سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اخراج یک دانشجوی دانشگاه علوم و فنون بابل به اتهام شعارنویسی و ایجاد اغتشاش...

اخراج یک دانشجوی دانشگاه علوم و فنون بابل به اتهام شعارنویسی و ایجاد اغتشاش

چکیده :شهاب مهدی نیا به حکم کتبی شیخ الاسلامی و تاج‌دین، رییس و معاون دانشجویی دانشگاه علوم و فنون بابل، به اتهام “شعار نویسی ، ایجاد اغتشاش و بر هم زدن نظم عمومی” از دانشگاه علوم وفنون مازندران اخراج و دیگر حق ورود به این دانشگاه را...


سایت تحول سبز از اخراج یک فعال دانشجویی در بابل به علت شعارنویسی و ایجاد اغتشاش خبر داد و نوشت:

در ادامه فشار بر فعالین دانشجویی، شهاب مهدی نیا، از فعالین دانشجویی بابل از دانشگاه اخراج شد.

شهاب مهدی نیا به حکم کتبی شیخ الاسلامی و تاج‌دین، رییس و معاون دانشجویی دانشگاه علوم و فنون بابل، به اتهام “شعار نویسی ، ایجاد اغتشاش و بر هم زدن نظم عمومی” از دانشگاه علوم وفنون مازندران اخراج و دیگر حق ورود به این دانشگاه را ندارد.

این در حالی است که سال گذشته، تمامی کلاس های حل تمرین این فعال دانشجویی به دلیل فعالیت های دانشجویی لغو شده بود .

شهاب مهدی نیا که کلیه واحد های تحصیلی اش را در ۷ ترم و با معدل الف تمام کرده بود، چند روز پیش برای انجام کارهای مربوط به فارغ تحصیلی به دانشگاه مراجعه می کند، اما اجازه ورود به دانشگاه را نمی یابد و با پیگیری های صورت گرفته متوجه اخراج خود از دانشگاه می شود.

تمامی مراحل اخراج او بدون اطلاع و احضار وی به کمیته ی انضباطی صورت گرفته که در نوع خود کم سابقه است. همچنین در تابستان ۱۳۸۸ هم شهاب مهدی نیا به دلیل شرکت در تظاهرات و فعالیت های سیاسی به اداره ی اطلاعات شهرستان بابل احظار و با تعهد کتبی آزاد شده بود.

موج جدید فشار بر فعالین دانشجویی در بابل پس از ۲۵ بهمن و تجمعات اعتراضی مردم بابل فشارها افزایش پیدا کرده است بطوری که از چندی قبل چند تن از دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی به دلایل نامعلوم به کمیته انضباطی احضار شده اند و به رغم آزادی چند تن از فعالین بازداشتی، همچنان دو فعال دانشجویی دیگر در بابل به نامهای محسن برزگر و ایمان صدیقی به ترتیب از روزهای ۲۵ بهمن و اول اسفند در بازداشت به سر می برند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

9 پاسخ به “اخراج یک دانشجوی دانشگاه علوم و فنون بابل به اتهام شعارنویسی و ایجاد اغتشاش”

 1. جلال گفت:

  مرد مومن! من توی این دانشگاه درس دادم. شما سبزتر از تاج الدین و دکتر شیخ پیدا نمی کنین بین روسای دانشگاه ها!

 2. ناشناس گفت:

  آقا جلال، کاملا تایید میشه این حرف شما! من دانشجوی این دانشگاه هستم!
  متاسفانه این طور که وبلاگ فعالین سبز بابل نوشته ، طوری برداشت میشه که انگار این دو عزیز هم….. آره!
  ولی واقعیت غیر اینه و اگه فشاری هم اعمال شده به دانشجو ها، فقط به خاطر مقامات بالاتر از خودشون بوده و بس !
  در مورد شعارنویسی هم باید گفت که اکثر شعارهائی که رو در و دیوار دانشگاه نوشته میشد، در مورد آقای تاجدین ( معاون آموزشی دانشگاه ) بود!!

  *****قابل توجه دوستان کلمه ای******
  لطفا در مورد این خبر تحقیقات بیشتری کنید و نسبت به اصلاح آن، اقدامات لازم را انجام دهید!!

  زیرا،

  سبزتر از تاج دین و دکتر شیخ پیدا نمی کنین بین روسای دانشگاه ها!

 3. Azadeh گفت:

  Baba to dige ki hasti .???

 4. nashenass گفت:

  سبزتر از تاج دین و دکتر شیخ پیدا نمی کنین بین روسای دانشگاه ها!!!

 5. javad گفت:

  man ham movafegham , ma ba in do bozorgvar rafto amade khoonevedegi darim …sabztar az in aghayan peyda nemishe !!!!!!

 6. بسیجی ملت گفت:

  اخراج می کنند ؟ به جهنم ! مگر ما ملت همدیگر را نداریم ؟ فرزندانمان را درس می دهیم . پایگاهی روی اینترنت می گذاریم و نام دانشگاهی را بر آن می نهیم . با همکاری دانشگاههای معتبر . امکانات به ما اجازه می دهد که با استفاده از مولتی مدیا ، تدریس کنیم و امتحان بگیریم . وقتی قرار بر چشم بندی در امتحان نباشد و از دانشجو تحقیق بخواهیم ، دانشجو نمی تواند تنبلی کند . درس می خواند و پیشرفت می کند و مدرک می گیرد ، به این شرط که اگر بیرون آمد یا دوران آزادی رسید ، در امتحانی کلی شرکت کند تا مدرک نهایی بستاند . راه برای اطمینان از تحصیل دانشجو زیاد است . در این باره ، پیشنهاد مفصلی دارم . تا مدتی دیگر فیلترینگ جوک می شود و ارتباط با اینترنت ، از نظارت دولتی خارج می گردد . فکر کنید … دانشگاه اینترنتی ، انتشارات اینترنتی … مطبوعات اینترنتی … دنیا در آینده این گونه خواهد بود . مساله ما نیستیم . دنیا در این مسیر در حال حرکت است ، پس ما هم در همین مسیر به مقصدمان می رسیم . آزادی در دنیای امروز آرزو نیست ، عینیت است . اگر ما خود در بن بستی خود را گرفتار نکنیم ، کسی نمی تواند ما را به بند بکشد .

 7. ناشناس گفت:

  اونایی که از ریز ماجرا خبر ندارن لطفا واسه خودشون اظهار نظر نکنن . شیخ و تاجدین خیلی مارمولک تر از این حرفان . اگه شهاب نمیاد مثل شما هر اتفاقی که میفته رو جار بزنه دلیلش این نیست که هیچ اتفاقی نیفتاده . من خودم شاهد بودم شیخ سر شهاب داد زد گفت : “تو پلاکارت دست میگیری تو تجمع ها شرکت می کنی ، 16 آذر تو دانشگاه نوشیروانی پشت تریبون آزاد سخنرانی کردی و باعث شدی ما به شدت از بیرون تحت فشار قرار بگیریم” . بعدش تاجدین درجا نامه زد همه کلاس های حل تمرین شهاب رو لغو کرد . شماها نمی دونین از بعر انتخابات تا الان مسئولین دانشگاه چه بلاهایی که سر شهاب نیاوردن . ولی شیخ و تاجدین بهتره بدونن ما تا پای جونموم پشت شهاب مهدی نیا ایستادیم…

 8. ناشناس گفت:

  آقا جلال ، روسای دانشگاه در برابر حراست و بسیج دانشجویی کاملا دست بسته اند .

 9. نا شناس 2 گفت:

  حمایت همه ما از شهاب مهدی نیا خار جشم شیخ و تاجدین خواهد شد