وضع چنین است)
  آقای خامنه ای چه شده است که مخالفت شما حق اظهار نظر و کوچکترین انتقادی را ندارند . بدانید که حقیقتا دنیا گذراست و به روز حساب هم یقین داشته باشیم.

 23. شعار من هم ... گفت:

  احمدی نژاد وعده ایجاد ۲ و نیم میلیون شغل در سال جدید را داد
  منظور احمدی نژاد ۲ و نیم میلیون زندانی سیاسی است

 24. یک اریایی گفت:

  خوشحالم از اینکه خبری از این مردان خدا شنیده میشه.ولی جای سوال نیست که مردم باید بیشتر بدونن که چه خبره؟

 25. اریایی گفت:

  خوشحالم از اینکه خبری از این مردان خدا شنیده میشه.ولی جای سوال نیست که مردم بیشتر بدونن

 26. ناشناس گفت:

  dorood bar rahbarane hamishe pirooze jonbeshe sabze Iran, Mir Hossein va sheikh Karoobi. Piroozi nazdik ast be omide khoda

 27. ئشايه گفت:

  خدا را شكر

 28. سید جنبش سبز امید گفت:

  جواب به شخصی که با عنوان “سید” نوشته است: (مطمئن باشید اهدافی که دنبال میکنیم همه در راستای بر پا داشتن پرچم اسلام است دست بیگانگان بریده باد.م است)

  آقای محترم اگر شما و هم فکرانتان واقعا به این مطلب که میگویید از روی شناخت دقیق و آگاهی کافی اعتقاد داشتید و به اندازه لازم بینش و توجه می داشتید میتوانستید این مطلب را بفهمید که :
  در زمانه ای هستیم که دیگر کمتر کسی قبول میکند دیگری بر او قیمومیت یا ولایت داشته باشد
  کسی که اسلام را قبول کرده هم هدف و هم وسیله هر دو برایش مهم است و همانگونه که راههای درست منتهی به اهداف نادرست نخواهد شد نباید به خاطر رسیدن به اهداف مقدس راههای ناجوانمردانه و ضد الهی و ضد بشری را انتخاب کرد
  میترسم و مطمئنم که اینطور که شما عمل میکنید نه تنها نخواهید توانست پرچم اسلام را برپا نگه دارید (و دین گریزی مردم و بویژه جوانان این مرز و بوم را متاسفانه تبدیل به دین ستیزی خواهید کرد) بلکه به زودی دست بیگانگان،و سپس پای آنان را نیز به این میهن باز خواهید کرد آنوقت است که افسوس خواهید خورد که اگر دین مردم را اینقدر سست نکرده بودید شاید با تکیه بر آن میشد در مقابل بیگانگان ایستاد. رژیم گذشته از آنجا که با دین مردم کاری نداشت (به خاطر اینکه چهره ای مذهبی نداشت دین را خیلی ترویج نمیکرد ولی کاری هم به آن نداشت) جوانانی در آن تربیت شده بودند که نه تنها دین ستیز و دین گریز نبودند بلکه با تکیه بر همان ارزشهای دینی بود که برضد دیکتاتوری و استبداد برخاسته و سپس حمله همه جانبه دشمن و بیگانگان را سد کردند.
  ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی
  این ره که تو میروی به ترکستان است

  حسبناله و نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر

 29. ناشناس گفت:

  please say our regards to them.

  God bless you all.