سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » درخواست آیت‌الله سیستانی برای توقف اعمال خشونت علیه مردم معترض در بحرین...

درخواست آیت‌الله سیستانی برای توقف اعمال خشونت علیه مردم معترض در بحرین

چکیده :بيانيه آيت الله سيستاني در حالي منتشر مي شود که صدها تن از مأموران ضد شورش بحرين و نيروهاي اعزامي عربستان سعودي با استفاده از تجهيزات نظامي از جمله تانک و بالگرد، معترضان مستقر در ميدان لؤلؤ منامه را هدف قرار داده¬اند. اين ميدان مرکز اعتراضات ضد دولتي بوده است و معترضان طي چند هفته اخير در آن تحصن کرده¬اند و بر اثر حمله نيروهاي دولتي بحرين به اين معترضان دست‌کم شش نفر کشته و بيش از يک¬هزار نفر زخمي...


در ادامه واکنش ها به سرکوب و کشتار مردم و معترضان در بحرین، آیت‌الله علی سیستانی، مرجع تقليد شيعيان دولت بحرین را به پرهیز از اعمال خشونت علیه تظاهرکنندگان فراخوانده است.

به گزارش جرس به نقل از خبرگزاري فرانسه، حامد الخفاف، سخنگوي آيت الله سيستاني چهارشنبه گفت: ايشان با ابراز نگراني شديد درباره شدت عمل منامه عليه غيرنظاميان بي‌دفاع و غيرمسلح طي چند روز گذشته، بر لزوم حل و فصل مشکلات در اين کشور شيعه‌نشين از طريق راه‌هاي مسالمت‌آميز تأکيد کردند.

بيانيه آيت الله سيستاني در حالي منتشر مي شود که صدها تن از مأموران ضد شورش بحرين و نيروهاي اعزامي عربستان سعودي با استفاده از تجهيزات نظامي از جمله تانک و بالگرد، معترضان مستقر در ميدان لؤلؤ منامه را هدف قرار داده¬اند.

اين ميدان مرکز اعتراضات ضد دولتي بوده است و معترضان طي چند هفته اخير در آن تحصن کرده¬اند و بر اثر حمله نيروهاي دولتي بحرين به اين معترضان دست‌کم شش نفر کشته و بيش از يک¬هزار نفر زخمي شده‌اند.

همزمان «هیلاری کلینتون»، وزیر خارجه آمریکا از به‌کارگیری نظامیان برای سرکوب تظاهرکنندگان مخالف حکومت در بحرين و از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس که سربازان خود را برای کمک به بحرین اعزام کرده‌اند انتقاد کرده و اوضاع را نگران کننده خواند.

باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا نيز پادشاه عربستان سعودی و امیر بحرین را به خویشتنداری فراخوانده است.

بنا بر اين گزارش، نیروهای امنیتی بحرین چهارشنبه با استفاده از تانک، هلی‌کوپتر و خودروهاي آب‌پاش تظاهرکنندگان در منامه پایتخت بحرین را پراکنده کردند.

ارتش بحرین در برخی از مناطق پایتخت حکومت نظامی اعلام کرده است.

گزارش شده است تاکنون دست‌کم سه غیرنظامی در اثر شلیک گلوله توسط پلیس کشته شده‌اند.

مقام‌های بحرین می‌گویند سه نیروی پلیس نیز در این درگیری‌ها کشته شده‌اند.

وزير خارجه آمريكا در قاهره در مصاحبه با شبکه «سی‌بی‌اس» گفت: “معتقدیم که به آرزوها و مطالبات تظاهرکنندگان نباید پاسخی امنیتی داد.”

همچنین وزیر بهداشت بحرین به همراه قضات شیعه در اعتراض به خشونت‌های پلیس به‌طور دسته جمعی استعفا داده‌اند.

شیعیان که 70 درصد جمعیت بحرین را تشکیل می‌دهند، سال‌هاست که از تبعیض گسترده انتقاد می‌کنند و گفته شده كه پادشاه بحرین برای سه ماه در کشور وضعیت اضطراری اعلام کرده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “درخواست آیت‌الله سیستانی برای توقف اعمال خشونت علیه مردم معترض در بحرین”

  1. امیر گفت:

    حضرت آیت الله سیستانی
    ما همسایه شما هستیم ودر اسلام تکریم همسایه موردتاکید قرارگرفته.