سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » از رای‌دزدی و شهید دزدی، تا عکس‌دزدی و هدیه دادن مال دزدی!...

از رای‌دزدی و شهید دزدی، تا عکس‌دزدی و هدیه دادن مال دزدی!

چکیده :یکی از سایت‌های وابسته به جریان مشایی، به مناسبت فرا رسیدن سال نو، عکسی از دکتر مصدق را به احمدی‌نژاد تقدیم کرده که در واقع هدیه‌ی یادبود دکتر محمد مصدق به بنیانگذاران نهضت آزادی به مناسبت تشکیل این حزب است. به نظر می‌رسد جریان حامی دولت دهم پس از رای‌دزدی و شهید دزدی، این بار به عکس‌دزدی روی آورده...


هفته قبل، یکی از سایت‌های وابسته به جریان مشایی به نام “محرمانه نیوز” به مناسبت فرا رسیدن سال نو، عکسی از دکتر مصدق را به پاس فداکاری‌ها و زحمات مخلصانه‌ی محمود احمدی‌نژاد، به او تقدیم کرد؛ اما این سایت نزدیک به مشایی، عکسی را به احمدی‌نژاد تقدیم کرده که در واقع مال آنها نیست و دزدی است!

به گزارش کلمه، عکس زیر در واقع هدیه‌ی یادبود دکتر محمد مصدق به بنیانگذاران نهضت آزادی به مناسبت تشکیل این حزب ملی- اسلامی است. دکتر مصدق این تصویر را پس از مکاتباتی که مهندس بازرگان با او در مورد تشکیل نهضت آزادی ایران انجام داده، به رسم هدیه و یادبود برای آیت‌الله طالقانی، مهندس بازرگان و دکتر سحابی ارسال کرده است.

حال مشخص نیست سایت حامی مشایی چگونه به خود اجازه داده این عکس را به رئیس دولتی هدیه کند که صاحبان اصلی عکس اهدایی یعنی میراث‌داران نهضت آزادی ایران را به زندان انداخته است. به نظر می‌رسد جریان حامی دولت دهم پس از رای‌دزدی و شهید دزدی، این بار به عکس‌دزدی روی آورده و از این بالاتر، عکس ِ دزدی را با افتخار هدیه هم می‌دهد!

اما مضمون نوشته‌ی دکتر مصدق زیر این عکس، به خودی خود جالب توجه و حائز اهمیت است و تفاوت نگاه او با برخی مدعیان امروزین را نیز به خوبی نشان می‌دهد. رهبر جنبش ملی شدن صنعت نفت زیر عکس با دست‌خط خود نوشته است:

به کسانی که وقتی پای مصالح عموم به میان آید از مصالح خصوصی و نظریات شخصی صرف نظر می‌کنند؛ به کسانی که در سیاست مملکت اهل سازش نیستند و تا آنجا که موفق شوند، مرد و مردانه می‌ایستند و یک‌دندگی به خرج می‌دهند؛ و به آن کسانی که در راه آزادی و استقلال ایران عزیز از همه‌چیز خود می‌گذرند، این عکس ناقابل اهدا می‌شود.
Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

35 پاسخ به “از رای‌دزدی و شهید دزدی، تا عکس‌دزدی و هدیه دادن مال دزدی!”

 1. مانی افشار گفت:

  واقعا مسخره تر از چنین دولتی هیچ جای عالم ندیده ایم. یعنی مسخره و وقیح تر. واقعا جای تاسف است.
  احمدی نژاد رو حتی با رئیس جمهوری آنگولا هم نمیشه مقایسه کرد! چه رسد این که بخواهند با دکتر مصدق مقایسه اش کرد.. مصدق بزرگ مردی بود که اکنون میر حسین موسوی دارد راه مصدق را طی می کند و ملت در کنار موسوی این راه سبز را می روند تا به امید خدا به پیروزی نهایی خواهیم رسید..

 2. بسیجی ملت گفت:

  اول خواستند نام مصدق را خراب کنند و آبروی اورا ببرند . اول خواستند نام مصدق را به زشتی ها بیآلایند . خواستند کمی از خونابه پلیدی های خود بر او بپاشند . اکنون … هم اکنون ، چنان در دریای بی آبرویی های خود غوطه ور گشته اند که زانو کشان به درگاه سترگ راستگوی بزرگ ایران زمین گردن خم کرده اند تا مگر در مجاورت حضرتش ، کمی سفید آب بر چهره تیره و تار خود بمالند . مصدق این بزرگ مرد صادق به گواه دوست و دشمن زنده است . صداقتش سند بقای اوست . اگر ما فرزندان کوچکش از میوه این درخت سربلند بهره مندیم ، چه باک که درمانده ای ، در راه مانده ای سردرگم هم زیر سایه آن لختی بیاساید . ای مصدق ، دروود دروود دروود …. !

 3. ناشناس گفت:

  زمانیکه مرحوم دکتر مصدق این عکس را به آن آزادمردان ملی اسلامی هدیه داد این تازه به دوران رسیده های میراث دزدهم هدیه دهنده وهم هدیه گیرنده هنوز در سن بازی در کوچه ها هم نبودند.

 4. ناشناس گفت:

  سرود سراومد زمستون هم یه بار دزدیده شد، نشنیدم اون موقع ایرادی بگیرید

 5. علی گفت:

  رو که نیست ، سنگ پای قزوین است اگر یکی اسم مرحوم مصدق را بیاورد طرفداران همین آقایان مثل حسینیان و… او را مزدور مینامند ولی برای خودشان چون ابزاریست اشکال ندارد

 6. ت.س گفت:

  مکتب ایرانی !
  مصاحبه شعیب ابن صالح با حبرنگار بی حجاب اسپانیایی در دفتر ریاست جمهوری !
  برگزاری جشن نوروز در تخت جمشید با دعوت از روسای کشورها !
  دست درازی به یاد و نام مصدق!
  بابا سیاستمدار. بدجوری به التماس افتادی.
  گربه عابد شد؟ اگه شد تو هم مقبولیت و مشروعیت پیدا میکنی. پشت این پشتک وارو زدنهات چه برنامه ای داری خدا عالمه. شب دراز است و قلندر بیدار.
  تو هی تبلیغات آبکی به خورد جماعت طرفدارانت بده. ما با اطلاع رسانی و اقشای قصد واقعی ات ,به مردم تو اتوبوس و تاکسی و محل کار و همسایه ها , نقشه بر ابش میکنیم.

 7. ارتش سبز سایبری گفت:

  دکتر محمد مصدق و ملی-مذهبی ها خوشنام ترین سیاستمداران تاریخ معاصر ایران بوده و هستند. خوشنامی دکتر مصدق به اندازه ایست که هر کس حتی کسانی که کوچکترین سنخیتی با اندیشه های او نداشتند سعی در مصادره نام و عکس او دارند. رفتار سایت وابسته به مشایی شبیه کار بهرام مشیری است که عکس مصدق را کنار دست خود میگذارد و بزرگترین توهینها را نثار بزرگان دینی ایرانیان میکند!!!

 8. ناشناس گفت:

  پس بگو چرا ابراهیم یزدی رو به جرم تشکیل نهضت آزادی محاکمه می کنن. دی:
  حالا عکس رو از خونه ی کدوم یک از سه نفر بلند کردن خدا می دونه.

 9. مهرگان گفت:

  اینها خوب فهمیده اند چه چیزها برای مردم ایران اهمیت دارد و چه کسانی برایشان عزیزند. به هر قیمتی خود را به هر دری میزنند که خودشان را به مردم بقبولانند . اینهم مثل داستان “مکتب ایرانی” و منشور کورش و بی حجابی خانم خبرنگار اسپانیائی در چارچوب استراتژی انتخابات آینده است. ولی هنوز یک
  چیز را نفهمیده اند و ان اینست که مردم خوب دستشان را خوانده اند و هیچ کدام از این بازیگری ها نظرشان را عوض نمیکند، بلکه بر عکس بی آبروتر هم میشوند .

 10. علیرضا گفت:

  مهندس برتر سالش که کردند، بازوبند پهلوانی بهش دادند، رییس شجاع و عدالت محور بهش گفتند و خلاصه سه چهار تریلی براش نوشابه باز کردند ولی بابا جان سراپاش رو هم طلا بگیرن باز احمدی نژاده و مردم نمی خوانش. آقای احمدی نژاد! برادر من! خودت راتو بکش برو کاری نکن که مجبور بشیم برات اونقدر راه رو بکشیم که پاره بشه.

 11. fetneh.gharn گفت:

  امان از آن روز که گدا معتبر شود…. خوب این…هم به نوایی رسیدن دارن خودشون رو خفه میکنن!!! دیگه فکر نکنم چیزی مونده باشه که این احمدی نژاد نخواهد یا بهش ندهند ! از لقب هزاره بگیر تا بازوبند پهلوانی، این وسط ها هم که سید شد و نخبه هم که هست و کمربنده سیاه و ……… وقتی مملکت می افتد دست یک… بهتر از این نمیشه

 12. ناشناس گفت:

  هنوز نمردین شما ها. مرگتان باد. ننگتان باد. خاشاک هم از شما والا تر است.

 13. نعیم گفت:

  نکته جالب اینه که حتی جسم (شریف)شهدای ما و یادو خاطره بزرگان ما و مکانهای تاریخی ما و افتخارات فرهنگی- تاریخی ما هم توسط آقایان مصادره میشن. من که بعید نمیبینم فردا اگر لازم باشه عکس موسوی رو هم به هم هدیه بدن!!!!!!! قربون افراطیون سابق که اقلا صادق بودن!!

 14. نیما گفت:

  فکر کنم نظیر این اتفاق ها تو تاریخ کم افتاده باشه. دست کم تو ایران!

 15. شناس! گفت:

  آقای ناشناس! شما که البته شناخته شده هستی به جای این حرفا برو به حال کشتی به گل نشسته و دروغگویی های بی پایان رفقات فکری بکن. شما که یه شبه شجریان رو بی آبرو کردین! چون فقط اعلام همبستگی کرد با مردم. شما که سید علی خمینی رو شدیدا بهش حمله کردین! چون فقط اعلام کرد تو تجمع های شرم آورتون شرکت نکرده بود. شما که از همه چیز و همه کس دارین سو استفاده میکنین و اگر هم اعتراض کنه با فحاشی جوابشو میدین!!!!! لطفا نظر های ناجور ندین. در ضمن سرود سر اومد زمستون اولا یه سرود انقلابی بود که جوونها ی ستاد انتخاباتی موسوی انتخاب کرده بودن و در ضمن صاحب اثر هم اعتراض نکردو تا اونجایی که من میدونم اگر هم این اتفاق میافتاد حداقل فحش جواب نمیشنید!

 16. انقلاب خودجوش گفت:

  سلام
  1 دور قبل با ترفند” رجایی دوم” رای آوردندو با کودتای انتخاباتی تداومش بخشیدند
  2 در انخابات دور بعد هم تنها ترفندی که کارساز است همین”مکتب ایرانی” است که رویش زوم کرده اند(که این عکس مرحوم مصدق هم در راستای همین ترفند است).
  و تشکر از جناب ت.س

 17. شما گفت:

  بزرگترین طلم درحق دکترمحمدمصدق اینه که اوراباافرادی که بعد ازاین انقلاب به قدرت رسیدن مقایسه کنید ازمیرحسین تاالی آخر آن مرحوم جزئ باشرفترین انسانها 300 سال اخیر این مرزوبوم است

 18. یک استقلالی تاجی گفت:

  حضرت علی علیه السلام : پست ترین مردم ، دروغگوترین مردم اند .
  مرگ بر دیکتاتور…
  نفرین مولا علی بر ستم پیشه رو سیاه تاریخ …

 19. amir گفت:

  اگه آمریکا و اون شاه مزدور جلوی مصدق رو نگرفته بودن الان ایرانی‌ داشتیم آزاد و به راستی‌ مستقل…بگذریم. این کارا به جز خنده دیگه کاری نمیکنه. فرمول کله پا شدن دیکتاتور خیلی‌ آسونه…زور میگن….مردم خشمگین میشن…زور میگن..مردم خشمگین میشن…میزنن..مردم یه قدم می‌رن عقبتر ولی‌ خشمشون عمیقتر می‌شه…زندانی می‌کنن..میکشن…خوارو حقیر می‌کنن…مردم می‌رن عقبتر و خشمشون باز هم عمیقتر می‌شه…اینجا دیکتاتور فکر میکنه که داره میبره..از اون طرف خشم به جایی رسیده که ترس از جان از بین میره جاشو میده به جنون..حالا این خشم می‌خواد منفجر بشه..حالا مردم اون قدم هایی رو که رفته بودن عقب شروع می‌کنن به جلو دویدن…دیکتاتور جز اون کارایی که قبلان کرده کار دیگری بلد نیست..یعنی‌ زدن..یعنی‌ کشتن…ولی‌ میبینه که دیگه کار ساز نیست..قشونشم می‌بینن که گنده لاتیاشون دیگه جلو داره خشم یک ملت نیست…انفجار عظیمی‌ خواهد بود…انفجاری که سیاهی رو تبدیل خواهد کرد به خاکستر…و این ورقی دیگر خواهد بود از درس تاریخ که دیکتاتورها هرگز یاد نمیگیرن اما به امید اینکه این برگ از تاریخ هرگز از خاطرهٔ مردم پاک نشه….

 20. ناشناس گفت:

  آقا حقیقت تلخ هست

 21. ناشناس گفت:

  از تجمعات غيرقانونى تا تخريب اموال مردم تا كشتن مردم تا جاسوسى تا وطن فروشى تا خود فروشى تا…….

 22. ناشناس گفت:

  جالبه که میخوان آقای یزدی رو به جرم تشکیل نهضت آزادی محاکمه کنند در حالی که این عکس هدیه شادروان دکتر مصدق به بنیانگذاران این نهضت بود….
  دکتر مصدق آزادیخواه ترین و وطن پرست ترین سیاستمدار در طول تاریخ ایران زمینه…این لباس به تن احمدی نژاد و امثالهم خیلی خیلی گشاده…..

 23. علی گفت:

  آقای خامنهای در سال 84 مصدق رو به دیکتاتوری متهم کردن و گفتن در دوره این اقا مجلس رو تعطیل کردن !!! حالا چی شده عرصه رو تنگ دیدن یه روز به دامن ملی گرایی چنگ میزنن و یه روز عکس یکی از خوشنام ترین مردان این سرزمین رو دست مایه رسیدن به اهدافشون میکنن !!!
  مرگ بر دیکتاتور مرگ بر کودتا

 24. كوروش گفت:

  جالبه : امروز در دنيا دزدي هم تخصصي شده و دزدان وقتي به جايي دستبرد ميزنند فقط اجناسي را با خود ميبرنند كه تخصص در اب كردن و فروش انرا داشته باشند . ولي دولتمردان دزد وغارتگر ايران تخصص در دزدي جان و مال و شرف و ناموس و …………………….اين ملت عزيز را داشه و هميشه جهت توجيه اعمال زشت و ناپسند خود تفاسير نادرستي از اسلام و قران ارايه كرده اند . به اميد ايراني سربلند و ازاد و دور از ديكتاتوري كه توسط ايران دوستان اداره و گل سر سبد كشورهاي جهان از نظر ازادي و پيشرفت باشد .

 25. داريوش گفت:

  اقاي ناشناسي كه در نوشتار خود از واژه خاشاك چون سردمدارانت استفاده نمودي . بهتر است اول الفباي ادب را فرا گيري و بعد اظهار نظر كني . به اميد روزي كه فرهنگ امثال تو در ايران افزايش و همتراز تمام ازادانديشان اين مرز و بوم گردد تا انشاالله كشوري نمونه در منطقه و كل جهان باشيم و ديگر ملل دموكراسي كشور ما را براي خود الگو قرار دهند . به اميد كشوري عاري از بي فرهنگي و فحاشي و هتاكي و دروغ و………………

 26. کورش گفت:

  ولی من فکر می کنم هیچ دولتی مثل دولت کنونی نتونسته این حکومت را آشکار کنه.و دست افراد پشت صحنه را رو کند.شاید هم اینها آمده اند که به روش خودشان این حکومت را سرنگون کنند….

 27. حنا گفت:

  احتمالا اینا فکر کردن زیر عکس نوشته: تقدیم به همه دزدان رای مردم، تقدیم به همه کسانی که حاضرند ثروت ملت خود را مفت به دیگران ببخشند، تقدیم به کسانی که 11 میلیارد پول بی زبان نفت را در لحظه ای می بلعند، تقدیم به همه کسانی که بابت یک نیروگاه اتمی پول دوبله و سوبله می دهند، تقدیم به همه قاتلان فرزندان مردم، تقدیم به همه دروغگویان، تقدیم به همه کودتاگران ، تقدیم به همه چاپلوسان، تقدیم به همه زندانبانها و ….

 28. ایرانی گفت:

  فقط برای اینکه ابهامی نماند و خلق الله حسابی روشن شوند . 4نفر راه بیفتند وندای درود برمصدق سر دهند .آنوقت میزان ملی گرایی و مصدق دوستی حضرات کاملا مشخص خواهد شد . (البته پیشنهاد میکنم شب عیدی دست نگه دارید چون بعدش معلوم نیست تاکی در اوین یا…میهمان این آقایان خواهید بود)

 29. بابا گفت:

  ترس من از مردن در سر ز مینیست که در ان مزد گور کن از ازادی انسان فزونی یابد درود بر ابر مرد تاریخ معاصر ایران

 30. سحر سبز گفت:

  با وجود اینها کلمه “وقاحت” معنی‌ تازه گرفته!ا

 31. حمید گفت:

  درود بر شادروان زنده یاد دکتر محمد مصدق نخست وزیر محبوب و مردمی ایران
  مردی که مجلس راجایی می دانست که مردم درآنجاباشند نه جایی که نوای مرگ بر از سوی منتخبان غیرمردمی برخیزد.
  روانش شاد وراهش پررهرو باد.

 32. مهدى گفت:

  شماها كه از اوين ميترسين واسه چى انقدر ادعا دارين؟
  آقاى داريوش كه از بى احترامى و فحاشى ناراحتى يه نگاهى به كامنتهاى فقط همين سايت كه همفكرهاى خودت فرستادن بنداز
  بى شرمانه ترين هتاكى ها از طرف خودتونه
  يكطرفه قضاوت نكنيد

 33. ناشناس گفت:

  پررویی و بیشرمی که شاخ و دم نداره….

 34. یه خس سبز گفت:

  ازاین دولت هرچیزی انتظار میره…… نه شاخ در آوردم و نه تعجب کردم…..

 35. خس و خاشاك گفت:

  اينا حتي از آوردن نام مصدق تو تقويمشون ترس دارن، روز 29 اسفند رو فقط مينويسن روز ملي شدن صنعت نفت. در حالي كه همه رويدادهاي تاريخي رو با اسم و رسم و آوردن نام شخص يا اشخاص موثر در اون رويداد مي يارن!!!!! تو سردرگمي موندن بايد چيكار كنن مثل همه كاراي ديگشون. زنده باد آزادگي، زنده باد جنبش سبز