سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » حمله شدید سلحشور به کیمیایی، به علت حمایت وی از جعفر پناهی...

حمله شدید سلحشور به کیمیایی، به علت حمایت وی از جعفر پناهی

چکیده :فرج الله سلحشور سخنان مسعود کیمیایی در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر درباره جعفر پناهی را «دفاع از یک خائن» دانست و گفت که «۹۰ درصد فیلم های مسعود کیمیایی در سطح آبگوشتی...


فرج الله سلحشور سخنان مسعود کیمیایی در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر درباره جعفر پناهی را «دفاع از یک خائن» دانست و گفت که «۹۰ درصد فیلم های مسعود کیمیایی در سطح آبگوشتی است.»

مسعود کیمیایی، کارگردان سرشناس ایرانی در مراسم افتتاحیه بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر خواستار تجدید نظر قوه قضائیه در حکم جعفر پناهی، کارگردان سینمای ایران شد. او گفت: «من با کمال فروتنی و تواضع با این ۷۰ سال سن ام از قوه قضائیه می‌خواهم تجدید نظری در حکم جعفر پناهی کند.»

آقای سلحشور، کارگردان سریال یوسف پیامبر، روز دوشنبه با حمله به مسعود کیمیایی گفت: «کیمیایی با دفاع از جعفر پناهی ثابت کرد که سنگ دشمنان جمهوری اسلامی ایران را به سینه می‌زند.»

وی افزود «جعفر پناهی خانه خود را در اختیار دشمنان انقلاب گذاشته بود و هیچ یک از آثارش در دفاع از این مرز و بوم نبود و بیشتر برای جلب جشنواره‌های خارجی فیلم می‌ساخت.»

سلحشور همچنین با اعتراض به برگزاری مراسم تقدیر از مسعود کیمیایی در مراسم افتتاحیه جشنواره فجر گفت: «کیمیایی جنازه قیصر را ۴۰ سال است که به دوش گرفته و آیا درست است که در جشنواره فیلم فجر از او تقدیر و برایش بزرگداشت برگزار کنند؟»

او ادامه داد «بعضی‌ها می‌گویند که مسعود کیمیایی پدر سینمای بومی ایران است که این الحاق‌ها اشتباه است، چرا که مسعود کیمیایی فیلم آبگوشتی ساخته و بیش از ۹۰ درصد از کارهای سینمایی او در همین سطح هستند. اگر فرهنگ و تاریخ مردم ایران چاقو کشی، قمه زنی و لات بازی باشد بله درست است آقای کیمیایی پدر همین سینما هستند ولی کشور ایران سابقه تاریخی و فرهنگی فراوانی دارد و نمی‌تواند مسعود کیمیایی پدر سینمای بومی ایران باشد.»

سلحشور در پایان گفت: «اگر بیاییم آثار کیمیایی را بررسی کنیم هیچ خبری از اخلاق، تفکر و فرهنگ اسلامی و ایرانی را در کارهای کیمیایی نمی‌یابیم و بیشتر آثارش ترویج‌گر لات و لات‌بازی و چاقو کشی است.»

فرج الله سلحشور که از فیلمسازان نزدیک به دولت ایران است، در جریان انتخابات ریاست جمهوری ایران از محمود احمدی نژاد حمایت کرد و درباره فیلم های تبلیغاتی دو نامزد ریاست جمهوری گفت: «احمدی نژاد در فیلمش صادقانه حرف زد، و موسوی عوامفریبانه.»

وی روز یکشنبه ۱۵ فروردین محکوم شد به اینکه فیلمنامه سریال یوسف پیامبر را از اثر شهاب‌الدین طاهری، نویسنده کتاب و فیلمنامه دو جلدی یوسف صدیق کپی‌برداری کرده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

32 پاسخ به “حمله شدید سلحشور به کیمیایی، به علت حمایت وی از جعفر پناهی”

 1. ekhiari گفت:

  in aghaa ham ye chizi mesle baghie khodfroshaan ast va motevajeh nist keh 25 bahman nazdik ast va melat taklif amsaal ishaan ra malom khaahad kard.

 2. ناشناس گفت:

  سلحشور کم کم باید دنبال سوراخ موش بگردی

 3. زر گفت:

  خطاب به جناب کیمیایی عزیز:
  “گر بدی گفت حسودی و رفیقی رنجید…
  تا دل خویش نیازارد و در هم نشود….
  سنگ بدگوهر اگر کاسه زرین بشکست….
  ارزش سنگ نیفزاید و زر کم نشود”

 4. سوم گفت:

  بقول رئیستون آب و بریز اونجایت که داره میسوزه (خنده محمودی نژاد)

 5. مهرداد گفت:

  الحق در مورد نظریه گهربار ایشان در زمینه ارتباط فیلم های کیمیایی با چاقو کشی ، قمه زنی ، لات بازی و اضافه میکنم دزدی (سناریو و رای مردم و …….. ) ما به هیچ وجه نباید صحبت کنیم. چون ایشان و همپالکی های ایشان در این یک مورد واقعا” صاحب نظرند.

 6. سرو..سبز گفت:

  وقتی یک دزد هنری را رو بدهی از ارباب هایش گستاختر میشود.اقای کیمیایی اگر می خواست کاری بکند بهتر این بود که یا محکم عقیدش را

  می گفت یا در کنار این غربتیها نمی نشست از این تازه به دورانها فرصت طلب چاقوی زنجانی از پشت نمی خورد .این جماعت چه می فهمند هنر

  را این قبیله فرق ویلون و …. را نمی دانند پس…

 7. حسین گفت:

  اقای سلحشور : همین حمایتت از احمدی نژاد کاملا درک وفهم وشعور تورا روشن میکند با چنین کسی صحبت کردن حرام است ….

 8. ناشناس گفت:

  NAZARATASH RA DAR MOVRED KIMIYAEI GHABOL DARAM

 9. ناشناس گفت:

  akhe yeki nest bega salahshoor mosavi avam fareba ya to ke filmnamae mardomo medozdi

 10. سبز مرتضی گفت:

  خود اقای سلحشور که همه ی فیلماشون کاردرست هست و فیلمنامه نمیدزدند !

 11. ناشناس گفت:

  جناب سلحشور ما هنوز فیلم غیر آبگوشتی ایوب پیامبر شما را فراموش نکرده ایم…..

 12. شیرزن ایرانی گفت:

  آقای سلحشور بهتره سرشون تو کار خودشون باشه و خودشونو آماده کنن برای ایراد بیانات پرمغزشون در حضور مردم بعد از پیروزی انشالله! فیلم آبگوشتی هم فهم صنفی میخواد که ماشالله انگار تو وجود ایشون پیدا نمیشه

 13. ناشناس گفت:

  مرحبا

 14. ناشناس گفت:

  همین که تو علیه آقای کیمیایی خرف زدی نشون میده ایشان درستکار و راستگو هستند

 15. homayoun گفت:

  Eyval be nazare “SHIR ZANE IRANI”.
  Ishalla salahshoor dg bayad ruye filmnameye “SUGHUTE DIKTATOR” kar konand!

 16. امیرارسلان گفت:

  میبینم که فیلمنامه دزدها هم حرف می زنند. به به

 17. م.ق گفت:

  اقاي سلحشور داستان دزديدن فيلم نامه يوسف وذليحا چه شد ؟؟.در تاريخ بشر دوگروه هميشه روبروي يك ديگر قرار دارند پاكان ونا پاكان(حسين ويزيد .كاوه و ذهاك ماردوش .و…..

 18. ناشناس گفت:

  Eyval be nazare “SHIR ZANE IRANI”.
  Ishalla salahshoor dg bayad ruye filmnameye “SUGHUTE DIKTATOR” kar konand!

 19. ناهید گفت:

  این آقای سلحشور وقتی برای جرمی که مرتکب می شود فقط باید 4000 تومان جریمه پرداخت کند!!!!!!!! خب به خودش هم این اجازه رو می ده که به همه افراد برجسته خصوصا انسانهای فرهیخته مانند آقای پناهی و کیمیایی اینگونه توهین کنه …..اگر قانون و مجزات برای همه یکسان بود مطمئنا این آقا هم نمی توانست اینطور به راحتی توهین کنه ….

 20. انتظار سبز گفت:

  هر جند از ” آقای کیمیایی ” بدلیل درخواست بخشش برای هنرمند مردمی و گرامی ” جعفر پناهی ” از این تازه به دوران رسیده ها دل خوشی ندارم ولی باید بگم راست میگه این جناب مستطاب هنرمند والامقام ” سارق بزرگ هنری – سلحشور خودفروخته !!! ” :
  «اگر بیاییم آثار کیمیایی را بررسی کنیم هیچ خبری از اخلاق، تفکر و فرهنگ اسلامی و ایرانی را در کارهای کیمیایی نمی‌یابیم و بیشتر آثارش ترویج‌گر لات و لات‌بازی و چاقو کشی است.» نه اینکه این جناب ” سلحشور فیلنامه دزد ” خودشون منبع / اخلاق و تفکر و فرهنگ اسلامی و ایرانی / هستند ؟؟؟؟

 21. ناشناس گفت:

  چرا همه رو جو می گیره ؟

 22. ناشناس گفت:

  آفرین………….

 23. ناشناس گفت:

  چرا توهم زدید اولا کجا ثابت شد که سلحشور فیلنامه دزدیده ثانیا خداوکیلی من که خیلی سینما را پیگیری می کنم تا حالا از کیمیایی حتی در ژانری که خودش دوست دارد کار شاخصی ندیدم یه جورایی تو گذشته سیر می کنه

 24. بهار گفت:

  تنها چیزی که منو متعجب می کنه “روی” زیاده این به اصطلاح آدمه!!!!!!!!! به سنگ پای قزوین گفته ذکی…

 25. ناشناس گفت:

  كيميايي هر كي هست دزد نيست اقاي سلحشور

 26. ناشناس گفت:

  گويا ايشون به كلام حضرت على (ع) توجح ندارند و به جاى اينكه كلام را نقدكنند ؛گوينده كلام را نقد كرده اند. به اميد آزادى؟

 27. مجتبي حكمي گفت:

  فيلم كيميايي:
  يعني مرام، معرفت، رفاقت…
  يعني رفيق برا رفيق مردن و جون دادن. يعني عشق…
  يعني ايران و ايراني

 28. SURENA گفت:

  اخ که حسادت چه کارايي نمي کنه

 29. داوود گفت:

  حاجی زنگ زدم خونه نبودی؛ خواستم بدونم چک حق الزحمه رو به اسم خودتون بنویسم یا مثل سابق به اسم حاج خانم؟

 30. کیان گفت:

  با عرض سلام و ادب خدمت آقای سلحشور. دوست عزیز گیریم که شما 2تا فیلم هم ساختی، گیریم که کار درست هم هستی، اصلا تو خوب، باباتم خوب،خجالت نکشیدی در مورد همکارت اینطور صحبت کردی، شما که ماشاءالله دم از اسلام و فرهنگ اسلامی و ایرانی میزنی توی این فرهنگ به شما یاد ندادن احترام بزرگترو نگهدارید، توی این فرهنگ اسلامی به شما یاد ندادن تهمت و افترا به مسلمانی دیگر گناه کبیره است. فرهنگ اسلام و ایران رو خوب اومدی مسلمون

 31. ناشناس گفت:

  تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنر ش نهفته باشد.

 32. ناشناس گفت:

  shoma in noe tarafdarashon che entezare digeii darin