سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بافت‌های فرسوده‌ی تهران در سال 90 بودجه نخواهند داشت...

بافت‌های فرسوده‌ی تهران در سال 90 بودجه نخواهند داشت

چکیده :به گفته معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران، 800 میلیارد تومان از بودجه پیشنهادی شهرداری تصویب نشده که این رقم روی بخش‌های مختلف آسیب وارد خواهد...


در بودجه سال آینده شهر تهران هیچ پولی برای هزینه و تامین مالی در بافت‌های فرسوده درنظر گرفته نشده است

به گزارش سایت رستاک به نقل از دنیای اقتصاد، در حالی که شهرداری تهران ماه گذشته لایحه بودجه اداره پایتخت را با ارزش 8 هزار و 300 میلیارد تومان، برای تصویب تقدیم شورای‌شهر کرد، روز گذشته معاون برنامه‌ریزی شهردار تهران اعلام کرد که شورا فقط با 7 هزار و500 میلیارد تومان از این بودجه، موافقت کرده و به دلیل آنچه اعضای شورا «پرهیز از ریسک» خوانده‌اند، با افزایش 12 درصدی بودجه سال 90 در مقایسه با سال جاری مخالفت کرده‌اند.

رقم بودجه سال آینده شهر تهران که هم‌اکنون در فرمانداری برای تایید نهایی قرار دارد، فقط 200 میلیارد تومان نسبت به بودجه امسال افزایش پیدا کرده است که عملا افزایش واقعی محسوب نمی‌شود. به گزارش دنیای‌اقتصاد، شورای شهر تهران که تعیین‌کننده بودجه نهاد مدیریتی پایتخت است، با تصویب 7 هزارو 500 میلیارد تومان از بودجه 8 هزارو 300 میلیارد تومانی مورد درخواست شهرداری، تصمیم به افزایش ناچیز درآمدهای این نهاد گرفت تا به این ترتیب شهرداری در انتظار افزایش منابع درآمدی و دریافت متمم، سال جدید را آغاز کند.

شهرداری تهران که امسال از 7 هزار و 300 میلیارد تومان بودجه برخوردار بود، در پی اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها که بر اساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس 15 درصد نرخ تورم را افزایش خواهد داد، 12 درصد افزایش بودجه برای سال 90 در نظر گرفت؛ اما این افزایش مورد موافقت اعضای شورای شهر تهران قرار نگرفت.

به گفته مناف هاشمی، معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی شهرداری تهران استدلال شورای شهر برای رد افزایش هزار و 200 میلیارد تومانی بودجه شهرداری، پرهیز از ریسک و در واقع واقعی دیدن تحقق درآمدهای شهرداری بوده است.

هاشمی روز گذشته در نشستی به خبرنگاران گفت: از کل بودجه سال آینده شهرداری، 4 هزار و 758 میلیارد تومان نقدی و 2 هزار و 716 میلیارد تومان غیرنقدی است.

به گفته معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران، 800 میلیارد تومان از بودجه پیشنهادی شهرداری تصویب نشده که این رقم روی بخش‌های مختلف آسیب وارد خواهد کرد.

به گفته وی، این 800 میلیارد تومان بیشتر مربوط به بودجه سازمان نوسازی و بخشی از بودجه حمل‌ونقل تهران می‌شود که قرار است در اردیبهشت سال آینده این دو بخش با ارائه گزارشی به شورا تلاش کنند تا بودجه خود را به دست آورند. در واقع شورای شهر با ارسال مصوبه خود به فرمانداری، در حالی پرونده بودجه سال 90 شهرداری را تمام شده اعلام کرد که هنوز تکلیف بودجه سازمان نوسازی و بخشی از بودجه حمل و نقل مشخص نیست.

البته آن طور که معاون برنامه ریزی شهردار تهران می‌گوید: 2 دوازدهم از بودجه سازمان نوسازی تصویب شده و این به معنای اختصاص بودجه به سازمان است.

طی چند ماه گذشته اعضای شورای شهر تهران با ایراد انتقادهایی شدید که در نهایت منجر به ناکارآمد قلمداد شدن سازمان نوسازی شهرداری تهران شد، از یاری رساندن به متولی نوسازی بافت‌های فرسوده در تهران خودداری کردند و حتی کار تا آنجا پیش رفت که در جلسه یکشنبه شورای شهر پیشنهادهایی برای منحل کردن این سازمان مطرح شد. البته معاون شهردار از اشاره به دلایل شورا برای حذف بودجه سازمان نوسازی خودداری و همه چیز را به اردیبهشت سال 90 موکول کرد. با تمام این اوصاف هاشمی بودجه سال 90 را بسیار واقعی و عملیاتی ارزیابی و اظهار امیدواری کرد که این بودجه به طور کامل محقق شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.