سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » لاریجانی: تخلفات دولت در بودجه ۸۷ کتاب بزرگی است که خلاصه شده است...

لاریجانی: تخلفات دولت در بودجه ۸۷ کتاب بزرگی است که خلاصه شده است

چکیده :در ادامه جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس نمایندگان در پی قرائت گزارش تفریغ بودجه 87، تذکراتی را در صحن علنی مجلس مطرح کردند. مصطفی کواکبیان نماینده سمنان با استناد به ماده 33 آیین نامه داخلی مجلس گفت: یکی از مهمترین مشکلات اجتماعی که اکنون گریبانگیر مردم در جامعه است موضوع موسسات مالی و اعتباری است...


در ادامه جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس نمایندگان در پی قرائت گزارش تفریغ بودجه 87، تذکراتی را در صحن علنی مجلس مطرح کردند.

مصطفی کواکبیان نماینده سمنان با استناد به ماده 33 آیین نامه داخلی مجلس گفت: یکی از مهمترین مشکلات اجتماعی که اکنون گریبانگیر مردم در جامعه است موضوع موسسات مالی و اعتباری است که به شدت گسترش پیدا کرده است و از سوی دیگر دولت آنان را غیر قانونی اعلام می کند و میلیاردها پول مردم در این میان از بین می رود و مردم به دنبال پول های خود شکایت می کنند و از این موسسه به موسسات دیگر حواله می شوند.

وی ادامه داد: باید در گزارش تفریغ بودجه به این مورد اشاره می‌شد و برای آن چاره ای اندیشیده می‌شد.

لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: این موضوع در گزارش تفریغ بودجه آمده بود و دیوان محاسبات نیز آن را لحاظ می‌کند.

در ادامه نیز اسدالله عباسی نماینده رودسر در تذکری آیین‌نامه‌ای اظهار داشت: گزارش تفریغ بودجه مبهم بود و تنها به شماره بندها اکتفا شده بود و اینکه این بند کاملا انجام شده است یا نه بدون هیچ توضیحی گزارش قرائت شد.

وی ادامه داد: آنچه که قرائت شد به صورت مکتوب در اختیار نمایندگان قرار داده شده است و بهتر بود گزارش به صورت مفهوم و تفسیری تر ارائه می‌شد.

لاریجانی در پاسخ به وی گفت: گزارش دیوان محاسبات مفصل است و یک کتاب بزرگ بود که به ما تحویل دادند و ما این کتاب بزرگ را خلاصه کردیم و در دسترس قرار دادیم اما اصل کتاب موجود است و شما می‌توانید آن را در اختیار داشته باشید تا همه موارد تخلفات را ملاحظه کنید.

داریوش قنبری نیز در اخطاری با استناد به اصل 55 قانون اساسی گفت: گزارش تفریغ بودجه نیز باید در عموم مردم قرار گیرد و چون تخلفات بسیار وسیع بوده و 72 درصد از بودجه انحراف داشته‌اند باید گزارش به شکل تفسیری ارائه می‌شد.

وی ادامه داد: همانطور که گفته شد گزارش تخلفات کتاب بزرگی است و نمی‌شود تنها به قرائت گزارش خلاصه شده در صحن علنی مجلس اکتفا کرد بنابراین تقاضا دارم گزارش تفریغ بودجه در اختیار نمایندگان قرار گیرد.

لاریجانی در پاسخ به وی نیز گفت: مانعی ندارد چون گزارش بسیار طولانی بود و باید ظرف نیم ساعت خلاصه آن در صحن علنی قرائت می‌شد نمایندگان آن کتاب بزرگ را خلاصه کردند اما گزارش کامل موجود است و در اختیار نمایندگان قرار می‌گیرد.

اقبال محمدی نماینده مریوان نیز با استناد به آیین نامه داخلی مجلس از تاخیر زمانی که در ارائه گزارش تفریغ بودجه سال 87 در صحن علنی مجلس وجود داشت، انتقاد کرد و گفت: باید تدبیری اندیشیده شود که تخلفات و عدم اجرای مفاد قانونی به مراجع قضایی ارجاع شود.

لاریجانی نیز در پاسخ به وی گفت که دیوان محاسبات خود دادسرا دارد و موضوع تخلفات را بررسی و رسیدگی می‌کند.

در ادامه نیز مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود با استناد به ماده 33 آیین‌نامه داخلی مجلس، گفت: شرکت ملی نفت تخلفات زیادی داشته است و باید در مواردی که تخلفات بزرگ است دیوان محاسبات این موضوع را به صورت ویژه پیگیری کند.

لاریجانی نیز در پاسخ به وی گفت: همه موارد پیگیری می‌شود و مطمئنا در دادسرای دیوان محاسبات مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که لازم به پیگیری و صدور حکم بوده این اتفاق افتاده است.

در ادامه نیز موسی غضنفر‌آبادی نماینده بم با بیان اینکه برخی از نمایندگان اظهار داشتند که آمار تخلفات بالاست، گفت: تخلفات به دو بخش مهم و جزئی تقسیم می‌شود و تخلفاتی که در دیوان محاسبات آمده است به این گونه نیست که میزان آن بسیار زیاد باشد.

احمدی بیغش نماینده شازند نیز با استناد به ماده 23 آیین نامه داخلی گفت: متاسفانه موضوع تخلفات در بودجه 87 در صحن علنی مطرح می‌شود که انگار همه کارهای دولت تخلف بوده است و خدمات دولت نادیده گرفته شده است که لاریجانی در پاسخ به وی گفت: گزارش را کامل در اختیار نمایندگان قرار می‌دهیم تا در جریان ریز تخلفات قرار بگیرند و موضوع به این‌گونه نیز نبوده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “لاریجانی: تخلفات دولت در بودجه ۸۷ کتاب بزرگی است که خلاصه شده است”

 1. dad گفت:

  مجلس فرمایشی فقط بلده شعار مرگ بر این مرگ بر اون بده و شکم خودش را پر کنه و حق مردم کوچکترین ارزشی برایش نداره
  با این همه تخلف هر کشوری بود دولت را برکنار می کردند

 2. پیمان گفت:

  ای بابا … این خبر مال چند هفته پیشه ، اما حالا علنیش کردن . اگه قرار بود این مجلس به این چیزا رسیدگی کنه که اسمش فرمایشی نمیشد . به نظر من مجلس این دوره بی خاصیت ترین و ترسو ترین مجلس بعد از انقلاب 57 است . مجلسی که عاشورا رو دید و به جای همدردی نمک به زخم پاشید ، مجلسی که بعد از انتخابات … هیچی نگم بهتره .

  اما نمیدونم چی شده که از وقتی رحیم مشایی از مکتب ایرانی حرف زده و راجع به موسیقی گفته و قراره امسال عید تو تخت جمشید مراسم باشه ، یکدفعه این دولت میره زیر سوال ، در حدی که وزیر راه میندازن و صحبت از 11 میلیارد دلار ( جونم رقم ) تخلف و دزدی پیش میکشن .
  این سیاه بازی ها و شامورتی بازی ها رو دیگه ما از بریم .