سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » گرسنگان کشور با آمار دروغ سیر نمی‌شوند...
» محجوب با غیرمستند خواندن آمارهای دولت از بیکاری:

گرسنگان کشور با آمار دروغ سیر نمی‌شوند

چکیده :عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این‌که آمار و ارقام ارائه شده از سوی دولت درباره فرصت‌های شغلی ایجاد شده در سال 89 با واقعیت تناسبی ندارد، گفت: آن‌چه در رسانه‌ها اعلام می‌شود بیشتر آمار آروزهای دولت است نه آمار اقدامات انجام شده. “علیرضا محجوب” در گفت و گو با خبرنگار خانه‌ملت، افزود: بر اساس...


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این‌که آمار و ارقام ارائه شده از سوی دولت درباره فرصت‌های شغلی ایجاد شده در سال 89 با واقعیت تناسبی ندارد، گفت: آن‌چه در رسانه‌ها اعلام می‌شود بیشتر آمار آروزهای دولت است نه آمار اقدامات انجام شده.

“علیرضا محجوب” در گفت و گو با خبرنگار خانه‌ملت، افزود: بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، آمار بیکاری کشوردر سال جاری بیش از 14 درصد است، یعنی چیزی بیش از دوبرابر رقمی که همین مرکز در سال گذشته اعلام کرده بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اعلام خبرایجاد یک میلیون و 800 هزار فرصت شغلی از رسانه ملی، به‌ گمان من شتاب زده و غیرمستند بود و معاون اول رئیس جمهوری، باید مستندها و شواهد دقیق این خبر را پیش از اعلام رسانه‌ای آن به مراجع رسمی و به‌ویژه به مجلس شورای اسلامی ارائه می‌کرد.

ثبات بیکاری با نرخ رشد اقتصادی کنونی

محجوب با یادآوری این‌که بر اساس اصول اقتصادی، هر دو درصد رشد مثبت اقتصادی در کشور، زمینه را برای کاهش یک درصدی نرخ بیکاری فراهم می‌کند، توضیح داد: آن‌چه دولت به دنبال دستیابی به آن است با رشد اقتصادی بیش از 20 درصدی محقق می‌شود و این درحالی است که رشد کنونی شاخص‌های اقتصادی کشور در بهترین حالت کم‌تر از 6 درصد است.

این نماینده بیان کرد: مشکل بیکاری، یک‌شبه به‌وجود نیامده است که یک‌شبه هم بتوان برطرفش کرد.

گرسنگان کشور با تحریف تعریف‌ها، سیر نمی‌شوند

نماینده دور هشتم مجلس تأکید کرد: متأسفانه در چند سال گذشته شاهد بوده‌ایم که دولت برای پایین جلوه دادن نرخ رشد و آمار بیکاری، دست به تغییر و تحریف مفهوم بیکاری زده و چرخش خبری رسانه‌ها را به نفع خود تمام کرده است، در صورتی که در عالم واقعیت، بیکارها همان بیکارها بودند و گرسنگان همان گرسنگان.

مردم به آمارهای تبلیغی احتیاج ندارند

محجوب تأکید کرد: آن‌چه در واقعیت مشاهده می‌شود، نشان‌دهنده چیزی غیر از ایجاد فرصت‌های شغلی میلیونی است.

رئیس کارگروه کمیته روابط کار و اشتغال مجلس با توضیح این‌که تصمیم دولت برای برطرف کردن مشکل بیکاری، قابل توجه و تحسین‌ است، ادامه داد: انتظار ما از دولت این است که بر اساس واقعیت‌ها و آن‌چه در حقیقت انجام شده است، آمار اعلام کند، چون مردم به تبلیغات احتیاجی ندارند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “گرسنگان کشور با آمار دروغ سیر نمی‌شوند”

  1. محمد گفت:

    اين امار سازي از ويژگيهاي حكو متهاي ديكتا توري است .