سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آغاز جشنواره فیلم برلین و صندلی خالی برای جعفر پناهی...

آغاز جشنواره فیلم برلین و صندلی خالی برای جعفر پناهی

چکیده :جشنواره برلین در حمایت از جعفر پناهی فیلم‌های آفساید، دایره، بادکنک سفید و فیلم کوتاه طلای سرخ را به کارگردانی این سینماگر نمایش می‌دهد.این جشنواره همچنین پشتیبانی کامل خود را از محمد رسول‌اف، دیگر سینماگر ایرانی که به همراه پناهی دستگیر شد، اعلام کرده...


جشنواره بین‌المللی فیلم برلین (برلیناله) شامگاه پنجشنبه (۱۰ فوریه) رسما شروع به کار کرد.

در بخش اصلی یا مسابقه دوره شصت و یکم این جشنواره، ۲۲ فیلم به نمایش در می‌آید، که ۶ فیلم “خارج از مسابقه” قرار گرفته‌اند، بنابراین امسال در بخش رقابتی جشنواره تنها ۱۶ فیلم شرکت دارند.

از ایران اصغر فرهادی با فیلم جدایی نادر از سیمین به بخش رقابتی جشنواره راه یافته است. فرهادی در سال ۲۰۰۹ خرس نقره‌ای را برای بهترین کارگردانی از برلیناله دریافت کرد.

صندلی خالی پناهی در هیئت داوران


مدیر جشنواره برلین همچنان امیدوار است جعفر پناهی بتواند در جشنواره شرکت کند.

مدیریت جشنواره برلین به طور رسمی جعفر پناهی، سینماگر ایرانی را نیز به حضور در جمع هیئت داوران دعوت کرده است.

جعفر پناهی در سال ۲۰۰۶ با فیلم آفساید جایزه خرس نقره‌ای جشنواره فیلم برلین را از آن خود کرده است.

دیتر کاسلیک مدیر جشنواره برلین به خبرنگاران گفته است که همچنان امیدوار است که جعفر پناهی بتواند در جشنواره شرکت کند و به عنوان عضو هیئت داوران با جشنواره همکاری کند.

جعفر پناهی به ۶ سال زندان و ۲۰ سال محرومیت از کار در سینما محکوم شده است.

جشنواره برلین در حمایت از جعفر پناهی فیلم‌های آفساید، دایره، بادکنک سفید و فیلم کوتاه طلای سرخ را به کارگردانی این سینماگر نمایش می‌دهد.

این جشنواره همچنین پشتیبانی کامل خود را از محمد رسول‌اف، دیگر سینماگر ایرانی که به همراه پناهی دستگیر شد، اعلام کرده است.

جشنواره فیلم برلین روز بیستم فوریه ۲۰۱۱ با اعلام برندگان جوایز خرس‌های طلایی و نقره‌ای به پایان می‌رسد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “آغاز جشنواره فیلم برلین و صندلی خالی برای جعفر پناهی”

  1. آرتوش گفت:

    درود بر سینماگران سبز

  2. ماد گفت:

    طلای سرخ یک فیلم بلند است اسم فیلم کوتاه ایشان “اکاردئون” است