سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نامه هشت تن از رهبران سابق جهان به آیت‌الله خامنه‌ای و ابراز نگرانی از ناپدید شدن ...

نامه هشت تن از رهبران سابق جهان به آیت‌الله خامنه‌ای و ابراز نگرانی از ناپدید شدن موسوی و کروبی

چکیده :در این نامه به رهبر جمهوری اسلامی هشدار داده شده است: «ما توجه شما را به خطرات مربوط به وهن و بی‌اعتباری که این گونه تجاوزات آشکار به مقررات حقوقی، برای نهادهایی که شما مسئولیت عالیه بر آن‌ها را بر عهده دارید موجب می‌شوند یادآور...


گروهی از رهبران سابق کشورهای جهان طی نامه ای به آقای خامنه ای نسبت به «ناپدید شدن» میرحسین موسوی و مهدی کروبی ابراز نگرانی کرده و نسبت به خطر بی اعتباری نهادهایی که زیر نظر او هستند هشدار داده اند.

به گزارش بی بی سی فارسی، در این نامه آمده است که بیش از سه هفته از «ناپدید شدن اجباری» آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی و همسرانشان می گذرد و «خانواده های آنان از وضعیتشان بی خبرند.»

این نامه که به امضای هشت تن از مقام های پیشین کشورهایی نظیر فرانسه، یمن و هلند رسیده می افزاید: «به نظر نمی رسد که هنوز هیچ مقام قضایی مسئولین حقوقی این ناپدید شدن و تهدیدات سنگینی که علیه ایشان ابراز شده است را بر عهده گرفته باشد.»

در این نامه به رهبر جمهوری اسلامی هشدار داده شده است: «ما توجه شما را به خطرات مربوط به وهن و بی‌اعتباری که این گونه تجاوزات آشکار به مقررات حقوقی، برای نهادهایی که شما مسئولیت عالیه بر آن‌ها را بر عهده دارید موجب می‌شوند یادآور شویم.»

باشگاه مادرید در سایت رسمیش خود را «بزرگ‌ترین محفل روسای جمهور و نخست وزیران دمکراتیک» خوانده است.

ویلیام کوک، نخست وزیر سابق هلند، سزار گاویریا، رئیس جمهوری سابق کلمبیا، لیونل ژوسپن، نخست وزیر سابق فرانسه، عبدالکریم ال ایریانی، نخست وزیر سابق یمن، والدیس بیرکاوس، نخست وزیر سابق لتونی، کجل ما ینی بوندویک، نخست وزیر سابق نروژ، شاندریکا کوماراتونگا، رئیس جمهور سابق سریلانکا و کسام ئوتیم، رئیس جمهور جمهوری سابق موریس امضا کنندگان این نامه هستند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

8 پاسخ به “نامه هشت تن از رهبران سابق جهان به آیت‌الله خامنه‌ای و ابراز نگرانی از ناپدید شدن موسوی و کروبی”

 1. عباس گفت:

  ازمبارزبزرگ دوران ،فخر آزادیخواهان ،آقای نلسون ماندلا میخواهیم برای آزادی بی قیدوشرط آقایان موسوی وکروبی وهمسران مکرمه ایشان ازحصرومحدودیت حاکمیت دفاع کنند.

 2. ناشناس گفت:

  بی اعتباری نها د های تحت امر ایشان مدتها بود در بین قشر روشن بین جامعه از بین رفته بود.از زمانیکه مرد بیخردی مجلس را بر خلاف فرمان رهبر فقید انقلاب از راس امور بزیر کشید و سپاه پاسداران هم در سیاست اقتصاد دخالت نمود مردم عامی هم فهمیدند که دیگر جمهوری اسلامی از راهیکه بنیانگزار آن طراحی کرده بود صد در صد منحرف شده است.اگر نشده است آقای خامنه ای بیایند پاسخ بدهند.سکوت ایشان خیانت به بنیانگزار جمهوری اسلامی ایران است.

 3. hosein گفت:

  خیلی ادمهای معروفی هستندموقع راس کار بودن هیچکس نمیشناخت اینهارو چه برسه به الان

 4. آشنا گفت:

  آقا حسین شما خودتان را خیلی وارد حساب می کنی حتی اسم لیونل ژوسپن، را هم نشنیده ای

 5. ناشناس گفت:

  دمتون گرم که این خبر ها رو به اطلاع مردم میرسونید

 6. ناشناس گفت:

  آدم تعجب میکند ازاین دلسوزیها

 7. اشکان گفت:

  کو گوش شنوا ؟

 8. داوود گفت:

  حصین جان؛ فراموش نکن که سفارش شده ای به اینکه نبینی چه کسی سخن می گوید، بلکه بایستی ببینی چه می گوید!
  (ببخش که نامت را اینگونه نوشتم؛ شرمم آمد که حسین خطابت کنم ولی نه اثری از دین در تو ببینم و نه لااقل از آزادگی ات بویی به مشامم برسد)